Életem: ​Voltam I-II. 4 csillagozás

Wass Albert: Életem: Voltam I-II. Wass Albert: Életem: Voltam I-II. Wass Albert: Életem: Voltam I-II. Wass Albert: Életem: Voltam I-II.

A szerző önéletrajzi jellegű írásai, amelyek többnyire az emigráció éveiben születtek, s amelyeket a szerkesztő, első sorban tematikájuk szerint három nagy fejezetbe tagolt. Az első kötetben, a szerző fiának, Wass Huba dandártábornoknak az apjáról szóló kiváló életrajza mellett az Erdélyről és Németföldről szóló, a második kötetben az Amerikával kapcsolatos, illetve az onnan hazagondoló, -látó írások kaptak helyet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Wass Albert díszkiadás

Könyvklub / Mentor, Budapest, 2017
Duna Könyvklub / Mentor, Budapest, 2014
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633540183 · Fordította: Gálfalvi Ágnes, Lukácsi Éva
Mentor, Marosvásárhely, 2007

Fenycsepp>!

Ellophatod valakinek az aranyóráját és visszaadhatod megint. Ellophatod a pénzét
és megtérítheted a kárt. Csak egy valami van, amit nem téríthetsz meg soha. Ez az idő. Ha valakinek ellopod az idejét. Ha megvárakoztatsz valakit. Ez olyan, mintha ellopnál ennyi meg ennyi időt valakinek az életéből. Nem térítheted meg soha. Az idő az ember legnagyobb és legfontosabb kincse. Ellophatod valakinek a lovát és visszaadhatod megint. Mindenét ellophatod és megtérítheted. Csak az ellopott időt nem lehet megtéríteni soha. A várakozásban eltöltött időt semmi földi hatalom nem hozhatja vissza. Nincs, elveszett, vége. Örökre elveszett. És te voltál az, aki ezt a jóvátehetetlen veszteséget okoztad. Érted?
Megértettem. Úgy megértettem, hogy Nagyapám szava velem van azóta is, mind a
mai napig.

Fenycsepp>!

Ülök a kerti széken s nézem az erdőt. Szemem téged keres a fák alatt, de nem
látlak sehol s a szívem nehéz. Hűséges kenyeres, köszönöm azt a tizenhét esztendőt, amit adtál nekem. Köszönöm, hogy ismertelek. Ha érzéseim elérnek oda, ahol vagy, akkor tudod azt is, hogy már nem sok idő van hátra s együtt leszünk megint, mint régen, valamennyien. Csak várj, türelmesen, s míg várakozol, nézz körül az örök vadászmezőkön, keresd meg a jó helyeket. Merre vannak a vadkacsák, a foglyok, a fácánok s a vadpulykák. S ha érkezésem napján máshol lennél, ne aggódj. Csak belekurjantok az örökkévalóságba: Yapp-hóóó Baffy, yapp-hóóó…! S ezt meghallod a világ végéről is.

Fenycsepp>!

TEGNAPUNK – visszahozhatatlanul múlttá változott.
HOLNAPUNK – napról-napra előttünk szalad, akár a délibáb.
Ma – egyetlen kincsünk, lehetőségünk, Istenadta alkalmunk a jóra.
Használjuk okosan, mielőtt tegnappá változva ez is eltűnik.