Kettesben? 9 csillagozás

Szerelemről és házasságról
Walter Trobisch: Kettesben? Walter Trobisch: Kettesben?

Walter ​Trobisch lelkész-misszionárius – 1923-ban Lipcsében született. Teológiai tanulmányait Bécsben, Heidelbergben, Párizsban, majd Rock Island/USA-ban végezte. 1952-ben házasságot kötött Ingrid Hult-tal, egy Afrikában dolgozó amerikai misszionárius leányával. Öt gyermekük van.
W. Trobisch 1953-tól evangélikus egyházi szolgálatban állt Kamerunban. Jelenleg Ausztriában él, előadói körútjain Tanzániában, Zambiában, Etiópiában és Pápua-Új-Guineában, valamint az USA-ban tanfolyamokat tart házassági kérdésekről; 1965 óta feleségével és afrikai munkatársakkal együtt széleskörű házassági-tanácsadó szolgáltatott épített ki több országban.
Magyar olvasóink előtt már ismert W. Trobisch világszerte elterjedt könyve „Szerettem egy leányt”. Bizalmas levelezés formájában a fiatalság égető szexuális problémáit tárgyalja benne, s mint tapasztalt lelkigondozó ad eligazítást.
Walter Trobisch „Kettesben?” című könyvében egy afrikai nagyváros egyházában tartott előadásait és ottani… (tovább)

Evangéliumi, Budapest, 1992

Walter Trobisch: Kettesben?

Walter Trobisch: Kettesben? Szerelemről és házasságról

Ez egyike azoknak a könyveknek, amiknél sajnálom, hogy nem tudok nagyon gyorsan olvasni, és kábé szóról szóra megjegyezni az egészet. Végre valami, ami komoly és nem szájbarágós, szól a házasságról és a párkapcsolatról és a tisztaságról, több féle problémáról, élő, hiteles példákról és szemszögekről.
Szerintem lelkigyakorlatot lehetne építeni rá.

tothalexandra>!
Walter Trobisch: Kettesben?

Walter Trobisch: Kettesben? Szerelemről és házasságról

Érdekes megközelítése a házasság, szerelem és Isten kapcsolatának. Ami tetszett benne, hogyan írja a tapasztalatait egy négy napos előadássorozatában Afrika egyik városában.

ellinor>!

– Szoktál te néha, bizonyos körülmények közt válást tanácsolni?
– Akad-e orvos, aki azt tanácsolja a betegének, hogy haljon meg?

ellinor>!

Inkább legyen a forró főzőlapon egy hideg fazék, amely lassan fölmelegszik, mint a hideg főzőlapon egy forró fazék, amely lassan kihűl

ellinor>!

A házasság több, mint a szerelem, mérhetetlenül sokkal több. Nem csak rózsa és holdfény van benne, hanem mosogatás és pelenkázás is.

ellinor>!

Aki helyet talál, az megtalálja Istent. És aki Istent megtalálta, mindig talál egy helyet is, függetlenül attól, hogy hová vetődik…"

ellinor>!

A szenvedés útján lesz az éretlen szerelemből érett szerelem.

ellinor>!

Ha valaki két összeragasztott papírt szét akar választani, mindkettőt el fogja tépni.

ellinor>!

Az egész házasélet során nincs egyetlen olyan nap sem, amelyen valamilyen szempontból újra ne kellene kezdenie a férfinak a feleségével, és az asszonynak a férjével.

ellinor>!

Nem mertem nemet mondani. -tette hozzá Mirjam- Azt gondoltam, a szerelem azt jelenti, hogy az ember sohasem mondhat nemet.

ellinor>!

A gyengédség végül is a szív legfinomabb nesze. Halkabb, mint az érverés álom közben. Mert a gyengédség nem ismeri az alvást. Éber, figyelmes a déli fényben és az éjjel fekete vizébe merülve, nyugtalan és szép, amikor annyira egybeforr létünkkel, hogy készséggel rábízzuk magunkat.

Turcsány_Torda>!

Az egy test kifejezés ugyanakkor sokkal többet jelent, mint a puszta testi területet. Azt jelenti, hogy két ember mindenét megosztja egymással, nemcsak testét és vagyonát, hanem gondolatait és érzéseit, örömeit és bánatait, reménységeit és félelmeit, sikereit és kudarcait is. Egy testté lenni annyit jelent, mint teljesen és mindenben eggyé lenni – ugyanakkor mégis kettőnek maradni.