Einstein ​– Az ember a relativitáselmélet mögött 2 csillagozás

Walter Isaacson: Einstein – Az ember a relativitáselmélet mögött

Albert Einstein munkássága túlmutat úttörő jelentőségű tudományos elméletein, neve a mai napig egyet jelent a zsenialitással.

A lenyűgöző relativitáselmélettől és a híres E = mc2 egyenlettől kezdve egészen az egyesített mezőelméletig senki nem gyarapította olyan mértékben tudományos ismereteinket az elmúlt évszázadban, mint Einstein. Öröksége tovább él a korunkat meghatározó technológiákban – legyen szó a lézerről, a DVD-ről, az atomenergiáról vagy az űrutazásról.

Walter Isaacson, a Steve Jobs-életrajz és az Innovátorok című bestsellerek szerzője, kevésbé ismert forrásokra és személyes dokumentumokra támaszkodva az embert és zsenit vizsgálja a II. világháború, a fizikatörténet, valamint a polgárjogi mozgalmak kontextusában. Könyvében részletesen bemutatja Einstein viharos magánéletének történéseit, lázadó, kompromisszumokat nem ismerő természetét, és azt a megszállottságot, amellyel egész életében az univerzum titkait kutatta.

Róla szól: Albert Einstein

HVG Könyvek, Budapest, 2020

bfg3 P>!
Walter Isaacson: Einstein – Az ember a relativitáselmélet mögött

Korrekt, jól összerakott könyv, olvasmányos ismeretterjesztés. A tudományos részek nagyon le vannak egyszerűsítve, de hát nem is ez a fókusz. Számomra ettől függetlenül is kissé rövid volt, szívesen olvastam volna még részletesebben Einstein emberi oldaláról.