Vudu ​hold (Bűbájos boszorkák 5.) 37 csillagozás

A rémület éjszakája érkezik
Wendy Corsi Staub: Vudu hold

Ha megszállja a gonosz szerettedet,
Vissza tudod hívni,
a ezt megteszed:
Sót a baljára, aranyat a jobbjára.
A gonosz kiűzetik, s ő visszatér
harmadjára.

A Halliwell-lányok nyaralni indulnak, New Orleans-ba mennek, hogy nagyot bulizzanak. Első éjszakájukon Phoebe álmot lát, és benne egy furcsa, erőszakos szertartást, teliholdkor. Nem sokkal ezután Prue egyik új ismerőse eltűnik – telihold éjszakáján! A bűbájos boszorkák a lány keresésére indulnak, és a vudu mágia sötét világába merülnek… olyan erős varázslatok közé, amilyenekkel eddig sosem találkoztak.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Piper Halliwell · Phoebe Halliwell · Prue Halliwell

New Orleans

Nikolett0907 P>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Sajnos ez a sorozat inkább a vásznon jobb, mint papír formában.
Bár azt el kell, hogy ismerjem, ha nem várok tőle semmit, akkor szórakoztató.
Mondanám, hogy halálra izgultam magam, de sajnos nem így volt. Ennek is van előnye, hiszen pontosan tudom, hogy pár havonta elég egy – egy részt elővennem és egyszer úgy is vége lesz a sorozatnak. Mondjuk úgy egy olvasásnak megfelelt.

Szöszmösz_Gorkie P>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Az előző rész, a Suttog a múlt, jobban tetszett, de ez is jó volt, szívesen olvastam.

A Bűbájosok még nyaralni sem tudnak elmenni anélkül, hogy bajba ne keveredjenek. Ezúttal a saját bőrükön tapasztalják meg a vudu erejét. Miután gondok adódnak a szállásfoglalásukkal, egy kieső helyen találnak menedéket, ahol egyre több furcsaságot tapasztalnak, majd halálos veszélybe kerülnek.

Bár a lányok egy kicsit itt is későn kapcsoltak, érdekes volt a cselekmény. Itt-ott csak úgy pörögtek a lapok a kezemben és bevallom, 1-2 rész kicsit ijesztőre sikeredett. Újdonság volt ebben a sorozatban a vudu világa, nagy érdeklődéssel olvastam róla. A könyv végére nem csak izgalmak kerültek, de még egy kis csavart is kapunk.

Deziréé>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Sajnálom, de nekem a sorozat még mindig jobban tetszik, mint a könyv. Ebben is voltak jó részek, amelyek tényleg jellemzőek erre a történetre, de nekem kicsit lapos volt néhol. De amikor nem volt lapos, akkor azért voltak benne izgalmas részek.Alig vártam, hogy végre kiderüljön az igazság, de ez az igazság eléggé váratlanul ért.

BubbleTea>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Ha a könyvet egy mondatban kéne jellemezni azt mondanám: egy izgalmas vudu kaland a Bűbájosokkal. :)

Nagyon tetszett, pörgős kis történet volt, amiben a lányok elmentek nyaralni, de hát, a pihenés helyett inkább egy újabb természetfeletti kalandba keveredtek.
A történet érdekes volt, a vudu egy olyan világ, ami tőlem távol áll, ezért is csak négy csillagot adtam a történetnek. Ettől eltekintve ez a kötet is hozza a Halliwell-lányok karakterét. Mint eseményekben, mint karakterekben hű a sorozathoz, minden Bűbájos-fannak kötelező olvasmány! :)

Lulma>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Bűbájos boszorkákra 5 csillagnál kevesebbet nem adok! Egyik kedvenc sorozatom volt anno. A könyvek közül 3 van meg nekem és szerintem mindegyik izgalmas és nagyon cuki a maga módján. Egykori rajongóknak kötelező. Az „alap” szereplők közül Phoebe volt a kedvencem, később viszont nagyon megkedveltem a becsatlakozó Paige-t (az ő ereje volt a teleportálás, amit irigyelek). A Vudu hold egy jó kis nyári történet, jó volt újra belecsöppenni New Orleans pörgős, bulizós hangulatába és a Halliwell nővérek varázslatos világába. Talán ez a legjobb azok közül a kötetek közül, amiket olvastam.

Szűcs_Viktória_>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Ez volt a 3. Bűbájos boszorkák könyv, amit olvastam.
És ez a történet tetszett eddig a legjobban.
Rövid könyv igaz, de nem találtam unalmasnak.
Külön öröm volt, hogy ilyen rész nem volt a sorozatban, tehát teljesen ismeretlen volt a történet. Nekem tetszett!

Kiki0926>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Elsőnek is szeretném leszögezni, hogy gyerekkori kedvencem a mai napig a három boszi :)
Kb. az összes évadod milliószor végignéztem már és megunhatatlan.
Beszereztem (majdnem) az összes részt a könyvekből is ami eddig nem okozott csalódást, és itt jön a de..
De eddig ez volt a leggyengébb eresztés. Üres járat teljesen. Semmi izgalom, semmi igazán érdemleges cselekmény. 150 oldalt végig unatkoztam. Csalódott vagyok :S

BallaNóci>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Izgalmas, pörgős rész. A Bűbájosok nyaralni mennek, hátra hagyva kicsit a varázslást. Persze, csak szeretnék. Sajnos a nyaralás alatt belebotlanak a rossz vudu varázslatba, és az életükèrt küzdenek.
Szuper rész volt, végig izgalmas.

Baraby P>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Tini koromban imádtam ezt a sorozatot, de ilyen részre nem emlékszem pedig a könyv elején írják is, hogy melyik epizód szolgált ihletésül, de most, hogy rákerestem jöttem rá, hogy az az első évad első része…na mindegy
Így felnőtt fejjel kicsit zavaró volt ez a határtalan naivság, azt pedig már az elején tudtam, hogy kiben kell(ene) bízniuk a lányoknak. Annyira nyilvánvaló
Ettől függetlenül kikapcsolt, könnyed 1-2 órás olvasmány. Jó volt kicsit nosztalgiázni, ez a new orleansi vudus hangulat kellően megfűszerezte a történetet.

ValerinLanz P>!

Wendy Corsi Staub: Vudu hold A rémület éjszakája érkezik

Nos, nem volt ez rossz. Csak ismét rövidnek éreztem, mert nyilván 45 percre vannak megírva, és ezért nem érik el a 200 oldalt sem. Pedig milyen szép is lett volna, ha rendesen kifejtik, hogy az új ismerősöknek mi is a háttere, hogyan is kerültek oda, ahol éppen voltak, és miért lettek olyanok, amilyenek.
Így azonban csak elhadarták nekünk, hogy ő bizony gonosz és kész, spoiler mindről jól esett volna egy kicsit többet megtudni.
Phoebe spoiler
Nem értek egyet azzal, hogy Prue ismerőse tűnt el telihold éjszakáján, elvégre spoiler
A vége szintén túl gyorsan le lett zavarva. Ahogy haladok előre a történetekkel, mind inkább zavar, hogy annyira rövidek… pedig talán nem ez alapján kellene megítélnem őket.

– Hülye turisták – Az öregasszony megrázta a fejét, és eltűnt az árnyak között.

86. oldal, 6. fejezet

Ninácska P>!

Prue Halliwell letekerte a kocsi ablakát, és kidugta a fejét, hogy megnézze magának a mögötte álló csillogó sportkocsi vezetőjét.

Kapcsolódó szócikkek: Prue Halliwell

A terebélyes ház fehér cölöpökön állt, óriási, redőnyös ablakai voltak, és tágas, kovácsoltvas korláttal körülvett tornác futott végig az első két emeletén. A hatalmas zöld pázsitot csodás, itt-ott fátyolmohával borított tölgyek és egzotikus, élénk színekben pompázó növények ékesítették.

22. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: New Orleans
Ninácska P>!

– Csajok – szólalt meg –, vegyünk egy szendvicset a kávézóban, ami mellett elmentünk az előbb – mondta a többieknek –, és aztán meglátjuk, mihez kezdjünk.
– Egy szendvicset? – morogta Piper. – Kinek kell szendvics? Az ízlelőbimbóimat már ráhangoltam Remy szakácsművészetére.

49. oldal - Vudu hold (M&C Kft., 2005)

Kapcsolódó szócikkek: Piper Halliwell
balazsdori>!

Ha megszállja a gonosz szeretteted,
Vissza tudod hívni,
ha ezt megteszed:
Sót a baljába, aranyat a jobbjába,
A gonosz kiűzetik, s ő visszatér
hamarjába'.