Szerettem ​egy leányt 7 csillagozás

Bizalmas levelezés
Walter Trobisch: Szerettem egy leányt Walter Trobisch: Szerettem egy leányt Walter Trobisch: Szerettem egy leányt

Bizalmas belső titkokat eláruló, egészen személyes jellegű levelezés Kamerunból (Nyugat-Afrika).

Eredeti megjelenés éve: 1965

Evangéliumi, Budapest, 1982
Evangéliumi, Budapest

Calypso>!
Walter Trobisch: Szerettem egy leányt

Ez a rövidke levélgyűjtemény meglehetősen elgondolkodtató, és érdekes. Ebben a 88 oldalban több esemény, mondanivaló van, mint néha egy többszáz oldalas regényben.
Megéri elolvasni, sokat lehet belőle tanulni.

serengeti>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 3
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4
Érzelmek (ábrázolása): 5
Izgalom: 4

Olvastatta magát a kis könyv, igazán magával ragadott. Walter Trobisch jó író, tetszett a stílusa. Sokszor feldolgozott ötletből született a kötet, ami Trobisch szerelembe esésének történetét meséli el, olvasmányos levélfolyam formájában. A tartalom jól kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából talán nem tökélesetesen meggyőző, a könyv világa kissé fellengzős, de jól átélhető. Trobisch megfelelő hangsúlyt helyezett a szereplők érzelmeinek ábrázolására. A történet többnyire izgalmas, érdekfeszítő.

padamak>!
Walter Trobisch: Szerettem egy leányt

Én is… De megszerettem levelezni is, mert eljött az igazi. Nagy segítség e könyv, hogy mikor-hogyan-miről ismerhető fel.

Molnár_Sarolta>!

Isten gyakran nem a megoldást, hanem csak egy lépést mutat nekünk. A 119. Zsoltár írója mondja: ‘Lábaimnak szövétneke a te Igéd és ösvényemnek világossága.’ Isten tehát nem ígér nekünk fényszórót, ami az egész utat láthatóvá teszi. Csak egy lámpát ígér, mégpedig a lábunk mellé. Ez nem világít messzire, csak egy kicsiny szakaszra. De minden út az első lépéssel kezdődik.

Molnár_Sarolta>!

Az a szeretet, amely szabadon választott – elszakíthatatlan kötelék.

Molnár_Sarolta>!

Isten a sötétben is velünk van. Az igazi hit éppen akkor kezdődik, amikor az ember már semmit sem lát. Ha minden elhagy bennünket, minden emberi reménynek vége és semmi kilátásunk sincs a megoldásra, akkor csak egy marad hátra: vessük magunkat Isten karjaiba. Isten soha nincs olyan közel hozzánk, mint az ilyen pillanatokban. ’Ne félj, csak higgy!’ – parancsolja a Biblia. Ha már senkink sincs Istenen kívül, akkor vagyunk igazán vele.

Molnár_Sarolta>!

Egyszer azt kérdezted tőlem, miről tudhatjuk meg, hogy valakit igazán szeretünk-e. Azt válaszoltam: arról, hogy nem zavarnak a másik hibái sem. Bár nem szeretjük a hibáit, de szeretjük őt a hibáival együtt. Felelősnek érezzük magunkat érte.

Molnár_Sarolta>!

Nem szükséges, hogy mindenben egy véleményen legyetek. De annyira kell egymást szeretnetek, hogy engedjétek érvényesülni a másik véleményét.

Molnár_Sarolta>!

Aki szeret, az nincs többé egyedül, mert az, aki szeret, mindig jelen van. Aki szeret, az már nem akar többé a saját élete központja lenni. Engedi, hogy életének más legyen a középpontja és ezt nyereségnek és boldogságnak érzi. Feladja önmagát. Olyan lesz, mint egy nyitott kéz, amely kapni akar. Aki szeret, annak van bátorsága ahhoz, hogy olyan legyen, mint akinek szüksége van valamire.

Molnár_Sarolta>!

A művészet tudásból fakad és szeretni is művészet. S mint minden művészet,ezt sem lehet önfegyelmezés nélkül megtanulni.

Molnár_Sarolta>!

Szeretete által tette csak szeretetre méltóvá.

Molnár_Sarolta>!

Hogy mikor kezdődik a házasság? A Biblia szerint a házasság titok. A titkot nem lehet teljesen megmagyarázni. Az ember egyre mélyebben belehatolhat a titokba, de végére nem jut soha. A titokhoz tartozik a kezdete is.

Lillomszál>!

”Szeretlek!” És ezt a szót csak annak a leánynak mondhatod tulajdonképpen, akit feleségül kívánsz venni.