Az ​éjszaka csodái 21 csillagozás

Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

A költő-király verses meséje egy éjszaka varázsát idézi, kicsit gyerekvers, kicsit szerelmi vallomás, kortalan, mint Weöres Sándor költészete. A végig színes képekkel illusztrált kötet közös olvasni- és nézegetnivaló szülőknek és gyerekeknek, és nem utolsó sorban nagyszerű ajándék is.

Eredeti megjelenés éve: 1940

Tericum, Budapest, 2009
40 oldal · ISBN: 9789639633629 · Illusztrálta: Róth Anikó

Millázs>!

Kedvenc versem.
Az illusztáció szép és egyedi, jó volt ilyet is nézegetni, bepillantani más képzeletbeli világába, vajon más mit lát a lelki szemei előtt, ha ezt a verset olvassa.
Ennek a versnek azonban dallama van, ritmusa, lüktetése, amelyet a sok lapozgatás szerintem szétzilál. Ezért furcsa is volt egy picit így találkozni ezzel a költeménnyel. Az az igazság, jó élmény volt, de nem venném meg.

Wish>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

Jajj, ezt olyan nehéz értékelni. Mert a vers persze 5*, az illusztrációk is szépek, de szerintem ez tipikusan az a vers, amit egy gyereknek tilos ilyen könyvben odaadni. Verseskötetből olvasva, vagy fejből kell mondani, hogy a saját képi világában álmodozhassa végig a sorokat.
Éppen ezért én vissza is tettem a boltban a polcra. Elég, ha mi mondjuk el nekik elalvás előtt.

Sicc>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

Élénk színvilág, lendületes, minden oldalt kitöltő rajzok…nagyon szép kiadás, azonnal megakad rajta az ember szeme!
Nem tudnám viszont belőni a korosztályt….már az első oldalon a „részegekre angyalka vigyáz”-nál felugranak a kérdőjelek…pedig egyébként nagyon szép költői képekkel van teli. És az illusztrációkkal együtt biztosan beindítja a fantáziáját a gyerekeknek.
Hm…azért bepróbálkoznék vele:)

meseanyu P>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

A könyvesboltban olvastam el, de asszem a polcomon lenne a helye, varázslatos a szöveg és a képek is, de nem gyereknek való, talán egy kamasz már megérti.

Nixyke>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

Legjobb a kis (majdnem)4 éves unokatesóddal olvasni, aki szinte kívülről fújja az egészet! :))

blankaveronika I>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

Első látásra szerelem. Weöres Sándor régi kedvencem, és Roth Anikó rajzait is nagyon szeretem, nem volt kérdés, hogy otthagyom-e a boltban, vagy mégis jön velem. Szeretném esti meseként is hallani :)

Jeffi P>!
Weöres Sándor: Az éjszaka csodái

Tegyük félre, hogy én eleve annyira nem vagyok verses típus.
Tegyük félre, hogy a múltkori Weöres kötetnél már a falat kapartam.
Tehát:
Maga a verses mese, nem egy nagy szám, néha itt is kapartam a falat.
Az illusztrációk…nem mondom, hogy rondák, mert nem rondák. Inkább azt mondanám, hogy érdekesek. Nem szépek…és nem rondák, valahol a kettő között.

aranypor mállik az éj válláról,
s szemközt a sarkon a cégtábláról
furcsán szökken a pentameter-sor elő:
„Tóth Gyula bádogos és vízvezeték-szerelő”

Izolda P>!

Ha becézésem és csókom se kell,
kicsi lány, mivel ringassalak el?
Ha elzár tőlem a buta lakat,
lesajnál minket majd a virradat.
Bámuljuk egymást búslakodva és
szánk sarkát bontja már a nevetés.

Izolda P>!

A városvég itt csupa szürke ház,
a részegekre angyalka vigyáz,
s a villanyfényben, mint aranykehelyben
alusznak a tűzfalak, háztetők,
s a sorompón túl ében-szín lepelben
zizegnek a láthatatlan mezők –
a messzeség öblén pár pisla fény ég,
mögöttük nyugodt mélység a sötétség –

Sicc>!

Jön a söprőgép tompa morajjal,
mögötte a hajnal
fut lobogó szőke hajjal,
csörömpöl a reggel, száll a fény…
és az éji tág csodát,
ezt a fura micsodát
ketten láttuk:
te meg én.

bogarak>!

aranypor mállik az éj válláról,
s szemközt a sarkon a cégtábláról
furcsán szökken a pentameter-sor elő:
„Tóth Gyula bádogos és vízvezeték-szerelő”