Marci ​és a kincsesláda (Marci 2.) 16 csillagozás

Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok"-sorozatot építünk.
A Pagony legkiválóbb szerzői négy-négy könyvet írnak, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. Wéber Anikó meséjében Marci és Csenge megint nyomoznak: valaki összetörte az osztálytársuk, Viki zenélő kincsesládáját. Vajon ki lehetett és miért tette? Hogyan vidíthatnák fel Vikit? Tarts a legvidámabb osztállyal, és kiderül!

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok!

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104322 · Illusztrálta: Rátkai Kornél

meseanyu MP
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Remek darab a kezdő olvasóknak, egy igazi rejtélyes, nyomozós, izgalmas történet. Tetszik az iskolai hétköznapok megjelenítése, ez az ismerős közeg felkeltheti a célközönség érdeklődését. A rajzok is nagyon helyesek.

dtk8 P
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Végre egy olyan darab a sorozatban, amiben van konfliktus, feszültség, izgalom, logikus megoldás.

PTJulia P
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Kedves kis történet egy elsős osztály életéből. Ahol a mozifilm valóságos kalanddá válik, és közben lehetőséget nyújt az őszinteségre, megbocsátásra, és egy közös, igazi nagy kalandra.

orsimici
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Az én hétévesem nem nagyon szeret magának olvasni, csak a kötelező házifeladatot olvassa el. Más első olvasóknak szóló könyvek sem arattak túl nagy sikert. (Kivéve Kertész Erzsitől a Feltaláló.) De amint ezt a könyvet elkezdte olvasni, nem akarta abbahagyni, végigolvasta egyben az egészet. Nekünk tetszett.

petrozy
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Kissé nehézkesen alakult a rörténet egy felnőtt olvasónak, de a hét évesem nagy lelkesedéssel olvasta. A célközönséget remekül eltalálta a szerző, és az illusztráció is tetszett a csajoknak. Ezért az öt csillag.

Marci sorozat · Összehasonlítás