Halálsakk (A Pusztító 2.) 3 csillagozás

Warren Murphy – Richard Sapir: Halálsakk

Furcsa, hiteltelennek látszó fotók kerülnek elő, amelyeken egy amerikai agytröszt vezető kutatói láthatók kompromittáló pózokban.
Ezek a tudósok állítólag „egy kis terven” dolgoznak éppen, amelynek célja a világ meghódítása, és ehhez jelentős kormányzati pénzalapokat kapnak. Tény, hogy mindegyiknek van valami bolondériája, az egyik jól fejlett megalomániában szenved, a másik szabad idejében hipnotizál, a harmadik sakkbajnoknak képzeli magát, a negyedik dzsúdómesternek, az ötödik „anyaméh-szobát” alakíttat ki a házában… És van köztük egy kakukktojás is!

Lehet, hogy egy idegen hatalom akarja megzsarolni ezeket a világhírű szaktekintélyeket? Amikor a biztonsági igazgatót megölik, a KÚRA odaküldi egyszemélyi végrehajtóját, Remót. Azt a parancsot kapja, hogy készüljön fel a teljes kutatógárda likvidálására, ha szükségesnek mutatkozik. És nemsokára gyilkosság áldozatává válik az egyik tudós is…

Európa, Budapest, 2013
242 oldal · ISBN: 9789630796262 · Fordította: Gy. Horváth László
Európa, Budapest, 2013
244 oldal · ISBN: 9789630797801 · Fordította: Gy. Horváth László

vikike911>!

Az igaz szeretet abban áll, hogy jót teszünk a másikkal. A hamis szeretet az, amikor azt akarjuk, hogy a másik szeressen bennünket.

vikike911>!

– Ezzel az ejtőernyővel nem ugorhat ki a gépből.
– Ernyő nélkül viszont még kevésbé

vikike911>!

Elballagott, és a nő utánakiáltott: – Mi lesz a poggyászommal? Nem hagyhat itt a poggyászommal. Én magával jöttem. Maga a férfi! Csináljon valamit a poggyászommal!
Így hát Remo csinált valamit a poggyászával, egy jókora, nehéz bőrönddel meg egy kis kalapdobozzal. Áthajította őket a fekete kőfalon a negyven méterrel lejjebb futó West Side Highway-re, ahol rögtön szét is repedtek egy arra haladó Cadillac tetején.