Voltam 1 csillagozás

Wass Albert: Voltam Wass Albert: Voltam

„Előbb-utóbb távoznom kell. Nem tudom, mikor és nem tudom, hova, csak azt tudom, hogy időm lejárt.”
„Hogy lépésről lépésre miként változott át az a csúnya, kopár, vízmosásos, szakadékos domboldal a hajdani úri Erdély legszebb parkjává, azt én nem tudhatom.”
„Hetedik évemet tapostam, 1914 kora őszén. Nagyanyám bekocsizott velem Kolozsvárra, hogy búcsúzzunk Apámtól, aki hadba indult a kilences huszárokkal. Dédapám kolozsvári házában szálltunk volt meg.”
„Ezek csak jöttek, fölfele a Deák Ferenc utcán. Rendezetlenül, összevissza lépve, jöttek végeláthatatlan nagy, lompos seregben. Apám ott állt mellettem az ablakban, s könnyes szemmel nézte őket. »Ez a csorda, motyogta, ezek nyerték volna meg a háborút?«”
„Florida térképét tanulmányozva munkahelyemhez közel találtam egy nagy erdőséget, aminek Ocalai Nemzeti Erdő volt a neve. Előbb bérházban laktunk Astorban, és fél évre rá találtunk egy eladó házat is, kedvemre valót: bent volt az őserdőben.”

Erdélyi Szalon, Szentendre, 2020
Kráter, Pomáz, 2006
Szabad Tér, Gyomaendrőd, 2005

yakarinagyi>!
Wass Albert: Voltam

Aki szereti az írót, annak alapmű. Nagyon sok mindent másképp fog látni, aki elolvassa.
Akik már hathatósabban tanulmányozták az életművet, azoknak sok mű más megvilágításba kerülhet, esetleg átértelmeződhet.
A legjobb karácsonyi ajándékom volt.

yakarinagyi>!

Különös valami az emberi élet.
Ahova Isten beülteti, ott gyökeret ereszt. Hajszálnyi gyökeret elébb, mint a zsönge növényke, majd ahogy az idő telik: egyre szélesebb körben kapaszkodik a földbe, akár a fa.