Cseresznyeliget ​titka 10 csillagozás

Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

Kitti ​sokat van egyedül, és sokszor unatkozik: egy igazi kalandra vágyik! Folyton történeteket talál ki, álmodozik, de hiába: az osztálytársai közül senki sem értékeli a fantáziáját, és ő gyakran magára marad. Míg a többiek a lovastáborban vagy a tengerparton szelfiznek, ő a nagynénjénél, a világ legunalmasabb helyén, Cseresznyeligeten nyaral. De Kitti még Cseresznyeligetből is képes egy izgalmakkal teli mesevilágot teremteni – és a szomszéd gyerekekkel hirtelen egy igazi nyomozás kellős közepén találják magukat. Ráadásul közben talál magának egy legjobb barátnőt is.

A Pagony legújabb sorozatába, az Abszolút Könyvekbe olyan 9-12 éveseknek szóló, olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesek, abszolút színvonalasak, abszolút maiak. Abszolút könnyű őket olvasni, de mégsem felszínesek, abszolút nem megterhelőek, de mégis elgondolkodtatók. Van és lesz köztük fiús és lányos, magyar és külföldi, fantasy, kaland vagy éppen detektívregény – ami… (tovább)

Kiadói ajánlás: 9 éves kortól · Tagok ajánlása: 9 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Könyvek

Pagony, Budapest, 2019

Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

A Cseresznyeliget titka már nem mese, hanem egy könnyed, vicces, kalandos olvasmány, amely a kiskamaszok problémáinak és érdeklődési körének tökéletesen megfelel, könnyen bele tudják képzelni magukat a szereplők helyébe, ismerősek lehetnek nekik a gondjaik, talán ők is éppen hasonló napokat és helyzeteket élnek meg, mint a könyv főhősei.

A Pagony Kiadó Abszolút könyvek sorozatába tökéletesen beleillik Wéber Anikó könyve, mely sorozatot 9-12 éves gyerekeknek ajánl a kiadó. Fiúknak és lányoknak, sőt szülőknek is remek olvasnivaló.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2019/04/weber-aniko-csere…

Nikolett0907 P
Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

Sajnos ez most nagyon nem tetszett.

Eddig két történetét volt szerencsém olvasni az írónőnek, és mindkettőt imádtam.
Így nagy reményekkel vettem meg ezt a kötetét, szinte rögtön ahogy megjelent.

Az első nyolcvan oldal után félre tettem és hetekig rá se bírtam nézni, ma úgy döntöttem befejezek pár megkezdett olvasásomat, így erőt vettem magamon és elolvastam.

A karakterek idegesítettek, mind az anya – lány elmélyültnek írt kapcsolat, mely számomra erőltetett volt. Az anyai önzés tűnt elő számomra, sem mint a hatalmas szeretet.
Főszereplőnk bár a maga módján egy rendkívül gazdag fantázia világgal rendelkező kislány, az erőszakossága nagyon idegesített.
A környezete, mint várni lehetett inkább negatívan kezeli a mondanivalóját és sok sok küzdés árán jut el a várt végkifejletig, ami bár pozitív, megint csak dühített.

Igen tudom, hogy nem az én korosztályomnak szól, mégis számos ifjúsági és gyermekkönyvet olvastam már, és rendre bele akadok kedvencekbe vagy amiket nagyon szeretek.
Számomra is megdöbbentő mennyire negatív érzelmeket hozott elő belőlem.

Próbáltam szeretni, de nagyon nem az én világom. Igazán sajnálom.

meseanyu MP
Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

Nagyon hangulatos regény, igazi vakációs könyv izgalmakkal, kalandokkal, nyári színekkel, illatokkal. Tökéletes a helyszín, imádtam a régi házakat, az összetartó közösséget, az igazi láblógatós, forró napok leírásait. Bár a nagy fordulatra idejekorán rájöttem, de azért egy titok nekem is maradt a végére, úgyhogy végig feszülten olvastam, mint egy jó krimit.

szemüveges_süni P
Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

Abszolút nagyon jó könyv!Elég gyorsan beindul és a 10. fejezetnél már le se tudtam tenni!

FOXBOOKS
Wéber Anikó: Cseresznyeliget titka

Wéber Anikó legújabb kötetében a nyugalom szigetére, egy varázslatos kis faluba röpíti el olvasóit. De Cseresznyeligetet nem a titkok teszik varázslatossá, hanem a meleg, szeretettel átitatott hangulat, az összetartó közösség, na meg a páratlanul békés és gyönyörű táj. Ezt az álmos kis falut rázza fel a nyári vakáció alatt Kitti, a bájos kamasz lány. A kislány élénk képzelőereje ugyanis mindenből képes izgalmas mesevilágot teremteni. Apró információmorzsák mögött is óriási sztorit, titkokat és rejtélyeket sejt. Kitti hatodikos, és ötödik a barátnők közül. Hiába az állandóan csetelő lánycsapat, ő sokszor magányosnak érzi magát. Neki nincs leges-legjobb barátnője. Ő az, akinek nincsen a sorban párja, és ő az, akinek a színes képzelőerejét nem díjazzák a többiek. Pedig mennyivel izgalmasabb egy csipet fantáziával a világ…! https://foxbooks.hu/2019/04/09/weber-aniko-cseresznyeli…

Zsófi_és_Bea P

Mi lenne, ha egy reggel arra ébrednék, hogy én vagyok a felkelő nap?

Zsófi_és_Bea P

Megtudtam, hogy ha sírok, akkor csillog a világ.
Megtudtam, hogy sokféle alakot ölthetünk.
Lehetünk fűszálak a réten, vagy barackok a fán.
Lehetünk lustán elterülő felhők az égen.

Mi lenne, ha egy reggel arra ébrednék,
hogy sebesült őz vagyok?
Mi lenne, ha egy reggel arra ébrednék,
hogy én vagyok a felkelő nap?
Ha lánnyá változnék, milyen lennék?
Ha fiúvá változnék, milyen lennék?
És Te? Te mivé változnál a legszívesebben?

Zsófi_és_Bea P

Milyen is lenne zöld levéllé válni?
Fent lengedezni a cseresznyefa egyik ágán?
A szellő ritmusára táncolni, és hagyni, hogy a nap átsüssön a testünkön.

Huppsz

Lánnyá kellett válnom, hogy végtelen mezőkön járhassak.
Ha ijesztő is volt odakint, veled sok felfedezést tettem.
Megtudtam, hogy ha sírok, akkor csillog a világ.
Megtudtam, hogy sokféle alakot ölthetünk.
Lehetünk fűszálak a réten, vagy barackok a fán.
Lehetünk lustán elterülő felhők az égen.
Lehetünk rablók és nyomozók.
Barátok, meg persze ellenségek is.
Bárkivé átváltozhatunk.
Téged azért, szeretlek, mert te is tudod ezt.