Hold ​a palotában (Hold a palotában 1.) 100 csillagozás

Vu császárnő története
Weina Dai Randel: Hold a palotában

A ​palotában élő ágyas hamar megtanulja, hogy a császár figyelmét sokféleképpen fel lehet kelteni. Sokan fehérre festik az arcukat, vörösre az ajkukat és vonzó frizurát készítenek maguknak, hogy a szépségükkel elkábítsák a birodalom leghatalmasabb emberét. Mások jádefüggőt vagy kalligráfiával díszített tekercseket adnak neki ajándékba, hogy lenyűgözzék. A legtöbben pedig a csábításról szerzett tudásukra hagyatkoznak. Az ifjú Mej azonban semmit sem tud ezekről a női praktikákról, mégis felejthetetlen ajándékkal szolgál a császárnak.
Mej intelligenciája és kíváncsisága kissé különccé teszi őt az ágyasok között, azonban a császárt lenyűgözi. Mikor végre abba a helyzetbe kerül, hogy elcsábíthatná Kína legbefolyásosabb emberét, az udvarban hatalmi harcok alakulnak ki, melynek közepette a lány élete is veszélybe kerül.

A Hold a palotában című történetben a szerző életteli képet fest az ősi Kínáról, ahol a szerelem és az ambíció érdekében gondolkodás nélkül áldoztak… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2016
428 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636355869 · Fordította: Fügedi Tímea

Fácán · Mej

Nikolett0907 P>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Nagyon szeretem a történelmi és történelmi személyek életrajzát, vagy a róla alkotott köteteket.

Mikor megláttam, hogy Vu császárnő élete is kiadásra került, tudtam, be kell szereznem.

Maga a történet nagyon jól megírt, kellően izgalmas, érzelmekkel teli.
Az adott kortörténete szépen van ábrázolva, és valósághűen.

Mej élete nagyon nehéz, de kellően okos és természetesen ravasz ahhoz, hogy az idő teltével ágyassá váljon, majd hölgyé és végül császárnővé.

Sok sok vetélytársa közül a legjobban Ékkővel való versengése tetszett a legjobban. Mint két ellenfél igen erősnek bizonyultak és csak egyik ámulatból a másikba estem, hogy a két nő milyen sok ravaszsággal és csábítással, éleslátással és merészséggel képes harcolni az uralkodó szívéért.

Összességében egy fantasztikusan megírt, olvasmányos történetet kaptam.
A borító pedig meseszép.
Alig várom a folytatását.
Természetesen nagy kedvenc és ajánlom! :)

Zsoofia>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Annyira jól esett ez a könyv a lelkemnek! Elemi szinten volt távol-keleti hangulatú, rengeteget jegyzeteltem ki további utánanézésre. A végtelen mennyiségű beleölt munka meghozta a gyümölcsét, nagyon életszerűen és korhűen ábrázolta az eseményeket. Az eredeti célkitűzés (hogy olyan kínai nőkről írjon, akiknek sikerült kézbe ragadnia a sorsukat, is nagyon szimpatikus. Azt is nagyon értékeltem, hogy a könyv elején Mej nagyon úgy viselkedett, mint egy tinédzser, miközben megmaradt a realitás talaján, és ahogy kapja a pofonokat az élettől, úgy lesz egyre kitartóbb és erősebb.
Az írói stílus valószínűleg sokaknak túl egyszerű lesz, nekem pont beleesett a komfortzónámba a leírások lényegében teljes hiányával. A történet abból a szempontból kiszámítható, hogy tudjuk, hogy „Kína egyetlen császárnőjéről” olvasunk, tehát kicsit elveszi az élét a helyzeteknek, de ez megbocsátható.
Feel-good könyv, nagyon tetszett!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Az írónőnek 10 évébe telt, mire megírta ezt a könyvet. Végtelenül hosszú idő, ami egy tökéletes művet szült. Nagyon alapos és rengeteg órányi kutató munka van a háta mögött, hogy méltóképpen megírja Vu császárnő történetét, akit sokan félreismernek – bár, nem is olyan ártatlan, mint azt gondolnánk.
A regény a Tang-dinasztia idején játszódik és maga Vu császárnő meséli el az eseményeket. Apja halála után a császár ágyasai közé választják meg,ám ahhoz, hogy betartsa apjának tett ígéretét és császárné váljon belőle, meg kell tanulnia átlátni az embereken, részt kell vennie az udvari intrikákban, a politika harcokban. Naiv tizenhárom éves kislány, aki saját kárán tanulja meg kiben bízhat és kiben nem. Ebben Szun-ce A háború művészete című műve van segítségére, hiszen olvasta és tudja minden sorát. Művelt, okos, intelligens lány, aki nem adja fel az álmait. Bár szerelembe esik az „lovász ” fiúval, számára akkor is fontosabb, hogy hatalomra törjön, hisz szeretett édesapja ezt szerette volna. A fiatalkori éveinek történéseit olvasva, elgondolkodik az ember, hogy vajon hogy vált ebből a kislányból a kínai történelem leghatalmasabb nője, aki oly rettegett és gonosz volt. Annyira ellentétes vélemények keringnek: az írónő kutatott, elolvasott mindent róla, fordított, évek munkája van benne és itt nem annyira negatív a személye, mégis olvasni azt, hogy a császárnő a saját gyermekét is megölte a hatalom miatt. Nos, sajnos igazságot tenni nem tudunk, ahhoz vissza kellene utaznunk az időben.
Mejt avagy Vu-t ennek ellenére én kedveltem, szeretem a csavaros eszű női karaktereket, Ékkővel való versengése pedig izgalmas volt. Ékkő maga vegyes érzéseket keltett bennem: hol szerettem, hol utáltam, de végső soron ő is csak egy szomorú, gyászoló szerelmes nő volt, aki a helyét kereste az udvarban és ezért bármire képes volt. Azért gondoljunk bele: a császárnak 118 ágyasa volt és legalulról ez a két versengő nő hova jutott az álmaik miatt.
A regény könnyű nyelvezetű, egyszerűen és gyorsan lehet olvasni, évszakokra bontva követhetjük az eseményeket.

KleineKatze>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Ha valaki ismer, akkor tudja, mennyire régóta vágytam a könyv elolvasására, így amint végre hozzájutottam, nagy lendülettel kezdtem is neki. Ám ez a lendület ugyanilyen hamar el is fogyott.
Nem tudom, ha eredeti nyelven olvasom, mennyiben lesz más az élmény, de nagyon megmutatkozik, mi történik, ha a kiadó egy ramaty fordítói munkát tár az olvasó elé. Ahhoz hogy egy ilyen, némileg történelmi, némileg romantikus regényt megfelelően lefordítsanak, nem elég igényesnek lenni, de ismerni kell az adott kort. Sokszor felhördültem, amikor Kína és Mej gondolatainak varázsából kiragadott egy egy olyan szó, kifejezés, mint pl.: flörtöl, selyemhernyóbébi(ez mindent vitt…), lefekszik velem.
Persze voltak jó pillanatok is, alapvetően eredeti feladatát, mely szerint be akarja mutatni a császári Kína udvari életét, és abban egy nő helyét, megtörtént. Néhol kicsit meseszerűnek és blődnek éreztem, de még így is tetszett. A gond az, hogy ezt hogyan, milyen keretek között prezentálták…. magyarra. Még talán néhány hobbifordító is jobb munkát végezne, akik ismerik ezt a kultúrát.

Ritititi27>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Már egy ideje várólistára tettem a könyvet, most egy kihívás miatt végre időt szántam az olvasásra.
Mindig is imádtam a történelmet, ezért nem volt kérdés számomra, hogy imádni fogom ezt a történetet is.
Vu császárnő – a kínaiak által elismert egyetlen hivatalos kínai császárnő – életét meséli el. A könyv olvasásának megkezdése előtt áttanulmányoztam Vu császárnő életrajzát, amit az interneten találtam, hogy tudjam mire is számíthatok körülbelül.
A történettel gyorsan tudtam haladni, lekötötte a figyelmemet. Szerencsére a szerző kevés leírást használt.
A szereplők kedvelhetőek, egyértelműen Fácán lett a kedvencem (elbírtam volna viselni, ha picit többet szerepelt volna).

Biztos, hogy folytatni fogom a sorozatot.

M_Z_Chapelle IP>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Kellemes kikapcsolódás volt, a leírások egyszerűek, könnyen olvastatja magát a könyv. Talán kicsit lehetett volna igényesebb a fordítás (szerkesztés?), mert maradtak benne bizony magyartalan kifejezések, vagy – ami talán jobban zavart – a kornak abszolút nem megfeleltethető szavak. Összességében azonban tetszett, érdemes volt időt szánni az olvasásra.

felícia97>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Tavasz óta senyvedt ez a történet a többi olvasásra váró könyvem között a szekrényemben elszenvedve azt a szomorú sorsot amit sok más történet amikre nincs időm hogy rögtön elolvassam a vásárlás után,aztán pedig szépen feledésbe merülnek,mert mindig jön más. Most azonban elérkezettnek láttam az időt hogy kézbe vegyem ezt a különleges könyvet,és megismerkedjek a Kínai történelem talán legnagyobb asszonyával Vu császárnővel.A keleti kultúra iránti rajongásom nem újkeletű dolog,elég régóta érdekel ez a téma különösen azóta hogy “megfertőződtem” az idehaza is játszott koreai kosztümös sorozatokkal,amik a történelmük nagy alakjainak életét igyekszik bemutatni. Nem véletlen hát hogy ezen szeretett sorozatok hatása meghozta a kedvem ehhez a történethez is.Egészen kitűnően megírt könyv volt ez,kellően egyszerű stílusú hogy ne vesszünk el a részletekben,hogy könnyen megértsük amiről szó van,és szerencsére az írónő megkímélt minket a fellengzős leírásoktól,amik engem sokszor untatnak.Gyorsan tudtam haladni a történettel,és élveztem is mert kimondottan lebilincselő volt.Igaz a sok idegen hangzású név tengerében néha nehéz volt számon tartani ki-kicsoda,de azért a sorozatoknak hála volt már egy kis rutinom benne és csak párszor vesztettem el a fonalat. :) Talán a történet olvasmányos mivolta tetszett a leginkább,mert így pont úgy peregtek le az események a szemem előtt mintha egy filmet néztem volna. De ugyanúgy kiemelhetném a hatalmi játszmák,cselszövések és összeesküvések hálóját,ami végigkísér bennünket a könyvön izgalmas perceket , és örökös spekulációt biztosítva az események kimenetelét illetően.A császár kegye ugyanis átok és áldás is egyszerre:az egyik pillanatban mindened meglehet amire vágytál,de elég egy rossz lépés hogy az ellenségeid fogást találjanak rajtad és mindent elveszíts,akár az életedet is… Így ismerkedünk meg hősnőnkkel Mej-el is aki kiválasztottként lép a palotába azzal a céllal hogy meghódítsa a császárt,és rangot szerezzen,amivel visszaszerezhetné családja becsületét és újra jólétbe emelhetné őket.A szép és okos ámde naiv kislány hosszú utat jár be mire kiismeri a palota és annak lakóinak életét,ahol rá kell jönnie hogy nem bízhat senkiben hiszen aki ma a barátja az holnap már ellensége lehet.Kemény küzdelmek és hibák árán Mej lassan de biztosan elindul a hatalomszerzés útján,hogy a császár kegyenceként magasabb rangra tegyen szert,közben pedig megismeri a valódi jövőjét a nyolcadik herceg Fácán személyében,akihez a szíve húzza és aki majd a valódi hatalmat adja a kezébe… Mivel a könyv elkezdése előtt már korábban kicsit utána olvastam a pontos történelmi tényeknek a császárnő életével kapcsolatban így nagyjából tudom mire számíthatok majd a történet legvégén,de ez cseppet sem vette el a kedvem sőt! Talán még jobban is kíváncsi vagyok hogyan alakulnak ezek után a dolgok.Nagyon kevés szereplő volt szimpatikus,hiszen mindenki aljas módon és kegyetlenül viselkedett a saját érdekeit nézve,ami persze egyrészről természetes volt, de ugyanakkor visszataszító is.Ékkőt nagyon utáltam és nem is tudtam sajnálni,de ugyanúgy megvetettem az udvari tisztségviselők nagy részét,Jo herceget meg az anyját,és bizony a császár is több mint borzasztó volt ahogy az emberekkel bánt nem csoda hogy a múltja ennyire kínozta…Akiket valóban tudtam kedvelni az a nemes hölgy volt,a Mej-hez közel álló lányok,illetve maga Mej a hősnőnk és Fácán.Tetszett a köztük bontakozó szerelem és a könyv végkifejlete is mert a folytatásra vonatkozóan jelentős dolgokat vetít előre,főleg hogy tudom miket. :) Nagyon is szurkolva követtem végig Mej törekvéseit és harcát,és bár kimondottan megszerettem tartok tőle hogy ő még nagyon sokat fog változni és nem jó irányba ismerve a történelmet…Kíváncsi vagyok mi vezet odáig és biztos vagyok benne hogy a folytatás erre választ is fog adni,mivel a Hold a palotában Mej legfiatalabb éveit regéli el,annak a hosszú útnak a kezdetét,ami a császárnőségig vezet.Abszolút korhű és remek történet volt így a folytatástól sem várok kevesebbet,szerintem rövidesen el fogom olvasni azt is. :)

Pumukli82>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Mostantól probálok várni kicsit az olvasás után és nem rögtön értékelni. Ugyanis ez a könyv annyira velem maradt napokig, hogy át kellett értékelnem magamban a csillagozást is.
Ha lenne időgépem Kína és ennek a korszaknak a meglátogatása az elsők között lenne.
Hihetetlen Mej elkötelezettsége és jellemfejlödése a regényben. Nagyon megkedveltem őt és Fácánt is. A regény abszolút nem túlírt, ennek ellenére részletgazdag rengeteg történelmi adatot és érdekességet tartalmaz. Nagyon jól olvasható egyszerűen letehetetlen. Egyetlen apró de számomra kicsit vicces egynéhány szó fordítása, ezen lehetne csiszolni és akkor simán 5+ lenne a regény.

Narissza>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Vu császárnőnek sem a személye, sem az élettörténete nem volt előttem egészen ismeretlen, és bár nagy tudósnak nem mondanám magam, több szempontból épp az ellenkezőt vártam a könyvtől.
A könyv szerint Mej kamaszként kerül az aktuális császár ágyasai közé, ahol szívós munkával és ravaszsággal több körben is közel kerül a császárhoz. Vannak közben intrikák, vetélkedések és verseny a „kinek születik előbb fia” témában, ahogy ez lenni szokott a háremszerű helyen zajló történetekben. Mej mindeközben a ravaszkodáson kívül úgy viselkedik, mint egy szerelmes kamaszlány, amivel alapból semmi gond nem lenne, mert a könyv legnagyobb része alatt tényleg kamasz.
De az alapján, amit életének későbbi életéről tudok, ő nem sokáig maradt ilyen naiv és bájos. Sőt, továbbmegyek, eddigi tudásom szerint nem is sikerült túlzottan a császár közelébe kerülnie, úgyhogy itt már elgondolkoztam, hogy a két különböző kinai szerző közül (akiktől eddig a történetet hallottam), melyikük milyen forrást használt, mert vélhetően nem ugyanazt.
Ezt félretéve a könyvnek baromi jó hangulata volt, mégiscsak az ókori Kínában vagyunk, ami szerencsére (meg a leendő császárnővel a főszerepben érthetően) nem csak díszletként szolgál, a szokások és hagyományok átfonják a lapokat.
Az írásmódja egyszerű, és szinte egyáltalán nem használ leírásokat, ez engem személyesen nem zavart, az időnként totálisan magyartalan megfogalmazások annál inkább, de gondolom, nem tolonganak a kínai-magyar fordítók.

pas_de_deux>!

Weina Dai Randel: Hold a palotában Vu császárnő története

Ritka olyan könyveket találni, amelyek ennyire behatóan és ilyen mélyen megérintik az embert – ahogy most sem volt másképp. A leginkább csodálatos a történelemben az maga a személyek és az ő tetteik, akikről nyilván csak regényesen olvasunk, mégis annyira át tudtam élni minden egyes tettét és gondolatát a leánynak. Nem tipikus „happy-end” történet, mégis megmutatja, hogy az életben egy pillanat alatt fordulhatnak a kerekek, jó vagy rossz irányba, attól függetlenül, hogy mit teszünk. Kicsit elborzadtam a történetben néhány kegyetlenségen, de ezt kompenzálta a történet hangulata és az, hogy mindvégig szurkoltam Mejnek és a hercegnek!

Niki_Salamon>!

Az életünk folyamán valahogy, valamikor mindnyájunknak meg kell találnunk a magunk ösvényét a végzetünk felhőjében, és végig kell mennünk rajta. Egyedül.

Kapcsolódó szócikkek: Mej
Niki_Salamon>!

Mire jó a halhatatlanság, ha magányban kell élned?

Niki_Salamon>!

– Mit csinálsz Fácán? Hozd vissza a lovat! Most!
[…]
– Igyekszem -felelte egy másik férfihang. De a lovak olyanok, mint a lányok. Hiába mondod meg nekik, mit kell tenniük, ők csak mennek a saját fejük után.

Kapcsolódó szócikkek: Fácán
Méá>!

– Ó, kapcsolatok. – Hát persze, így működik a világ. Akinek jó kapcsolatai vannak, jó lehetőségeket kap, akinek nincsenek kapcsolatai, nem kap lehetőségeket.

Niki_Salamon>!

Észre kell vennem a nő mosolya mögött a tőrt, és el kell tudnom hárítani. Ami pedig még fontosabb: meg kell tanulnom magamnak is tőrt rejtegetnem.

Semilla >!

Minden háború csalásra épül…

A_Gréta22>!

Az igazságnak csak akkor van értéke, ha az emberek a megismerésére törekszenek, de ha századokon át átverték őket, ha azt hiszik tudják az igazat, ki fog még nyomozni utána? Hasonlóképp, ha egy ember egész életében szerepet játszik, kedves arcot vág, és haláláig őrzi a sötét titkait, azt fogják gondolni az emberek, hogy mindig is kedves volt.

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · igazság
Semilla >!

Ha jól hazudunk, és mindenkit magunk mellé állítunk,
halálunkig hazudhatunk, ha pedig száz évig hazudunk, nem lesz
igazság a hazugságból?

Kapcsolódó szócikkek: hazugság
Niki_Salamon>!

Most már tudtam, hogy a szerelem és a végzet két vadló, melyeket nem lehet irányítani. Két különböző irányba vágtatnak, és amerre ők mennek, a vágy és a remény folyói sosem találkoznak. Aki az egyiket követi, elárulja a másikat. Csak úgy teheti boldoggá az egyiket, ha összetöri a másik szívét. Mégis azt feltételeztem, hogy ez is az élet része, olyan lecke, amit meg kell tanulnunk.A felnőtté válás lemondásokkal jár, és a jövő felépítéséhez le kell mondanunk a múltról Nem tehetünk mást, mint hogy reméljük a legjobbakat, és hisszük, hogy az általunk választott ló biztonságba vezet.

Kapcsolódó szócikkek: Mej · szerelem · végzet
Niki_Salamon>!

Ha én leszek a birodalom császára, te leszel a császárné. A fényes hold császárnéja.

Kapcsolódó szócikkek: Fácán · Mej

Hold a palotában sorozat · Összehasonlítás