1000 ​lőfegyver 1 csillagozás

A kezdetektől napjainkig
Walter Shulz: 1000 lőfegyver

Ez az értékes képeskönyv a lőfegyverek izgalmas fejlődéstörténetét eleveníti fel a 14. századtól napjainkig, a középkori tannenbergi puskától a történelmi elöltöltősökön és korai hátultöltősökön keresztül a modern katonai, sport- és vadászfegyverekig.

A több mint ezer címszó és a látványos képanyag a technika és az emberi találékonyság számos nagyszerű művét mutatja be – a gazdagon díszített egyedi daraboktól a részletekbe menően pontos másolatokig, melyeket neves mesterek vagy épp ismeretlen fegyverművesek alkottak.

A közreadott fegyverek leírása és adataik – gyártó, származási ország, méretek, kaliber és gyártási idő – részletes felsorolása teszi ezt a kötetet a fegyvertudomány nélkülözhetetlen kézikönyvévé.

Alexandra, Pécs, 2008
336 oldal · ISBN: 9789633709023 · Fordította: Béresi Ákos

Tiger205>!
Walter Shulz: 1000 lőfegyver

Walter Shulz: 1000 lőfegyver A kezdetektől napjainkig

Nagyon látványos könyv.
Mégis nem hazudok ha azt mondom, egy nap alatt kiolvastam.
Mivel információ kevés van benne, és az is sokszor téves (elírás főleg, de azért egy szakmai lektorálás ráfért volna nyomtatás előtt) Egy példa: Nem mindegy, hogy egy pisztoly űrmérete .44 (Remmington Magnum ráadásul) vagy 0,44 mm (!) A .44 jelölés ugye inch-ben értendő, azaz kb. 11 mm – ami azért kicsit más…
Nem tetszett, hogy (főleg a korai fegyvereknél) az űrméret ötletszerűen van megadva, hogy nincsenek benne gyártási darabszámok, és hogy sok kevésbé fontos fegyver nagy képen szerepel (kedvencük a svédek) míg pl. a napóleoni háborúk muskétái csak az utáncsártottak közé kerültek a maguk közel milliós darabszámával (ami abban a korban nagyon nagy szó volt).
De a képek pazarok, és hát ez nem szakkönyv…
Ha képes ismeretterjesztő nézegetős könyv kell, ajánlom (főleg ezen a leértékelt áron).