Füves ​könyv 66 csillagozás

Weöres Sándor: Füves könyv Weöres Sándor: Füves könyv

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Helikon Zsebkönyvek Helikon

Helikon, Budapest, 2021
Helikon, Budapest, 2018
Helikon, Budapest, 2015
140 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632273990 · Illusztrálta: Orosz István

robinson P>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Igazán jó és néhol roppant egyszerű bölcsességekre találhatunk, amik ettől zseniálisak. Megszívlelendő tanácsok, életreceptek páratlan megfogalmazásában. Segíthetnek a mindennapok káoszából kiutat találni.

gabona P>!
Weöres Sándor: Füves könyv

A teljesség felé minden évben egy alkalommal, szertartásos jelleggel kerül le a polcomról, egyfajta terápiás célzattal és mert mindig nagyon jól esik WS Mester gondolataiból táplálkozni. Füveskönyve a fent említett kis esszencia egyfajta bővített változata, egysoros versekből és egyéb prózai írásokból is merítkező, bárhol és bármikor bevethető, örökérvényű sorok, mondatok tárháza. Különösen jól esett most és noha becsülettel végigolvastam minden oldalt, befejezettnek is jelöltem a könyvet, nem szakítom meg vele a kapcsolatot – teljes mértékben biztos vagyok benne, hogy hosszú távon úti- és lelkitársam lesz több passzusa is.

Helikon, Budapest, 2021
Zsuzsanna_Makai>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Túl sokat vártam én ezzel a könyvvel.
Túl magasak voltak az elvárásaim.
Sajnos nem ugrotta meg.

Baráth_Zsuzsanna P>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Rohanó hétköznapjainkban időnként szükségünk van egy kis belső csendre és néhány magvas gondolatra, hogy fel tudjon emelkedni a kis lelkünk a mindennapi rutin egyhangúságából. Mert az életet élni kell, de néha meg kell állni, és végig kell gondolni, hogy mivégre vagyunk ezen a világon, a sok felszínesség után ránk fér egy kis mélység. Na nem ipari mennyiségben, csak annyira, hogy időnként belepillantsunk az elgondolkodtató mondatokba, amelyeket magunkkal vihetünk a hosszú munkanap sodrában. Weöres Sándor könyve tökéletesen megfelel ennek az elvárásnak, érdemes rászánni az időt, az olvasó úgy érzi, kicsit több lett azáltal, hogy végigolvasta ezeket a sorokat.
A teljes kritika itt olvasható:

Ildiko_Szabo_2 P>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Sok értékes, magvas gondolatot tartalmaz a mindennapi életről. Szeretetről, szerelemről, igazságról, hatalomról, nőről és férfiról, életről es halálról, mennyről és pokolról, munkáról, politikáról.

Steindl_Ákos>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Mi a közös Márai Sándorban, Szepes Máriában, Weöres Sándorban, Hamvas Bélában, Lao Ce-ben, Paulo Coelhoban, és Oravecz Nórában? Hogy mindegyik író (már amelyik) általános emberi életről, nőkről-férfiakról, szeretetről, halálról, úgy általában az értelemmel teli életről mondják el, amit ők tutinak gondolnak. De míg a skála egyik oldalán van Oravecz Nóra, a konyhapszichologizálásával, és az egópumpa közhelyeivel, addig a skála másik oldalán ott van Weöres Sándor, aki az én szememben egy szinten van Lao Ce-vel, mélységében, tömörségében, és kikristályosodott igazságában. (A legjobb Tao Te King fordítás egyébként Weöres Sándoré, ez sem véletlen) Annyira rövid könyv, és olyan szikár igazságok vannak benne, hogy én már többször elolvastam az egészet az interneten, és meg is vettem könyvben is, csak azért, hogy fizikai valójában is meglegyen a polcomon. Nálam Wöeres Sándor, József Attila mellett a másik költő, aki az emberi létezés mélyéig tudott hatolni.

Iustitia >!
Weöres Sándor: Füves könyv

Imádtam ezt a Helikonos kiadást. Olvassa az ember, és tényleg úgy érzi magát, mint ahogy a borítón szereplő ember. Már a zsebkönyves sorozatnál is rájöttem, hogy zseniális borítótervezők dolgoznak a Helikonnál, ez csak megerősített ebben. Persze nem ez az igazán fontos, de ösztönzésnek/kedvcsinálónak tökéletes.
Még sosem olvastam Weörestől, és ez alapján abszolút pozitív élménynek könyvelhetem el.
Nyílt, őszinte, szigorú, nagyívű, jól bánik a szavakkal. Elgondolkodtató.

Kisanna>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Rengeteg szép, elgondolkodtató és bölcs tanácsot tartalmaz a könyv. Pihentető és megnyugtató olvasmány, különösen ilyen hóeséses, téli napokon.

Henczy005>!
Weöres Sándor: Füves könyv

Elmerültem benne, elemezgettem néha és gondolkodtam, hogy az író vajon éppen milyen élethelyzetben volt, amikor bizonyos gondolatait megosztotta velünk. Volt amivel tudtam gondolkodni, de volt, amivel nem igazán. De lehet, hogy még elolvasom egyik másik részt újra, hogy lássam hátha ad újat, vagy többet.

A NAGY FORDULAT

A nagy fordulat egy ember életében:
„nekem mi jut?” helyett: „mi fakad belőlem?”
S ez elég ahhoz, hogy a bentről-fakadó
fényes legyen és folyton tisztuló.

bonjour_chili P>!

A legfontosabb

Csak azért
az egyetlen napért
érdemes volt megszületnem,
amikor szeretni tudtam,
és szeretnek-e, nem kérdeztem.

Csak ennyi történt teljes életemben,
egyébkor szakadékba buktam,
Csak azért
az egyetlen napért
érdemes volt megszületnem.

6. oldal (Helikon 2015)

Izabelli>!

A levegőt s a szabadságot csak akkor érezzük, ha nincs.

107. oldal - Szabadság (Helikon, 2013)

ELLENTÉTEK

Mindig csak az van, ami van.
Mindig csak az nincs, ami nincs.
Mindig csak az nincs, ami van.
Mindig csak az van, ami nincs.

Ami van, folyton változó.
Ami nincs, folyton ugyanaz.
Ami nincs, folyton változó.
Ami van, folyton ugyanaz.

A mozdulatlan nem mozog.
A nyughatatlan nem pihen.
A mozdulatlan is mozog.
A nyughatatlan is pihen.

Aki él, az életben él.
Aki holt, nem él soha már.
Aki él, a halálban él.
Aki holt, nem hal soha már.

Ha nem érted: jobban figyelj.
Ha érted: hallgass, menj tovább.
Ha érted: többé ne figyelj.
Ha nem érted: hagyd s menj tovább

K>!

Magány és elhagyatottság

A magány nagy társaság;
az elhagyatottsághoz legalább kettő kell.

21. oldal (Helikon, 2013)

Kkatja P>!

MIÉRT RETTEGSZ A HALÁLTÓL?

Miért rettegsz a haláltól?
Csupán sapkádat húznák
kissé jobban szemedre,
ha nem volnál úgyis vak.

Messi91>!

Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél.
Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás:
Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.

Izabelli>!

„Azért vagyok, hogy gyönge legyek ott, ahol erős vagy és erős legyek ott, ahol kibújik a gyöngeséged.”

37. oldal - A nő mondja (Helikon, 2013)

A POR ÉS A KŐ

A por siet. A kő ráér.

AZ IGAZI ISTENTAGADÁS

Istent nem hiszed, gyűlölöd, unod,
de nem kételkedsz a Rolls Royce autóban,
cifra rongyban, ringó ringyó-popóban.
Terjeszd ki rájuk atheizmusod!