Az ​ellenállók vezére 84 csillagozás

Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

A ​Vitéz János Gimnázium udvarán ősöreg fa áll. Gyökerei a Várnegyed földjében tekeregnek, alatta a labirintus a magyar történelem mélyére vezet. Aki kilesi a fa titkát, messzire utazhat az időben…
Viktória elhatározza, hogy visszamegy a 19. századba. Amikor osztálytársával megérkeznek a kiegyezéskori Pest-Budára, rögtön egy emberrablás szemtanúi lesznek. Vajon sikerül megoldaniuk a rejtélyt, miközben alkalmazkodniuk kell a szokatlan illemszabályokhoz és ki kell ismerniük magukat a korabeli politikai viszonyok között? Miközben helyzetük összekovácsolja őket, találkoznak Deákkal, Erzsébet királynővel,
megvitatják Kossuth híres levelét és végignézik Ferenc József koronázását.
A Pagony új sorozatába, az Abszolút Töribe olyan 10 éven felülieknek szóló, olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesen, abszolút színvonalasan, abszolút mai nyelven szólnak a magyar történelem fontos pillanatairól és korszakairól.
A szereplők útra kelnek… (tovább)

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: 11 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Abszolút Töri Pagony

Pagony, Budapest, 2022
Pagony, Budapest, 2021
Pagony, Budapest, 2020

meseanyu P>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Nagyon el voltam ragadtatva a sorozat kezdő kötetétől, úgyhogy lehet, hogy túl magasra tettem a mércét, de ez most annyira nem jött be. Kicsit unalmas, ízetlen volt, sokkal tankönyvszerűbb, mint a másik. Pedig ebben is volt kaland, meg nyomozás, ráadásul ezt a korszakot kimondottan szeretem is, de valami mégis hiányzott. Vagy csak nem voltam megfelelő hangulatban.

Chöpp >!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Időutazás közvetlenül a kiegyezést megelőző hónapokba. Szépen kidolgozott kamasznyomozás és egy kis izgalom a koronázási ceremónia körül. Az elmaradhatatlan és oly becses jellemfejlődés talán nem is csak az egyik főszereplőnk részéről még impozánsabbá teszi a történetet. Én egyébként nagyon szeretem az időutazós sztorikat, úgyhogy ezt is szívesen olvastam. A kiegyezés is az egyik kedvenc témám a sok közül. Néhány fordulatot előre tudtam, de nem is én vagyok a célközönség. A 12-16 éves korosztály nagyon sok információval gazdagodhat a regény segítségével hazánk egyik becses időszakáról.

CsakSimánDorka>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Ez volt az első az Abszolút Töri regények közül, de engem megvett magának :)
Ha most lennék annyi idős, amikor ezt töriből tanulják az emberek, akkor szerintem sokkal jobban érdekelt volna a kiegyezés.
A történet pörgős, van benne időutazás, rejtély, két olyan karakter, akiket csak kedveli lehet :) Szerintem ettől több nem is kell egy remek ifjúsági regényhez!

smetalin>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Ez a rész kicsit lassabb és laposabb lett. Más gyerekszereplők vannak, de a suli és a fa, amin keresztül tudnak a múltba visszamenni ugyanaz, gondolom az összes részben ez lesz.
A kiegyezés környékén érkeznek fiataljaink meg a régi Pestre, találkoznak Sissivel és az ellenállókkal is összefutnak, e köré épül a cselekmény. Néhol nagyon jó volt, rengeteg korhű leírással és a töri, a legfontosabb a történelmi leírás ami még mindig nem uncsi, így talán könnyebben megmarad pár részlet a kobakokban. Viszont, néha azért annyira belemerült a sok leírásba, hogy unatkoztam, na meg a másik, a két szereplőnk egy fiú egy lány ………adjátok össze: brrrrrr, nekem túl-túl-túl-túl , nekem.
Na a lényeg, kíváncsi vagyok a többi részre is.

dominika_szhr>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Nagyot csalódtam. Az elejétől kezdve unalmas volt és kiszámítható. Az egész könyv arról szólt, hogy a főszereplők nyomoznak, mégsem jutnak előrébb. A vége felé történt valami, de akkor is egyértelmű volt, hogy Kristóf úgysem teszi meg, amit meg „kellett” volna tennie. Meg ez nem az a könyv, ahol valaki meghal, főleg nem a főszereplők. A múltat meg amúgy sem változtathatták volna meg. Örülök, hogy végre befejeztem, sokáig tartott.

Baráth_Zsuzsanna P>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Kiegyezhetünk abban, hogy a Pagony Abszolút Töri sorozata jól sikerült. Jártunk már Mátyás király udvarában, most pedig 1867-be visz az utunk az időalagúton át, ahol Kristóf és Viktória különleges kalandokba keveredik, és ha már ott vannak, belevetik magukat a kiegyezés időszakának sűrű eseményeibe. Hölgyeim, gondoljanak bele, mekkora élmény lehetett volna gyönyörű ruhákban bálozni, találkozni magával Sissivel, és uraim, milyen érdekes lett volna eszmét cserélni Deák Ferenccel, a haza bölcsével és azon az országos problémán elmélkedni, hogy a forradalom vagy a kiegyezés jobb-e az országnak az adott helyzetben. Mindez egy rendkívül szórakoztató kalandregény keretei között történik meg főhőseinkkel, akik amúgy átlagos tinédzserek, „csak” van akkora mázlijuk, hogy az iskolájuk udvarán áll egy olyan fa, amely valójában egy időkapu, és a segítségével el lehet jutni bármilyen korba. Mivel Viktória kedvenc időszaka a kiegyezés kora, ezért a magányos lány oda indul el, Kristóf pedig szokásához híven csak sodródik az árral. Mire véget ér a történet, mind a ketten hatalmas jellemfejlődésen mennek keresztül, a magának való lány felismeri, hogy a zenén kívül is megtalálhatja önmagát a való világban, a fiú pedig olyan embert próbáló kalandokon megy át, hogy kénytelen megtanulni, hogy saját döntéseket hozzon. A romantika sem hiánycikk ebben a történetben, azonban a fényes külsőségek mögött felsejlik a kiegyezés korának ellentmondásos időszaka, nem voltak könnyű helyzetben az emberek, akiknek el kellett dönteniük, hogy Kossuth vagy Deák véleményére, a szenvedélyre vagy a józan észre hallgassanak-e inkább. Nem csak a grófi család életét ismerjük meg a történetből, hanem a közemberekét is, és miközben egy izgalmas összeesküvés kellős közepén nyomozunk hőseinkkel, rengeteg információra tehetünk szert a korszakról. Érdekes és jól megírt könyv.
A teljes kritika itt olvasható:

krlany I>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Megint azt érzem, mint Berg Judit Mátyás-templomos regényénél, hogy amiatt, hogy „megrendelésre” íródott a kötet, kissé erőltetett, nem elég gördülékeny, mert a gombhoz varrjuk a kabátot.
A kötet ötlete, hogy egy időutazásos sztoriban hozzuk közelebb a történelmet a fiatalokhoz, amibe ők is bele tudják képzelni magukat remek. De a történelmi regény írása nem olyan egyszerű, a tények közötti teret fikcióval kitölteni úgy, hogy az összesimuljon. Van is egy Történelmi Regényírók Társasága, akik ezt profi módon művelik, talán nekik kellene ilyen felkéréseket adni…
A korszak megjelenítése, az atmoszféra, a ruhák, a korabeli Pest ábrázolása nagyon jó.
A cselekményszállal már bajaim voltak. Rengeteg logikátlan és kiszámítható cselekedet van benne, és az időutazás mikéntje is kezd klisés lenni, ami két kort összeköt. spoiler Aztán ott van a nyomozás, ami kb. vicc kategória spoiler De, amit nagyon, de nagyon nem bírtam benne, hogy a kiadó 10 éves kortól ajánlja a kötetet, az író pedig arra kényszeríti az olvasót – akár a 10 éves olvasót is –, hogy bele élje magát hosszú lapokon keresztül spoiler, csakhogy érzékeltesse a kiegyezés körüli dilemmát spoiler úgy, hogy fel sem kínálja azt az egyértelmű dolgot a szereplőknek, hogy bármikor spoiler, és nem feltétlenül kell egy ilyen spoiler, hiszen, mint ahogy a történelem is mutatja, nélkülük is, a beavatkozásuk nélkül is eljutunk a jelenbe.

bagie P>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Nekem ez a kötet jobban tetszett, mint az Abszolút töri sorozat eddig olvasott / megjelent könyve: feszesebbnek, izgalmasabbnak és érettebbnek éreztem – pedig a Kiegyezés kora nem volt a kedvenc történelmi időszakom.

Viktória és Kristóf párosa kedves, értelmes tini-páros, akik kihozzák egymásból a legjobbakat, sokat tanulhatnak magukról, egymásról például a Haza bölcsétől, Deák Ferenctől személyesen… :)

Egészen biztosan sosem tudhatom, hogy jól döntöttem-e. Viszont van nekem egy hű barátom. Akinek a szava még a közvélemény szavánál is fontosabb. Akivel soha nem alkuszom meg, mert parancsát szentnek tartom, és akinek neheztelését a legsúlyosabb csapásnak tekinteném. Ezen hű barátom a lelkiismeretem. Tévedhetünk és hibázhatunk, de igazán nagy bajt csak akkor követünk el, ha nem azt tesszük, amit mi helyesnek gondolunk, hanem azt, amit mások annak tartanak. És ha a lelkiismeretem azt mondja, hogy jól cselekedtem, akkor nem számít, mire próbálnak rávenni a többiek.

worsi P>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Szerettem is meg nem is. A királyné violája egy nagyon jól sikerült kötete a sorozatnak, azt olvastam eddig csak, azért rajongtam. Ez se volt rossz végülis, de az írásmód sokszor kizökkentett. Főleg a tripla felkiáltójelek és kérdőjelek, egyszerűen nem értem, hogy miért volt rájuk szükség.
A lányomnak szívesen a kezébe fogom adni, ő pont a célközönség most, és a könyv kedvet tud csinálni további történelmi kutatásokhoz.

V_rita P>!
Wéber Anikó: Az ellenállók vezére

Nagyon szeretem az Abszolút Töri sorozatot. Ebben a könyvben sem csalódtam. Az öreg tölgy időutazásra visz minket. Viktória és Kristóf a két főszereplő. Az utazás a kiegyezés korába vezet el minket. Andrássy Gyula miniszterelnökké választásától Ferenc József és Sisi koronázásáig tart a történet. Aranykurthy családhoz kerülnek ahol Tibort a család fiú gyermekét elrabolják. Szembesülnek az arisztokrácia életével . Bálokba ,estélyekre járnak. Személyesen megismerik Deák Ferencet, Podmaniczky Frigyest, Eötvös Józsefet és Sisit. Megismerik a kiegyezés fontos kérdéseit. Melyik a helyes döntés? Ferencz Józsefet királlyá koronázni vagy harcolni az ország függetlenségéért? Deák vagy Kossuth nézeteit követni. Érdekesen megírt izgalmasan történet kamaszoknak, a kor ábrázolása érthetővé teszi a múlt megismerését a száraz történelmi könyv helyett.

– Deák a haza bölcse.
– Olyan, mint Yoda? Vagy Dumbledore? Vagy Gandalf? – vigyorgott Kristóf.
– Igen, pont olyan – bólintott Viktória.

Kapcsolódó szócikkek: Albus Dumbledore · Gandalf · Yoda
Dün P>!

– Honnan tudsz te ennyi mindent?
– Sokat olvastam Sisi koráról. Ő a kedvenc királyném.
    Viktória ezt olyan természetességgel mondta, mintha mindenkinek lenne nemcsak kedvenc énekese, de kedvenc királynéja is.

Dün P>!

– Én is imádok olvasni! – lelkesedett Viktória.
– Most Jósika Miklóst szeretem. Tüstént hozok át neked is egy könyvet!

Kapcsolódó szócikkek: Jósika Miklós
Jesper_Olsen>!

– Szóval Poirot-nak képzeled magad.
– Gőzöm sincs, ki az.
– Egy nyomozó.

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot
Jesper_Olsen>!

– […] Akinek nem adatott bátorság, jutott annyi együgyűség, hogy ne bánkódjon a bátorság hiánya miatt – felelte kedélyesen Deák […].

Jesper_Olsen>!

– Na látod! Ti, a jövőből jöttek olyan különösek vagytok.
– Miért?
– Mert… nos, tudod, mi sokszor nem mondhatjuk ki, mire gondolunk. Ti pedig megtehetnétek, mégsem teszitek.

256. oldal (Pagony, 2020)

Jesper_Olsen>!

– […] Tévedhetünk és hibázhatunk, de igazán nagy bajt csak akkor követünk el, ha nem azt tesszük, amit mi helyesnek gondolunk, hanem azt, amit mások annak tartanak. És ha a lelkiismeretem azt mondja, hogy jól cselekedtem, akkor nem számít, mire próbálnak rávenni a többiek.

Veronika_Justin P>!

– Boszorkányság – suttogta megborzongva Flóra.
– Boszorkányok nincsenek – legyintett András, de ő is mohón kapott a töritankönyv után.

Veronika_Justin P>!

– Igen, atyánk mesélte , mi történt, amikor nyugdíjazta Haynaut a császár – nevetett fel András. – Haynau Londonba utazott, betért egy serfőző üzembe, és amikor beírta a nevét a vendégkönyvbe, megtudták, hogy ki ő. Az udvaron elnáspángolták az angol munkások!