World ​of Warcraft 2. (World of Warcraft 2.) 21 csillagozás

Walter Simonson: World of Warcraft 2.

Vajon megmenthető-e egy királyság, ha ketten is küzdenek a trónjáért? Miután Lo'Gosh megtudja, hogy ő Viharvárad elveszettnek hitt uralkodója, útnak indul, hogy visszaszerezze országát, és kiragadja a hatalmat a trónbitorló, Varian Wrynn kezéből. Hamarosan kiderül azonban, hogy Lo'Gosh és Varian arca és emlékei megtévesztően hasonlóak, ám a koronára csak egyikük tarthat igényt. Így Lo'Gosh-nak nincs más választása, mint kideríteni, hogy valóban Varian-e az igazi ellenség vagy valaki mát áll a mindent pusztulással fenyegető összeesküvés mögött…

"…ez a képregénysorozat az elképesztő tehetség és a fenomenális ötletek fúziója.”
Chris Metzen

Szukits, Szeged, 2021
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634976615 · Fordította: Oszlánszky Zsolt · Illusztrálta: Jeff Whiting, Joe Weems, Lee Townsend, Andy Smith, Trevor Scott, Philip Moy, Mark Irwin, Richard Friend, Sandra Hope, Jerome Moore, Mike Bowden, Jon Buran

Razor P>!
Walter Simonson: World of Warcraft 2.

A sztori folytatódik, Lo'Gosh és barátai próbálnak eljutni Viharváradba – persze jó fantasy szokás szerint nem egy vargabetűt beiktatnak –, ám bepillantást kapunk úti céljuk belső életébe és intrikáiba is, míg aztán a két szál összeér és egy látványos fináléban csúcsosodjon ki. A kalandos történet mellett újabb nagy szeletet kaptam Azeroth világából és történelméből, szóval e téren sem érheti panasz ezt a sorozatot, szépen bővíti az olvasó ismereteit.
A grafikai megvalósításon ezúttal elég sokan dolgoztak, ami változatos stílust jelentett, bár nem voltak túl zavaróak az eltérések, ráadásul az előző kötet kapcsán felrótt elspórolt arcokkal ezúttal nem találkoztam.

Szukits, Szeged, 2021
Shikaichi P>!
Walter Simonson: World of Warcraft 2.

Tovább folytatódott a hőseink kalandja ebben a második kötetben. A történet eleje kicsit lassan indult be, sok-sok harc, amit majdnem eluntam már. Aztán a második fele már sokkal jobb volt ilyen szempontból, beindult a történet és egy bonyodalom is lezárásra került. A végével viszont nem vagyok megelégedve. Nem tudom, hogy az oldalszám miatt-e, de elég hirtelen történt és lecsapottnak éreztem. Ettől még tovább érdekel a folytatás, meglátjuk mi lesz még a hőseinkkel.

Luke_Skywalker>!
Walter Simonson: World of Warcraft 2.

Az előző, Horda-centrikus kötet után most a Szövetség fő karaktereihez és helyszíneihez látogatnak el a szereplők. A képregény továbbra is egy nagyon erős nosztalgiavasút WoW-játékosoknak. Bár maga a történet továbbra sem túlságosan bonyolult, be lett hozva egy nagyon érdekes rejtély spoiler és némi politikai intrika. Ezúttal több rajzoló is részt vett a kötet elkészítésében, de egyik kapcsán sem éreztrn azt, hogy zavaróan elütne a WoW stílusától. Összességében egy kellemes, egyedi stílusú fantasy-képregény, ami maximálisan teljesíti azt, amire vállalkozik.

World of Warcraft sorozat · Összehasonlítás