Örökszerda 10 csillagozás

Wéber Anikó: Örökszerda

Ébredtél már úgy, hogy azt érezted, minden ugyanolyan, mint előző reggel? Felkelés, reggeli, iskola – mintha az egyhangú napok során megállt volna az idő?
Dáviddal pontosan ez történik. Szerinte csütörtök van. Az anyukája szerint szerda. Majd megismétlődik az előző napja. És megint. És megint. Ráadásul mintha senki más nem venné észre, hogy az örökszerdában ragadtak!
A fiú kétségbeesetten nyomozni kezd: vajon miért történik ez az egész? Rékával, a szomszéd lánnyal hamarosan egy bűnügy kellős közepébe csöppennek, ahol mindenki gyanúsított, akivel találkoztak ezen a bizonyos szerdán – és senkiről sem tudni, hogy igazat mond vagy titkol valamit…

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek Pagony

Pagony, Budapest, 2021

Bea_Könyvutca P>!
Wéber Anikó: Örökszerda

Az Örökszerda egy letehetetlen olvasmány volt. Felnőtt fejjel, együltő helyemben végigolvastam ezt a kiskamaszoknak íródott könyvet!!! Izgalmas volt, kellően tekervényes és az alapötlet is fantasztikus.
Izgalom izgalom hátán, ezen kívül pedig egy igen komoly témával is találkozunk a könyv lapjain. A gyász-, a gyászfeldolgozás, a belső félelmek és azok leküzdése nehezíti a gyerekek napjait, illetve azt az egyet, az örökszerdát.

Oláh_Zita P>!
Wéber Anikó: Örökszerda

Megint egy pörgős és elgondolkodtató történet Wéber Anikótól. Tetszett, ahogy Réka hozzáállt az „örökszerdához”, és ahogy elindult a nyomozás. Olvasás közben eltűnődtem, hogyha ez velem történne meg, lehet pár napig olvasnék nyugalomban, megnéznék pár sorozatot, és csak utána kezdenék bele az örökszerda-rejtély felgöngyölítésébe. :)
Több olyan momentum van a könyvben, ami megáll és elgondolkodtat. Egyik ilyen kérdés: Ha egy napot választhatnál ki az életedből melyik lenne az? Jó volt ezen is elgondolkodni, a cselekmények sodrása közben.

Wéber Anikó: Örökszerda

Izgalmas, a logikát is próbára tevő, egy idő után nehezen abbahagyható regény a majdnem örökre a szerdában ragadó Dáviddal (és a többiekkel). WA újabb nagy dobása. :-)

Wéber Anikó: Örökszerda

"Néha el kell játszani, hogy bátrak vagyunk…
És ha eljátsszuk, pár percre elhisszük, hogy tényleg azok vagyunk…"

„Ha maszkot veszek fel, akkor nem tudják, hogy fáj. Ha nem látják az arcomon, mit érzek, akkor észre sem veszik, ha félek vagy elszomorodom. Tettettem, hogy bátor vagyok.”

Most február elején jelent meg Wéber Anikó legújabb ifjúsági regénye. Érdeklődve kezdtem el olvasni az online könyvbemutató megtekintése és Az osztály vesztese valamint az El fogsz tűnni hiánypótló regényei ismeretében.

Fantasztikus könyv! ✨Ki állította meg az időt? Miért? Miért van ismét szerda? Mi történt? Mi történik a 13 éves Dáviddal s ki az a titokzatos, szintén 13 éves lány, aki most költözik a szemben lévő házba? Réka miért beszél ridegen a szüleiről? Miért nincsenek érzelmek az arcán? Mikor lesz már csütörtök? Dávidnak nincs más választása, Rékával nyomozásba kezdenek és egy titokzatos ügybe – bűnügybe – keverednek önkéntelenül.

Nem tudtam letenni! Egy ültő helyemben elolvastam felnőttként a kiskamaszoknak írott könyvet s magával ragadott! Izgalmas, mondhatnám egyszerűen a műről, hogy egy nyomozás története, de a cselekmény izgalma mellett egy nagyon mély, sokféle érzelmet, a lélek útjait megjáró könyv. Jelen van benne a félelem, a gyász, a szembenézés saját magunkkal, jó és rossz emlékeinkkel, a gyermek-szülő kapcsolat, a gyermekkor hatásai a felnőtt korunkra, hogy tudunk-e bátrak lenni, tudunk-e, hogy kell-e megacélozott lélekkel élni, maszkot viselve érzelmeinket nem kimutatva létezni?

Nagyon szeretem az írónő minden könyvében azt, hogy érzékenyítve, gyönyörűen ír a gyermeki lelket érintően. Az ő szemükkel, szívükkel, gondolkodásukkal láttatja a világot, így szembesülünk az őket érintő félelmekkel, adott helyzetekben a viselkedésükkel, belekerülünk a kiskamaszok mindennapjaiba, érzéseibe s tanulunk. Tanulunk miközben egy izgalmas történet részesei leszünk.

"Sokféle csend van.
Van a nyári kánikula csendje. Amikor itthon vagyok a kertünkben, és levél se rezzen, madár se csipog, csak a nap bágyaszt.
Van a téli este csendje. Amikor kinézek a kollégium ablakán, és mozdulatlanul állnak a kopár fák, ágaikkal tartják az égboltot.
Van a meglepetés csendje. Amikor elakad a szavam, és hirtelen nem tudom, mit mondhatnék.
Van az álmodozás csendje. Amikor másik világba menekülök, és csak ott kiabálok, nevetek, táncolok.
Van az írás csendje. Amikor új birodalmat teremtek papíron. Nekem ez a kedvencem.
Van a gyász csendje. Amikor nincs mit mondanom hangosan. Akivel beszélni szeretnék, ahhoz már csak magamban szólhatok. Remélem, meghallja…
Van a rejtőzködés csendje. Elbújok. Senki sem tudhatja, mit gondolok, mert maszkot viselek."

Ez a könyv pedig kiemelkedő abból a szempontból is, hogy az írónő az olvasókkal írta a karantén időszak alatt. Mindig lehetőséget adva a történet folytatásának variációira. Így ezt a könyvet sokan írták, természetesen Wéber Anikó tollából született, de a gyermeki gondolkodás vitte különböző irányokba a cselekményt.

"Sokféle csend van.
Például vihar utáni csend. Amikor elment a rossz, minden békés, és én előbújhatok a rejtekhelyemről.
Vagy az öröm csendje. Amikor megszólalni sem merek, nehogy elűzzem a varázslatot."

A könyv online bemutatóját itt lehet megtekinteni:

Bea_Könyvutca P>!

Sokféle maszk van… Az embereken … Elsőre sosem tudhatod, hogy akivel beszélsz, az igazi arcát mutatja-e. A felszín néha olyan gyönyörű, és közben alatta lapul a szörny.

Kapcsolódó szócikkek: álarc · maszk

Sokféle csend van.

Sokféle csend van.

Jesper_Olsen P>!

Elkezdeni valamit a legizgalmasabb.
Abból még bármi lehet.

Czagány_Tünde>!

Néha el kell játszani, hogy bátrak vagyunk…
És ha eljátsszuk, pár percre elhisszük, hogy tényleg azok vagyunk…

Jesper_Olsen P>!

Amit tegnap elrontottunk, mára megsemmisül, és csinálhatjuk sokkal jobban.
Mint az üres, tiszta lap a naplómban, a szerda is arra vár, hogy újra megtöltsük.
A lehető legjobb történettel.