Haatchi ​és Kicsi Pé 52 csillagozás

Egy kisfiú és egy kutya szívbe markoló, igaz története
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Egy ​bámulatos kisfiúnak, egy egészen különleges kutyának és kettejük eltéphetetlen barátságának igaz története. Megváltástörténet arról, hogy mire képes a feltétel nélküli szeretet, a bizalom és a megbocsátás.
2012 januárjának egy hideg éjszakáján valaki fejbe vert egy kölyökkutyát, és a vasúti sínre fektette. A mozdonyvezető látta a bűbájos, öt hónapos anatóliai juhászkutyát, de a vonatot megállítani már nem tudta. Nem sokkal ezután egy másik szerelvény is elrobogott fölötte. A kutya, mely később a Haatchi nevet kapta, csodával határos módon túlélte a gázolást, csak az egyik hátsó lábát és a farkát kellett amputálni. Megmentői, egy állatmentő szervezet tagjai a Facebookon kerestek neki otthont, itt talált rá a fényképére egy kutyaszerető pár. Belenéztek a szemébe, és rögtön tudták, hogy nekik kell ez a kölyök, ők ugyanis egy nem hétköznapi kisfiú mellé kerestek társat. A nyolcéves Owen, akit a családban csak Kicsi Pének, Kispajtásnak szólítanak, ritka, veleszületett… (tovább)

Eredeti cím: Haatchi & Little B

Eredeti megjelenés éve: 2014

Európa, Budapest, 2015
224 oldal · ISBN: 9789634051381 · Fordította: Borbás Mária
Európa, Budapest, 2015
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630799867 · Fordította: Borbás Mária

Haatchi · Owen Howkins 'Kicsi Pé' · Colleen Drummond · Dr. Neil Thomas · Fiona Buchan · Ira Moss · James Hearle · Kim Howkins · Lorraine Coyle · Michelle Hurley · Nicola Collinson · Nigel Morris · Ross McCarthy · Siobhan Trinnaman · Stan McCaskie · Suzanne Syers · Will Howkins

Bea_Könyvutca P>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé Egy kisfiú és egy kutya szívbe markoló, igaz története

Haatchi, az anatóliai juhászkutya és Owen megható és viszontagságos történetét ismerhetjük meg a könyvből.

Tiszteletre méltó, hősök ők ketten, Haatchi és kicsi Pé, de igazán elismerésre méltó Collen és Will, az apa hozzáállása is, valamint ne felejtkezzünk el Kimről, Owen édesanyjáról és a nagyszülőkről sem. Ennek a fiúnak az élethez való hozzáállása és családja támogatása példa lehet mindenki számára. Ez ismét egy olyan történet, amikor az ember elgondolkozhat, hogy érdemes-e az apró-cseprő ügyei, nehézségei miatt aggodalmaskodni, mert akár sokkal rosszabb is lehetne.

Számomra egyetlen hiányossága volt a könyvnek, szívesen olvastam volna sokkal többet Owen és Haatchi bensőséges kapcsolatáról, a mindennapjaikról és talán kevesebbet Collenről, az esküvői részletekről, és a rendezvényekről, barátok neveiről. De ez csak egy apró nemtetszés részemről, a történet igazán megható és szeretetreméltó volt.

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/06/wendy-holden-haatc…

Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

„A hős mindennapi ember, aki kellő erőt talál,
hogy kitartson, és tűrjön, mindent elborító akadályok ellenére.”

Ez a könyv szívbemarkolóan gyönyörű! ♥
Szívszorító és szívmelengető egyszerre.
Igaz történet egy kisfiúról, akinek Schwartz-Jampel szindrómája van, és egy különleges kutyáról Haatchiról.
De a kettejük barátságánál sokkal több van ebben a könyveben:
– emberi kegyetlenség
– barátság
– szerelem
– családi összetartás
– félelmek és remények
– elfogadás
– kitartás
– a jövőbe vetett hit
– és annyi szeretet, ami az egész világnak elég lenne.

A hétköznapi hősök köztünk élnek ( gyermekek akik fogyatékosságaik ellenére szeretnek és küzdenek, szülők, orvosok, jószándékú emberek, állatok akik bearanyozzák az emberek napjait )

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Kicsi Pének, Haatchinak, és a családjuknak.
Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet, mert példaértékű :)
Nekem igazi szívemcsücske könyv lett ♥

lettielena>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Nem bírod ki könnyek nélkül. Legalábbis én nem bírtam… és azt se, hogy ne kezdjek el videók és képek után keresni Haatchi facebook oldalán. Megnyugodtam, hogy a helyzethez képest mindenki jól van.
A világ igazságtalan, de mindenki próbálja kihozni belőle a legtöbbet, ahogy Colleen és Will is.
Először azt gondoltam, mennyire hihetetlen számomra az, hogy egy ember ennyire kötődjön egy állathoz. A gondolat után rögtön jöttek a példák, amik bebizonyították: nyugodtan higgyem csak el. Létezik ilyen.

Örülök, hogy megismerhettem Haatchi-t és Kicsi Pé-t :)
Találkozunk a facebook-on! :)

Bur3sz>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Szép történet egy nyomorék kutya és egy beteg kisfiú egymásra találásáról és igaz barátságáról. Mindenkinek épülésére szolgálhat.

Yvonne4 P>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

„Nehéz leírni a kettejük kapcsolatát. Mintha régi barátok látnák viszont egymást, nem pedig első alkalommal találkoznának.”

Valóban egy szívbe markoló, igaz történet ez. Végig éreztem a szorítást a torkomban míg olvastam. DE még is csalódtam kicsit. A címet olvasva én Haatchi és Kicsi Pé közös útját, együtt átélt kalandjait, vicces és megható történeteit vártam. Ehhez képest kicsit száraznak éreztem….a rengeteg rendezvény, ami zsúfoltan követte egymást…. a sok híresemberrel való találkozás (ami cseppet sem érdekelt)….. és maga az írásmód. Több helyen ismételte magát az írónő, amit olvastam már, azt pár oldallal később újra elmesélte. :/
Mindenesetre az a hatalmas szeretet, ami árad Owen (Kicsi Pé) családjából még így is átjött. Szerintem fantasztikus emberek.♥
off

Pandalány P>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Fantasztikus könyv az igaz szeretetről, barátságról,reményről és a küzdeni akarásról. Hihetetlen, hogy egy ilyen kicsi fiú és egy szörnyűségeket átélt kutyus mekkora támasza lehet egymásnak. Imádnivaló kissrác lehet Owen, és Haatchi pedig jámbor kutyus.
Nem lehet ezt a könyvet könnyek nélkül végigolvasni, legalábbis szerintem képtelenség. Főként nyilván azért is, mert igaz történet, a valóság.
Sajnos a fogalmazás, fordítás itt-ott elég érdekesre sikerült, olykor nagyon magyartalannak éreztem mondatokat benne, de ettől még megérdemli az 5 csillagot. A borító szépségét szeretném még kiemelni, szerintem imádnivaló.

Adrienn57 P>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Egy ici-pici csalódással tettem le a könyvet, mert szerettem volna többet olvasni a kutyus és a kisfiú barátságáról, összetartozásáról, egymásra utalt összehangoltságról.
De így is nagyon megható volt a küzdelem, amit egy ekkora tragédiával szemben el kell viselni, és meg kell oldani!
Az, hogy a történet valós, még jobban fokozta az átélését a mindennapi reménytelen, ám kitartó, szeretettel teli harcnak.
Azok az emberek, akik körülveszik őket, szerencsére sokan vannak, és hatalmas szívvel állnak a csatasorba!
A történetet olvasva, kicsit átértékelődnek dolgok, gondolatok az emberben.

K_A_Hikari I>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

„Összedugták a fejüket, és nagy szeretettel bámultak egymás szemébe.

Újra bebizonyosodott: a kutyák a legcsodálatosabb lények a világon, mindannyian angyalok. Nem tesznek különbséget az emberek között: ugyanúgy teljes értékűnek látnak egy fogyatékkal élőt mint egy egészségest, talán emiatt is képesek hidat létrehozni közöttük.
Számomra a szöveg stílusa kicsit száraz volt, mintha egy riportot vagy esettanulmányt olvastam volna… De egyébként magát a családot megszerettem, és örülök, hogy nem hagytam ki ezt a könyvet az idei olvasmányaim közül.Tökéletlenül tökéletes, pont, mint Haatchi és Kicsi Pé.
Jó szívvel ajánlom, ha kutyás, esetleg szociálisan érzékenyebb vagy, biztosan megérint.

Blogbejegyzés extrával: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2023/10/wendy-holde…

chhaya>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Igaz történet alapján íródott a könyv, egy fogyatékkal élő kisfiúról, annak családjáról és mozgássérült kutyájáról. Nagyon szép, tanulságos és inspiráló történet – lehetne, ha nem rontaná el teljesen ez a száraz, szikár tényeket és adatokat felsorakoztató stílus. Mintha egy baromi hosszú riportot olvastam volna. Ráadásként a fordítás is pocsék. Kár érte, igazán.

TEszter I>!
Wendy Holden: Haatchi és Kicsi Pé

Mint történet nagyon inspiráló és csodálatos volt. A megvalósítással viszont voltak problémáim. Jobban örültem volna, ha többet kapunk a Hatchi és Owen közötti kapcsolatból és kevesebbet a száraz tényekből. Mert így a kötet nem volt más, mint a különféle brit jótékonysági szervezetek tömény felsorolása.
Sajnálom, mert többet vártam.

Cicu>!

A szerelem – akár a pillangó: minél kitartóbban
kergeted, annál ügyesebben tér ki előled.
De ha figyelmed másra fordul, ő majd visszatér, és szelíden megül a válladon.

ISMERETLEN SZERZŐ

Cicu>!

„Nem számít, hány láb, hány kerék: csak az, hogy ki az útitársad.”

Cicu>!

Összedugták a fejüket, és nagy szeretettel bámultak egymás szemébe.

Kapcsolódó szócikkek: Haatchi · Owen Howkins 'Kicsi Pé'
Cicu>!

Nézz a napba, és nem látsz árnyékot.

HELEN KELLER

Cicu>!

Ő a barátod, társad, védelmeződ, a kutyád.
Te vagy az ő élete, szerelme, vezére. Ő a tiéd lesz,
hűségesen, igaz módon, szívének utolsó
dobbanásáig. Tartozol neki azzal, hogy méltó
légy erre az odaadásra.

ISMERETLEN

Cicu>!

Egyetlen szó megszabadít az élet minden
nehézségétől és fájdalmától, és ez a szó a szeretet.

SZÓKRATÉSZ

Cicu>!

A világ minden sötétsége sem olthatja
ki egyetlen szál gyertya fényét.

ASSISI SZENT FERENC

Alkalmazkodj mindama dolgokhoz,
amelyek közé életed vetett, és szeresd szívből ama
felebarátaidat, akiket a sors melléd rendelt.

MARCUS AURELIUS

Cicu>!

Aki szerint pénzen nem lehet boldogságot
vásárolni, az megfeledkezett a kölyökkutyákról.

GENE HILL

Cicu>!

A hős mindennapi ember, aki kellő erőt talál,
hogy kitartson, és tűrjön, mindent elborító akadályok ellenére.

CHRISTOPHER REEVE