Marci ​és a kincsesláda (Marci 2.) 27 csillagozás

Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya teljesült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szakértelemmel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok"-sorozatot építünk.
A Pagony legkiválóbb szerzői négy-négy könyvet írnak, négy különböző nehézségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. Wéber Anikó meséjében Marci és Csenge megint nyomoznak: valaki összetörte az osztálytársuk, Viki zenélő kincsesládáját. Vajon ki lehetett és miért tette? Hogyan vidíthatnák fel Vikit? Tarts a legvidámabb osztállyal, és kiderül!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104322 · Illusztrálta: Rátkai Kornél

meseanyu P>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Remek darab a kezdő olvasóknak, egy igazi rejtélyes, nyomozós, izgalmas történet. Tetszik az iskolai hétköznapok megjelenítése, ez az ismerős közeg felkeltheti a célközönség érdeklődését. A rajzok is nagyon helyesek.

dtk8>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Végre egy olyan darab a sorozatban, amiben van konfliktus, feszültség, izgalom, logikus megoldás.

PTJulia P>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Kedves kis történet egy elsős osztály életéből. Ahol a mozifilm valóságos kalanddá válik, és közben lehetőséget nyújt az őszinteségre, megbocsátásra, és egy közös, igazi nagy kalandra.

lenne P>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Iskolásoknak, olvasni tanulóknak gondolom, még nagyobb élvezet bogarászni a nyomozás fejleményeit, de az én ovisaim is örömmel hallgatták végig egyszerre az öt fejezetet.

girardella>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Néhány Most én olvasok! könyvbe belenéztem a könyvtárban, ez tetszett meg legjobban közülük. Hazahoztam, és íme, 6 éves elsősöm (aki már régóta tud olvasni, de nemigen akar…) kis noszogatásra belekezdett és utána már nem kellett noszogatni, elolvasta! Nagyon jó kis sulis nyomozós történet, ajánlom minden kis elsősnek (fiúnak-lánynak) kezdésre!

orsimici>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Az én hétévesem nem nagyon szeret magának olvasni, csak a kötelező házifeladatot olvassa el. Más első olvasóknak szóló könyvek sem arattak túl nagy sikert. (Kivéve Kertész Erzsitől a Feltaláló.) De amint ezt a könyvet elkezdte olvasni, nem akarta abbahagyni, végigolvasta egyben az egészet. Nekünk tetszett.

petrozy>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Kissé nehézkesen alakult a rörténet egy felnőtt olvasónak, de a hét évesem nagy lelkesedéssel olvasta. A célközönséget remekül eltalálta a szerző, és az illusztráció is tetszett a csajoknak. Ezért az öt csillag.

Millázs>!
Wéber Anikó: Marci és a kincsesláda

Jó kis sztori! Van benne mozi, egy jól működő osztályközösség, van freszkó is, meg nyomozás, de van megoldás. A gyerekeken van a hangsúly, de a végén jól jön a felnőtt segítség.
Kezdő olvasóknak kiváló.

Marci sorozat · Összehasonlítás