World ​of Warcraft 1. (World of Warcraft 1.) 29 csillagozás

Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Kalimdor partján egy férfit vet partra a tenger, aki semmire sem emlékszik a múltjából…
Ezzel veszik kezdetüket Lo’Gosh, a félelmetes harcos és nem mindennapi bajtársai, Medveirha Broll és Vérengző Valeera lélegzetelállító kalandjai. Bár nagyon különbözőek, hőseink hamarosan megtanulják, hogy a túlélés érdekében nemcsak más fajok képviselőivel, de egymással is együtt kell működniük. És miközben új barátai segítségével sorra szembenéz ellenségeivel, Lo'Gosh megpróbálja felfedni múltja titkait is. Ám az igazság kiderítése nem könnyű feladat, és a válaszokért cserébe hármuknak hol a Horda, hol a Szövetség oldalán kell harcba szállniuk…

"…ez a képregénysorozat az elképesztő tehetség és a fenomenális ötletek fúziója.”
Részlet Chris Metzen előszavából.

Szukits, Szeged, 2021
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634976608 · Fordította: Oszlánszky Zsolt · Illusztrálta: Philip Moy, Richard Friend, Sandra Hope, Ludo Lullabi

Razor P>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Simonson nem sokat vacakolt, elég gyorsan beindult a sztori, így nagyon sok idő nem is volt az elején megismerni a szereplőket. Oké, amnéziás harcosunknál ez adott, viszont Broll és Valeera esetén volt némi hiányérzetem az elején, ám szerencsére ők is megkapták a maguk hátterét a történet előrehaladtával. Jó, „hagyományos” fantasynek megfelelően számos tájat bejárunk és fajt megismerünk ebben a nyolc füzetben, így az afféle kezdő Warcraftosoknak, mint én, tökéletes gyorstalpaló e téren a kötet. (A történelemre meg ott a Krónikák.)
Negatívumként maximum a grafikát tudnám felhozni. Az eltúlzott, itt-ott némileg már karikatúraszerű alakokkal nem volt gondom, az illik a Warcraft grafikai tálalásához, viszont olykor nagyon minimalisták voltak a képek, pl. a háttérben Valeera arca félig árnyékba borult, a látható fele meg tök üres volt, holott annyira nem volt a háttérben.
Úgy összességében bejött ez az első kötet, így azonnal bele is kezdtem a második részbe.

Szukits, Szeged, 2021
loniekaet>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Hát ez nem az én világom volt, pedig cameozott benne sok-sok híresség, és sok fontos helyszínre ellátogattak. De a rajzok stílusa valahogy nem jött be, minden karakternek és helyszínnek csak felszínét kapargattuk meg, és ahogy mindenki szájbarágósan narrált harc közben, az már-már kínos volt. A főszereplők viszonylag elviszik a hátukon, mert szerethetőek és jó a humoruk, és a néhány elcseppentett lore-morzsa amit eddig nem ismertem legalább adtak valami okot rá, hogy végigolvassam, de nem hozta meg a kedvemet a folytatásokhoz.
A csillagokból kettő Valeera-nak jár, amiért gladiátorharcolt, utazott, erdőben szaladgált, mocsárban fetrengett és tengerben úszkált tangában és magassarkúban. Nem semmi.

Hanaiwa>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Semmit nem tudok a Warcraft univerzumról.
De mostanában fantasy hiányom van, főleg a régivágású kalandos vonalból.
Ez a kiadvány pedig nagyon az. Klasszik, kiszámítható, tagadhatatlanul innen-onnan merített, de mégis üdítő koktél.
Néha nem kell feltalálni újra a kályhát, csak rakni kell kicsit a jó öreg tűzre…

Shikaichi P>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Tetszett ez az első kötet! Kalandos, sok minden történik és néhol kicsit talán e miatt kapkod is, de szeretem, amikor az események sorozata ennyire letehetetlenné tesz egy történetet. Kezdőként lehet kicsit összezavarodtam volna, de így rendben volt. A fordulatok is működtek.
Ha már képregény formátum, akkor érdemes a rajzokról is szót ejtenem, amik nem voltak stílusban éppen az ízlésem, de szépek egyébként. Annak, pedig külön örülök, hogy nem nyúlfarknyi a történet, és már az első kötetben sok mindent megtudtunk. Kíváncsian várom, hogy hová lehet ezt még fokozni.

András_Bozsoki>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Meglepően ötletes és jól van vezetve a narrativa. Kellemeset csalódtam a kötetben, sokkal jobban tetszett mint a Testvériség c. kötet.
A rajzok szépek, a történet kellőképp mély, a karakterek jól eltaláltak. Bátran ajánlom mindenkinek.

Luke_Skywalker>!
Walter Simonson: World of Warcraft 1.

Nagyon jó képregény. Bár a felszínen a Warcraft egy tipikus orkos/sárkányos/varázslós fantasy-univerzumnak tűnhet, valójában van egy nagyon egyedi, utánozhatatlan stílusa. Ebben a képregényben ez nagyon szépen kijön. Jó ötlet volt Walt Simonson személyében egy veterán írót megbízni a feladattal, kiválóan él a Warcraft-univerzum stílusával. Ez nem egy dark fantasy (mint a Witcher vagy a Trónok Harca), itt van helye a poénoknak és a könnyedebb hangvételnek, de ugyanakkor a Terry Pratchett-féle totális idétlenkedésbe sem megy át.

Aki valaha játszott a World of Warcrafttal, a Warcraft 3-mal és/vagy a WoW TCG-vel, annak egy igazi nosztalgikus élmény lesz ez a képregény. A játékoknak sok ikonikus helyszínét meglátogatja, és rengeteg apró utalás is van a WoW-ból ismert gyógynövényekre, karakterekre, kevésbé ismert fajokra. Szerencsére a magyar fordítás nagyon igényes, a magyar nevek jól illeszkedően ki vannak találva, és nem csak össze-vissza dobálva.

World of Warcraft sorozat · Összehasonlítás