Walt ​Disney – Tarzan 129 csillagozás

Walt Disney – Tarzan Walt Disney – Tarzan Walt Disney – Tarzan Walt Disney – Tarzan

Tarzant majmok nevelik fel a dzsungel mélyén. Ki tagadná, hogy az őserdő ura? Amikor ifjúvá serdül, találkozik a legfurcsább, legérdekesebb és legvonzóbb teremtménnyel, amit valaha látott: egy fiatal hölggyel…
A dzsungel királya, életében először zavarba esik…

Eredeti cím: Tarzan

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2006
42 oldal · ISBN: 9636273030 · Fordította: Gellért Péter

Tarzan

MissFortune>!
Walt Disney – Tarzan

Régen nagy kedvenc volt, de meglepődtem, hogy mennyire nem emlékszek már rá. Jó volt feleleveníteni az emlékeket, lehet megnézem a mesét is.:)

Nikolett0907 P>!
Walt Disney – Tarzan

„– Ugye, te is érzed? E két szív egy szívként dobog.”

Csodálatos, már fiatalabb koromban is nagy rajongója voltam.
Számos alkalommal láttam a mesét, filmeket és megunhatatlan.
Kedvenceim egyike. ♥

gabiica P>!
Walt Disney – Tarzan

Mindig is érdekesnek tartottam Tarzan történetét, gyerekként is nagyon különlegesnek találtam, és nagyon tetszett. Örülök, hogy végre el is olvastam. Kellemes, könnyed mese, tanulságos lehet a gyerekeknek.

Cukormalac P>!
Walt Disney – Tarzan

No, ez aztán szép… Mármint a történet és pozitív értelemben, az viszont rám nézve és idézőjelben, hogy több, mint két évtizedes hiányt sikerült most pótolnom. Mert hát az eddig is megvolt, hogy mind könyves, mind filmes alakban létezik egy ilyen majomember, sőt annak idején még fekete-fehérben került bemutatásra a filmvásznon, igen. Azzal is tisztában voltam/vagyok, hogy az animációs változat hazai soundtrackjét az Indiánsráccal vetették fel, akinek esetében a „magyar Phil Collins” elnevezés legalább annyira nem helytálló, mintha Fekete Pákó lenne egy helyi ihletésű Dr. Alban- vagy Mr. President-tribute mikrofonfelelőse, de ez még rendben is van. (Az UFO „örökbecsű klasszikusát” már nem idézném, de gyanús, hogy Tarzan szereti Jane-t, mint állat…) Az már kevésbé, hogy nekem ez a sztori, legalábbis így teljes egészében kimaradt. Nagy vonalakban persze mindig megvolt, parodizált formában a Folytassa a dzsungelben! című filmből is, de az egész estés Disney egyszerűen hiányzott. Gáz lenne? Talán igen, de én már a pixaros időszakban voltam óvodás (ezt ne próbáljátok hangosan kimondani, mert nagyon érdekes eredménye lesz…), azt pedig inkább hagyjuk. Itt még nagyon is gyerekbarát a történet, hasonlóan a régi klasszikusokhoz nem csak szép és igényes rajzokat kapunk, hanem valódi motivációkat, kerek, értelmes eleje-vége históriát, szerethető és utálható karaktereket – ez az igazi mese. Ráadásul van erkölcsi üzenet, tanulság, amit olvasóként el is várok, ráadásul nagy mértékben értékelni is tudok. Sajnos manapság már hiányoznak a hasonló remekelések, de ilyeneket mindig jó elővenni nosztalgiázás céljából, hogy meglegyen a hangulat, pláne ha a cselekmény szinte teljesen ismeretlen az ember előtt.

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636273286 · Fordította: Makay László
GytAnett>!
Walt Disney – Tarzan

Ez valahogy gyengébb, mint a többi Walt Disney könyv. Ez már az egyszerűnél is egyszerűbb. Túl sok mindent próbál elmesélni ebben a pár bekezdésben, így nem igazán tudtam élvezni. Az egészen kicsiket még nyilván leköti, de nekem nagyon sok volt a hézag.
A rajzok még mindig nagyon szépek, ezen nincs mit vitatni. :)
Az meg meglepett, hogy végül a dzsungelben maradtak. Nem emlékszem, hogy láttam-e a belőle készült mesefilmet, de ilyen-olyan tarzan filmeket láttam, amikben Tarzan a városokban ugrándozott. Persze, a film és mese teljesen más világ, csak meglepett. Eddig nem igazán ismertem a rendes WD-féle Tarzant.

Kiss_Julianna>!

Délutáni csendespihenőre választottuk.
Mint az összes Walt Disney könyv, ez is aranyos,törénet, szép rajzokkal. Biztos újra olvasós lesz. Lehet még ma.

JBollok92>!
Walt Disney – Tarzan

2022 az olvasásban nálam gyermekkorom egyik kedvenc meséjével zárul.

Milli88 P>!
Walt Disney – Tarzan

Ismét egy örök klasszikus. Jane és Tarzan története könyvben és filmen is elragadó. A kedvencem vitathatatlanul Porter professzor. Olyan kis cuki az öregúr. :)

Nienna001 P>!
Walt Disney – Tarzan

Meglepett, hogy mennyire nem emlékeztem a történetre, nagyon régen láttam. Jó volt feleleveníteni, mi történt ebben a mesében. Lehet újra kellene nézni majd. A filmet nehéz pár oldalban összefoglalni, de a lényeget így is sikerült átadni. Tetszett.

gybarbii >!
Walt Disney – Tarzan

Meglepően egész sok minden belekerült a többi Disney-könyvhöz képest. A Tarzan szintén az egyik kedvenc mesém volt annak idején. Imádtam a dalokat, és valószínűleg Ákos hangját is akkor szerettem meg. :) Egy szomorú, de mégis vicces mese a szeretetről és a család fontosságáról… Hát lehet nem szeretni azokat a kis cuki bébigorillákat?? :)

Perly>!

– Nosza! Lőj csak le! – nevetett gúnyosan Clayton. – Légy férfi!
– Olyan, mint te? Soha! – válaszolta Tarzan, azzal a bozótba hajította a fegyvert.

86. oldal, Tarzan kiszabadítja a gorillákat (Egmont-Hungary, 1999)

Anymosus>!

– Ugye, te is érzed? E két szív egy szívként dobog.

szmelus P>!

Egy reggel az afrikai dzsungel mélyén Kala, a gorilla búsan ballagott, mikor különös hangra lett figyelmes.

Kapcsolódó szócikkek: gorilla
szmelus P>!

Mosolyogtak, hiszen tudták, az őserdőben hosszú és boldog élet vár rájuk.

Utolsó mondat

Anymosus>!

Igencsak meglepődött, hiszen a csupasz kis apróság egyeltalán nem hasonlított egy igazi gorillakölyökre.

Anymosus>!

…Tarzan izmos kisfiúvá cseperedett…
…aki legalább annyit csintalankodott, mint a többi gorillagyerek. Néha egy kicsit többet is!

Anymosus>!

– Tarzan sohasem fog közénk tartozni!