Quentin ​Durward 29 csillagozás

Walter Scott: Quentin Durward Walter Scott: Quentin Durward Walter Scott: Quentin Durward Walter Scott: Quentin Durward

Kalandban, izgalomban, fordulatos cselekményben Walter Scott talán leggazdagabb regénye. Színhelye a háborúk, cselszövések, lázadások zaklatta XV. századi Franciaország. A cselekmény bonyolítója XI. Lajos, Franciaország királya, korának egyik legravaszabb politikusa. Ellenfele: a vad és elszánt burgundiai herceg, Merész Károly. A tét: Liége városa. A kiszemelt áldozat: a szépséges Isabelle grófnő, akit Lajos király a burgundiai herceg egyik ellenfele, a vadsága és durvasága miatt Vadkannak csúfolt Guillaume de la Marche kezére akar játszani. A hatalmasok e küzdelmébe keveredik bele az ifjú Quentin Durward, egy Skóciából Franciaországba szakadt kóbor vitéz, akit a véletlen összehoz Lajos királlyal. Belép az udvari gárdába, bátran kiáll minden próbát, és sok veszélyes kaland után végül nagyrészt az ő vitézségén múlik, hogy a történet nem véres tragédiával zárul.

A skót íjász és Durward Quentin címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1823

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Századok - emberek Európa

Európa, Budapest, 1982
638 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630725746 · Fordította: Katona Ágnes, Máthé Elek, Szávai Nándor
Európa, Budapest, 1966
540 oldal · keménytáblás · Fordította: Máthé Elek, Szávai Nándor
Szépirodalmi, Budapest, 1957
678 oldal · Fordította: Szávai Nándor, Máthé Elek · Illusztrálta: Rogán Miklós

Habók P>!
Walter Scott: Quentin Durward

Hiába no, Scott remek történelmi kalandregényeket ír. Ebben is megvolt minden, ami egy ilyen történetbe kell: bátor és vonzó főhős, védelemre szoruló ám szilárd lelkű fiatal lány, galád ellenség, megmentés életveszélyből és rossz házasságból. Volt benne háború és rengeteg intrika. És persze boldog befejezés. Érdekes volt Galeotto Marzio szerepe – valahogy a magyar forrásokban szinte megállt az élete Mátyás halála után… Ez a regény még vén fejjel is öt csillag.

Biró_Krisztina>!
Walter Scott: Quentin Durward

Ez a könyv volt az első amit Walter Scott-tól olvastam,de biztos,hogy nem az utolsó.
Bizonyára az is nyomott nálam a latba,hogy szeretem a történelmi,lovag regényeket!
Eleinte kissé tartottam tőle a terjedelme miatt.Bár a MEK-en olvastam,és nem kellett időre visszavinni.Másoknak is ajánlom mind az elektronikus olvasást,mind pedig ezt a remekművet!
Sajnos, csak 5csillagot adhattam,pedig 6-ot szeretnék….!

Szédültnapraforgó P>!

A társalgás velejét nem az adja, hogy jelentéktelen dolgokban nagyobb tudásunkkal hencegünk, hanem az, hogy ismereteinket szélesítjük, bővítjük és helyesbítjük mások tudásának alapján.

Szédültnapraforgó P>!

Olyan embernek, aki ismerni akarja mások gondolatait, vagy el akarja titkolni a magáéit, nem szabad bort innia.

Szédültnapraforgó P>!

– Ha már felséged apám származására célzott, meg kell mondanom, hogy – nem szólva szüleink gyengeségéről – ő maga, törvénytelen szerelem szülöttje, boldogabb és szerencsésebb volt, mintha házasfelek kölcsönös gyűlöletéből sarjadt volna.

Szédültnapraforgó P>!

A szabadság egyedül a férfi számára van, a nőnek mindig oltalmazót kell keresnie, mert a természet alkalmatlanná tette arra, hogy megvédje önmagát.

Szédültnapraforgó P>!

– Igen, a gazdag embereknek – felelte a vendéglős – megvannak a szeszélyeik, hiszen megfizetnek értük.

GeoMaileR>!

Inkább veszítsen játszmát az ember, minthogy föladja. (…) noha másként történt mint vártam volna, mert bár a csillagok általában megjósolják a végső eredményeket, nem szólnak semmit az utakról, módokról.

379. oldal, 36. fejezet A találkozás

GeoMaileR>!

…akik pedig békességben és jó szándékkal jönnek, csak jöjjenek, minél többen vannak, annál derűsebb lesz az életünk.

28. oldal, 2. fejezet A vándor (Európa, 1966)

GeoMaileR>!

A fiatal utas tizenkilenc, legfeljebb húszéves lehetett, (…). Ruházata nagyon csinos volt s oly gondozott, mint azoké a fiatalembereké, akik maguk is tudják, milyen kellemes a külsejük. (…) könnyed léptei azt mutatták, hogy a gyaloglás inkább öröm, s nem fáradtság neki. (…) szeme figyelmesen pillantott minden tárgyra, ami csak az útjába esett, s életörömről, könnyed szívről, de határozottságról is tanúskodott.
Egyszóval volt valami vonzó egész megjelenésében, ami aztán mindenkinek a figyelmét felkeltette, (…) a derűnek és a félelem nélküli közvetlenségnek valami szerencsés keveréke.
Egész magatartása olyan emberre vallott, aki semmi rossztól nem tart, amikor az életbe lép, bár egyébként semmije nincs, csak derűs szelleme és merész szíve, hogy megküzdjön a sors keménységével.

23-24-25. oldal, 2. fejezet A vándor (Európa, 1966)

GeoMaileR>!

Mert mit ér a vadászat fáradtság és veszély nélkül?

143. oldal, 10. fejezet Az őrszem (Európa, 1966)

Szédültnapraforgó P>!

Az embereknek néha fura óhajaik vannak, mikor megjelenik nekik a nagy kaszás, hogy utolsó táncra kérje őket.

Ezt a könyvet itt említik