A ​szenvedélyes elme 2 csillagozás

Hogyan tanulnak az autisták?
Wenn Lawson: A szenvedélyes elme

Dr. ​Wenn Lawson PhD, pszichológus, a Brit Pszichológiai Társaság tagja, előadó, több könyv szerzője. 22 éve van a pályán. 2 éves korában – tévesen – szellemileg sérültnek diagnosztizálták, később nem tartották alkalmasnak iskolába járásra. 17 évesen – ismét tévesen – skizofréniát állapítottak meg nála; ettől kezdve rendszeresen látogatta a mentális problémákkal foglalkozó egészségügyi intézményeket. Végül 42 éves korában diagnosztizálták autizmussal, ADHD-val, dyspraxiával és egyéb tanulási nehézségekkel.
Dr. Wenn szenvedélyesen képviseli mindazoknak a jogait, akik oly gyakran nem tudnak kiállni magukért. Négy gyermek (a legfiatalabb fiú autista) szülője, három unokája van (köztük két gyönyörű kislány, mindkettő autista).
Dr. Wenn jelenleg a birminghami egyetem autizmus mesterszakának tanára. Az Autism Open Access és a SEAL (Community College in Warrnambool, Ausztrália), valamint az ICAN (International Center of Autism and Neurodevelopement, South West) elnökségi… (tovább)

Eredeti cím: The passionate mind by Wenn Lawson

Eredeti megjelenés éve: 2011

238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155015441 · Fordította: Bertalan Lilla · Illusztrálta: Lisa Simone

Kis_Andrea>!
Wenn Lawson: A szenvedélyes elme

Wenn Lawson: A szenvedélyes elme Hogyan tanulnak az autisták?

Végül nem olvastam végig, túl szakmai írás. Nagyon száraz. Sima szülőként nem tudott lekötni, nem tudtam vele mit kezdeni.