A ​teljes gyűjtemény 2. (Transmetropolitan 2.) 18 csillagozás

Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2. Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2.

„Én ​nem félek tőlük. Ők félnek tőlem. Ők félnek az igazságtól.”

Spider Jerusalem, a legendás hírű, kegyetlenül cinikus újságíró végül mégis belekeveredett a világ legmocskosabb játszmájába, az elnökválasztásba. Amikor a kampány során meggyilkolják a barátját, a bosszúszomjas Spider bulldogként ered rosszéletű segédeivel a város szívét mételyező korrupció nyomába, amely mindenkit beszennyez, legyen az egyszerű rendőr vagy akár a leghatalmasabb politikus. Eltökéli, hogy ha kell, akár magával az újonnan megválasztott elnökkel is szembeszáll.

A cyberpunk műfaj egyik alapvetéseként számon tartott TRANSMETROPOLITAN-sorozat tette múlhatatlan érdemű képregényalkotóvá Warren Ellist. A mostanra már legendásnak számító mű ijesztően ismerős jövőt vetít az olvasó elé, amely Darick Robertson (The Boys) virtuóz képeinek hála szinte beleég az agyunkba.

A kötet tartalmazza:
– TRANSMETROPOLITAN 19—39.,
– NEXT WINTERS: A TRANSMETROPOLITAN STORY (VERTIGO: WINTER’S… (tovább)

Fumax, Budapest, 2021
544 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634702092 · Fordította: Holló-Vaskó Péter · Illusztrálta: Darick Robertson
Fumax, Budapest, 2021
592 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634702092 · Fordította: Holló-Vaskó Péter · Illusztrálta: Darick Robertson

Diablo853>!
Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2.

Nagyon akartam szeretni ez a sorozatot a mocskossága miatt, de nem tudodok szemét húnyi a felett, hogy a néhol borzasztó erős monológokat és képi anyagot, egyik oldalról a másikra agyonütik az unalmasabbnál unalmasabb konkrétan semmiről sem szóló töltelék oldalak, amik valószínüleg csak azért készültek, hogy végre meglegyen a lapszámhoz a kötelező minimum. Már az első gyűjteményes kötetnél is ez volt a gondom, és ez nem csak kicsiben, hanem nagyban is megfigyelhető. Roppantúl vártam már ennek a második kötetnek a megjelenését és úgy gondoltam, hogy ledarálom majd egyszerre, DE sajnos vannak olyan tipikus filler számok (igen, nem csak a filler oldalakkal volt gondom), amik semmit nem adnak hozzá a sztorihoz, de ellenben JÓÓÓ unalmasak és gondoskodnak arról, hogy feladd az olvasást és nehezen szánd rá magad arra, hogy folytatsd…

basa>!
Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2.

Döbbenetes, hogy a több mint 25 éve kezdődött képregény sorozat mennyire tökéletes és aktuális a mai napig,mekkora nyelvi leleménnyel megalkotott izgalmas történet.
A kiadvány,a fordítás(köszi Péter!) ismét vérprofi munka.11 futurisztikus újításokkal teleprogramozott pöcsverő téli majom a 10-ből.

johnjsherwood I>!
Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2.

Újraolvasás sok évvel az angol eredeti után most magyarul. És még így is leköt. Sőt: szórakoztat – azzal együtt, hogy kevesebb benne a vizuális geg és a világépítés, mint az első kötetben, inkább csak ugyanabból kapunk többet és mélyebbet. Ami persze érthető, hiszen a rengeteg kitekintés és felvillantás az alapozást szolgálták, a Város és jelene megismertetését, miközben itt már robog a történet, a nagy harc a rendszert megtestesítő elnök ellen, amibe csak néhány kiállás fért bele (mint pl. a 21 nap a városban, vagy amikor a tévé-Spider feldolgozásokat láthatjuk; ezekből amúgy A séta a kedvencem). Spider kereszteshadjárata ugyanakkor kárpótol mindenért, és ahogy haladunk, egyre érthetőbb, hogy komoly tétje-súlya van mindannak, amit ez az aligha szerethető, mégis imádni való adrenalinfüggő igazságharcos csinál.

Stevenke>!
Warren Ellis: Transmetropolitan – A teljes gyűjtemény 2.

Ez a cucc olyan, hogy kihozza belőled a legjobb dolgokat, a seggeden keresztül.

Nézel rá, nézed a tükröt, összefostad magad, és tudod, hogy ezen nem lehet segíteni. És ekkor egy kopasz alak lép mögéd kissié nyáladzó vigyorral, megfogja a tarkód és könyörtelenül megpördít , térdre lök odanyomja a fejed a bűzös tócsa fölé. Az orrhegyed beleér…
„ Ez jobb mint a tükör, mind a kettő esetében ugyan az van az orrod előtt, de ez kissé kifejezőbb… ”…. – suttogja bele a undortól remegő füledbe.

Igen a Transmetropolitan most is odavág, épül a sztori, a pók visszacsíp, ha ki akarják tépni a lábait. Még mindig merész, még mindig megdöbbentő, még mindig akkor röhögsz fel a leghangosabban mikor a jóérzésed oda se mer nézni.

És még mindig Spidernél az Igazság…

És amint leteszed a könyvet a fedél RÁD záródik, mert ennek a történetnek te is részese vagy, egy a járókelők közül….

Fumax KU>!

Oké, lányok, rohamcsiklót készítsd.
Ez nem más, mint állásfoglaló újságírás.
A szopacsolás végső soron arról szól, hogy nem szarod le.
Megkóstoltatjuk a saját főztjüket ezekkel a barmokkal, akiknek valamiért hagyjuk, hogy irányítsák az életünket.
Hogy megízleljék, milyen is nekünk.
Amikor megnyirbálják a szabadságjogainkat. Amikor hazudnak a fontos dolgokról. A bűnök, amiket a politika nevében követnek el…
Ezek miatt megyek neki a rohadékoknak, és mindaddig folytatom, amíg meg nem halok, vagy ki nem szárad az agyam, vagy más közbe nem jön.
Ezt akarjuk elérni. Megmutatni, hogy számon kérhetőek!
Megmutatni, hogy hiába akarnak visszaterelni minket a kussoló középszerűség ketrecébe, mi a poklok poklába kergethetjük őket a kibaszott igazsággal!
Ez az állásfoglaló újságírás! Amikor törődsz a világgal, amelyről tudósítasz!
Van, aki szerint ez rossz újságírás. Hogy pártatlan, hűvös, nem részrehajló jelentést kell adni a médiában a világról.
Hát ha ezt akarod, mindenhol vannak biztonsági kamerák, nézegesd a felvételeiket.
Én embereket akarok látni, akik az emberi létről beszélnek!
Embereket akarok látni, akik nem szarnak a világra!

Psycho_Goreman P>!

Jelenleg átlag harmincöt percenként alakul egy új vallás a Városban.
Érdekes módon a gyalogsági lángszóró mégis illegális.
Nincs igazság a földön.