Egyetlen ​szempillantás alatt 11 csillagozás

Gondolatok a filmvágásról

Szerzőifilmes Könyvtár 1. kötet
Ez a kötet egy rendkívüli utazás a film vágásának roppant bonyolult, de annál izgalmasabb világába.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szerzőifilmes Könyvtár Francia Új Hullám

Francia Új Hullám, Budapest, 2010
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638912206 · Fordította: Edelényi János

Deziréé>!

Walter Murch: Egyetlen szempillantás alatt Gondolatok a filmvágásról

Voltak benne elég jó gondolatok, szóval egész biztos hasznát fogom venni a munkámban. Néha kicsit vissza kellett olvasnom, mert nehezebb fogta fel a fáradt agyam mit is olvasok, de máskor is elolvasom szerintem, mert hasznos kis könyvecske.

Gavarra>!

Walter Murch: Egyetlen szempillantás alatt Gondolatok a filmvágásról

Nagyon tetszett, kedvet kaptam, hogy Murch filmjeit újranézzem. :) A tanárunk ajánlotta a könyvet, abszolút nem bántam meg, hogy elolvastam, zseniálisan összefoglalja azt, hogy mit jelent vágni, mi mindent teremthetsz a vágás technikájával. Már korábban is úgy véltem, hogy ez egy nagyon fontos -ha nem a legfontosabb- mozzanat a filmkészítés során, de most becsukva a könyvet aztán végképp így érzem. Folytatást mindenképp remélek, jó lenne még egy kicsit a témában barangolni.

zsoltu>!

Walter Murch: Egyetlen szempillantás alatt Gondolatok a filmvágásról

Zseniális, tömény és olvasmányos, kiváló képekkel beszél a bácsi, nagyon élveztem olvasni, remélem lesz még tőle könyv.

Biene_Maja>!

Gyakran a szélsőségekből érthetjük meg a közéjük eső dolgokat; a jég és a gőz többet árul el a víz természetéről, mint a víz önmagában.

Biene_Maja>!

Attól a pillanattól kezdve, hogy reggel kinyitjuk a szemünket mindaddig, amíg este le nem hunyjuk, a valóságot folyamatos, megszakítatlan képek sorozataként éljük meg. Valójában évmilliók – tíz és százmillió év – során érzékeltük így a földi életet. Aztán egyszer csak, a XX. század hajnalán az emberiség szembetalálta magát valami egészen újszerűvel: a megvágott filmmel.

Cheril>!

Az ember képzelőereje mindig nagyobb, mint a kifejezőképessége.