Miért ​nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki 7 csillagozás

Avagy ki védi meg a férfiakat?
Warren Farrell: Miért nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki

A gyengébb nem az erősebb? A férfiak a védtelenebbek? Hová vezet a férfigyűlölet? Mi értelme annak a feminizmusnak, amely nem a nemek valódi egyensúlyára törekszik, hanem a férfiakon akar bosszút állni? Meghökkentő könyvet írt Dr. Warren Farell, elképesztő tényeket tár elénk a női összeesküvésről, a női brutalitásról, a férfiak kiszolgáltatottságáról. Legalábbis Amerikában ez a helyzet. Az ismert magyar túsztárgyaló pszichológus, Végh József előszavával, Tari Annamária pszichoterapeuta ajánlásával adjuk a könyvet a magyar olvasók kezébe.

Eredeti cím: Women Can't Hear What Men Don't Say: Destroying Myths, Creating Love

Eredeti megjelenés éve: 2000

Kossuth, Budapest, 2012
396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630971300 · Fordította: Angster László

Warren Farrell: Miért nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki

Ez egy ördögi körforgás, ami soha nem változik. Ne csak a másik hibáit lássuk meg, hanem a sajátunkat is. És ti férfiak/nők… nyissátok ki a szátokat ha bajotok van, azért van.

A leírás túl szakmai, csak a tények, alig alig egy-egy vicces szöveggel. Több írás van a nőkről, mint a férfiak problémáiról.
És ha ezt odaadnám a többi nőnemű kezébe, hogy olvassátok, legalább a 70%-a letenné már 10-20 oldal után.
De ha tovább olvasnák is, a feminista szövegek, meg a nemi erőszak, feleség/férjverésnél biztosan fellázadva vágnák neki a falnak.

Ezt meg nektek Férfiak..
„Szeretem a férfiakat, és látom, hogy legalább annyira szükségük van ránk, mint amennyire nekünk rájuk. Csak hosszú folyamat, hogy megtanuljuk tisztelni és értékelni egymást.”

SinkaZsuzsanna>!
Warren Farrell: Miért nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki

Tudtam én eddig is, hogy valami nagyon el van tolódva ebben a férfi vs. nő témában a közvéleményben, de sosem tudatosult bennem, hogy ennyire súlyos a probléma. Viszont megnyugodtam, hogy nem járok rossz úton és hogy innentől ezt már odafigyelve a részletekre tehetem.

Nagyon furcsa a könyv nyelvezete, amit az elcseszett fordításnak tudok be.

Dóra_Hegedűs>!
Warren Farrell: Miért nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki

„A férfiak annak a pénznek az előteremtésében látják az erőt, amit aztán mások fognak elölteni, ők maguk pedig hamarabb halnak meg miatta.”
„Az elmúlt 30 évet megelőzően sem a férfiak, sem a nők nem beszéltek a másik nemnek arról, mi zavarja őket. Mindkét nem passzív-agresszívvé vált, ám különböző módokon. A férfiak ittak, a nőknek a fejük fájt. Ám az utóbbi 30 évben mozgalmaik révén a nők eljutottak oda, hogy lényegében minden érzésüket kimondhatják – a nőknek, a férfiaknak, a társadalomnak. A nők érzéseiből tantárgy lett az egyetemeken, beszélnek róla a TV-ben, különkiadásokban…A férfiak érzései viszont gyomorfekélyként nyilvánulnak meg.”
"A nők megtanulták, hogy alapvetően 4 féle érzelmi támogató közül válogathatnak: férjek, barátnők, gyerekek és szülők. A férfiak ezek közül csak egy lehetőséget tudnak használni: a feleségüket vagy a barátnőjüket. Mivel a férfiak előszeretettel hagyatkoznak minden érzelmi ügyben feleségükre vagy barátnőjükre, különösen nehéz számukra, hogy elégedetlenségeiket elmondják nekik, hiszen, ha a nő visszahúzódik, úgy tűnik, mintha a teljes érzelmi támogató rendszer összeomlott volna körülöttük.
„Minden első feleségre, akinek kevesebb a jövedelme, mint amennyi járna, jut egy apa, aki heti 70 órát taxizik vagy egy kukásautóba pakolja a szemetet, annak reményében, hogy a gyerekei majd jobb életet élhetnek, mint ő és a feleségének kellemesebb otthon jut, mint a szemetesautó.”
„Minden egyedülálló anyára, aki a gyerekei és a munkája között próbálja megosztani magát, jut egy egyedülálló apa, akinek otthonából az exfeleség otthona lett, de a részletek megmaradtak neki; akinek gyerekeit ellene fordították, ám a gyerektartást neki kell fizetnie.”
„ Kérdés: Miért kell ahhoz több millió spermium, hogy megtaláljanak egyetlen petesejtet?
Válasz: Mert a férfiak sosem kérdezik meg az utat.”

Niki4>!
Warren Farrell: Miért nem értik a nők, amit a férfiak nem mondanak ki

Igazán bátor könyv! Ez a femminista tendencia egyre jobban teret hódit, és bizony sokszor nagyon igazságtalan tud lenni, én ezt nőként is észreveszem… Jó, hogy erre valaki rávilágított…

KATARYNA>!

Mi teszi olyan értékessé a megértést? Először is az, hogy ritkább, mint a fehér holló.

KATARYNA>!

Minden első feleségre, akinek kevesebb a jövedelme, mint amennyi járna, jut egy apa, aki heti hetven órát taxizik, vagy egy kukásautóba pakolja a szemetet, annak reményében, hogy a gyerekei majd jobb életet élhetnek, mint ő, és a feleségének kellemesebb otthon jut, mint a szemetesautó. Ha egy ilyen apát szidnak azért, mert sokáig dolgozik, aztán egy nap, amikor hazajön, egy cetli várja, hogy a felesége elment, és magával vitte a gyerekeket – az életét értelmetlennek érzi, ám a nők kríziscentruma nem várja a hívását.
Minden nőre, akinek egy lecsúszott, tehetetlen apával van dolga, jut egy kétségbeesett apa, aki szereti a gyerekeit, de azt mondják neki, hogy ha közelebb jön, feljelentik gyerekmolesztálásért vagy feleségbántalmazásért.

KATARYNA>!

Sajnos a nőgyűlölet legkeményebb ellenzői gyakran a legkeményebb férfigyűlölők. A feministák joggal kérik, hogy gondoljuk újra a nőkkel kapcsolatos kifejezéseket, mint például „bébi”, „bula”, „luvnya” vagy „öreglány”, ám ők a legelsők, akik tuskónak, gyökérnek, perverznek, macsónak, erőszaktevőnek, nőfalónak hívják a férfiakat. És ha egy férfi tiltakozik ez ellen, máris ő a lekvár, a nyúlbéla, a kispöcsű vagy a nőgyűlölő.

Kapcsolódó szócikkek: nőgyűlölet
Mzoltan1>!

A feleségek egy részének ki nem mondott elvárásai: add haza a fizetésedet, ne kocsmázz, maradj itthon, ha szükségem van rád, ne panaszkodj, de figyelj rám, hallgass meg, érts velem egyet, hiszen én teszek a többet itthon, nevelem a gyermekeinket, te csak dolgozz, ha kell, legyen több állásod, ha felneveltük a gyermekeinket, meg is halhatsz. Áttételesen leölik a férjet, mint méhek a heréket. Nem panaszkodhatsz, mert akkor gyenge vagy.
Egy jó párkapcsolat alapja a konfliktusok vállalása, és a konfliktusok felnőttként való profi kezelése. Észlelt véleménykülönbségek mindig lesznek, amelyeket érzelmek és indulatok kísérnek. Az érzelmi, indulati töltet nagysága határozza meg, mennyire súlyos egy konfliktus. Tehát először az érzelmeket kell felszabadítani, hogy ezt követően hozzáférjenek a racionális gondolkodáshoz, az okozati összefüggések feltárásához. Ezt úgy lehet jól elképzelni, mintha egy kukta lenne az emberek feje helyén. Meg akarjuk nézni, mi a tartalma, ki kell engedni a gőzt, ha lenyomjuk a biztonsági szelepet, előbb vagy utóbb felrobban a kukta, tehát kedves férfiak és nők, tessék kiengedni a gőzt, hogy arról tudjanak beszélni, amiről szó van. Az érzelmi közelség határozza meg, hogy egy konfliktus megoldható-e, vagy sem.

Előszó a magyar kiadáshoz

Mzoltan1>!

'A hazugság már félig bejárja a világot, mire az igazság még csak a cipőjét húzza.'
Mark Twain

Bevezetés

Mzoltan1>!

Dr. Laura Schlessinger így ír a kutatásáról, amit a Tíz ostobaság, amit a férfiak azért csinálnak, hogy tönkretegyék az életüket című könyvéhez végzett: „Megkértem férfi hallgatóságomat, hogy írjanak, vagy faxoljanak nekem férfiak által elkövetett ostobaságokat. Sok ezer levelet kaptam, tele megindító, mély értelmű, sebezhetőségre utaló mondandóval. De a nők nem voltak elég nyitottak ahhoz, hogy meghallják ezeket… A nőket feldühítették és megfélemlítették a férfiak érzései. Valójában nem szerették, ha egy férfi érzékeny; csupán azt szerették, ha az ő – vagyis, a nők – érzéseivel kapcsolatban az.”

KATARYNA>!

A jövő kihívása, hogy olyan mozgalmak jöjjenek létre, amelyek egészséges változásokért küzdenek, többnyire egészséges emberek vezetésével. Ez csak akkor lehetséges, ha a férfiak elvégzik a házi feladatukat, felfedezik a saját benső világukat, és meghívják a nőket is oda. Mert a férfiak nem tudják kimondani, amit nem ismernek, és a nők nem hallják meg, amit a férfiak nem mondanak.

KATARYNA>!

„A férfi olyan, mint egy doboz bonbon… a legtöbbje gyümölccsel töltött vagy mogyorós, és bármelyiket választod, később sajnálni fogod”.

KATARYNA>!

Ma a férfiak egy része már abban is bizonytalan, hogyan kell úgy közelíteni egy nőhöz, hogy az ne minősüljön szexuális zaklatásnak.

Mzoltan1>!

A férfiak gyengesége az erejük álarca; a nők ereje a gyengeségük álarca.