Walt ​Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj 41 csillagozás

Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Kipufogófürdő nagy esemény előtt áll: autóversenyt rendeznek náluk! Cimbi és Villám a szorgos edzést egy kis éjjeli traktorborogatással ünneplik meg, aminek gyászos vége lesz. Mivel a két szertelen barát tönkretette az új utat, Doki büntetést szab ki rájuk. Bár a szurkoló Virág szállítása nem egy leányálom, ki gondolná, hogy a böszme traktorok őrzése még kevésbé az. Cimbi megtanulja, hogy a traktorok nem csak mulyák, hanem rosszak is…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2009
Felolvasta: Szatmári Attila
Egmont-Hungary, Budapest, 2009
42 oldal · ISBN: 9789636292621 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

Dixy05>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Be kell valljam nekem a Verdák világa eddig teljesen kimaradt az életemből. Bár nem ez volt az alaptörténet, mégis könnyen érthető volt annak ismerete nélkül is. Kedves mesét kaptam, némi bonyodalommal és boldog befejezéssel, ahogyan az a mesékben szokás. Képileg is rendben volt a könyv, igazán szépre sikerült az illusztráció. S persze most sem maradt tanulság nélkül az olvasó, mert a könyvből megtanulhattuk, hogy a barátság nagy kincs, ha barátaid vannak, akikre számíthatsz a bajban, akkor nincsen legyőzhetetlen akadály.

24 oldal · keménytáblás
ScarlettBlair>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Nem igazán szeretem a Verdás meséket, egy kisfiúnak biztos aranyos, én soha nem voltam odáig értük.

Nashira>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Nagyon jópofa kiegészítése az eredeti történetnek. Egyetlen dolog zavart meg nagyon, hogy a magyarul Pista bá'-nak keresztelt kombájnt itt Franknek hívják. Kicsit felállt a szőr a hátamon tőle, de mivel csak kétszer említették a nevét, nem nyomta rá nagyon az olvasásra a bélyegét. :)

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Imádom Cimbit. Megint hozta a formáját. Olvasás közben szinte hallottam a tévéből megismert hangját, ahogy mondja a magáét. Jó vastag aszfalt lehet azon az úton. :-)

H_Andi>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Ennek a mesének akár az is lehetne a címe, hogy Hogyan húzzunk le még egy bőrt a Verdákról?, de itt legalább –a többi hasonló kötethez képest- történik is valami. Igaz, hogy ez esetben például kiragadtak egy jelenetet az első részből, és aköré kreáltak egy történetet, mégis egy kerek, értelmes mesét kaptunk. Nálunk bejött, a fiam szereti.

Dia9117>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

Sokadik Verdás könyv. Sajnos megint a klasszikusok rovására. De annyira nem bánom mégsem. Cuki kis – a barátságról szóló – történetek ezek.

zöldelefánt>!
Walt Disney – Verdák – Cimbi és a Traktor-jaj

A mesefilmben is nagyon viccesnek találtam a traktoros jelenetet. Így mikor megláttam ezt a könyvet muszáj volt megvennem keresztfiamnak. Persze mielőtt odaadtam, gyorsan kiolvastam. Tetszett ez a rész is. Szeretem ezt a mesét is.
A könyvben a rajzok is tetszettek.