Walt ​Disney – Szenilla nyomában 57 csillagozás

Walt Disney – Szenilla nyomában Walt Disney – Szenilla nyomában Walt Disney – Szenilla nyomában Walt Disney – Szenilla nyomában Walt Disney – Szenilla nyomában

A Némó nyomában emlékezetes kalandja után a kissé feledékeny doktorhal, Szenilla boldogan él a tengerben Pizsivel és Némóval. Ám egy napon felsejlik előtte rég elfeledett szüleinek emléke, ezért elhatározza, hogy útra kel, és válaszokat keres a múltjával kapcsolatos kérdésekre. Vajon hol vannak most a szülei? Miért nem emlékszik semmire? Szenillát elkísérik régi és új barátai, Némó, Pizsi, és a mindig morcos polip, Hank is.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mozis könyvgyűjtemény Kolibri · Disney Kolibri · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli · Disney mini mesék Hachette Fascicoli

192 oldal · keménytáblás
De Agostini, Olaszország, 2022
ISBN: 9788833428406 · Felolvasta: Györgyi Anna
24 oldal · keménytáblás

Porcsinrózsa>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Sajnos, nem túlzottan vagyok képben a Disney mesékkel. Ezt a kötetet a könyvtárban választotta hatéves unokám. Esti meseként olvasgattam neki. Nevetve , egymással versengve mesélték nővérével a történet előzményét. Bemutatták Pizsit és Némót, hogy tájékozódni tudjak a barátok, családtagok között.
Ebben az epizódban Szenillát ismét cserben hagyja rövid távú memóriája, eltéved, elveszíti szüleit. Esténként együtt izgultuk végig a visszatalálás nehézségeit, a sok kalandot a könyv bájos képeinek segítségével.
A csillagozást kisunokám döntötte el, így négyet kapott a mese.

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Már olyan régen láttam ezt a mesét, hogy el is felejtettem miről szól. Hankre meg Szenillára emlékeztem, de másra nem. Nagyon aranyos volt. Lehet meg is nézem valamelyik este.

Heni_s_BookBar>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Nagyon aranyos kis történet volt, gyönyörű illusztrációkkal. A mesefilmet még nem láttam, csak a Némó nyomábant, amelyet gyerekként sokszor megnéztünk a húgommal. Szenilla mindig is vicces és kedves karakter volt a szememben, ezért nagyon tetszett a saját kis története. Az új mellékszereplők szimpatikusak voltak. Együttéreztem szegény polippal, amiért még ő is karanténban volt. :)

ziara>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Tegnapelőtt este olvastuk, de el is felejtettem, mert nem hagyott bennem mély nyomot, de azt hiszem a kicsi lányomban sem, mert nem kellett másnap újra elolvasni. Még nem láttuk a mesét, de kicsit erőltetettnek tűnik a sztori. Aranyosak a szereplők, már a Némóban is azok voltak, ez nem változott, de könyvnek kicsit gyengécske…

BertaPalikSzilvi P>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Az illusztrációk a Némó nyomában részhez hasonlóan itt sem szépek,és sajnos annyira le van rövidítve a történet,hogy aki nem látta a mesét csak kapkodja a fejét.
Szenilla rövid távú memóriájával gond van így sajnos egyik pillanatról a másikra felejt el dolgokat.
Egy napon eltévedt és nem talált vissza a szüleihez.
Már felnőttként találkozik Némóval és Pizsivel.Egyszercsak elgondolkodik,hogy hol nőhetett fel,hol lehet a családja.
Régi életéből felbukkan egy emlék így a szülei keresésére indul.Csodás történet családról és barátságról.

Caledonia_Valley P>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Ez a könyv egy bűbáj! :) *-* Hatalmas, ragyogó csillagokat érdemel :D A meséhez még nem volt szerencsém, de azt hiszem, hogy ezt hamarosan bepótolom! :)

brigus_27 P>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Sajnos csak 4 csillagot tudtam rá adni,mert persze szép-szép,cuki-cuki de a tartalma olyan volt,mintha mindent hozni szeretne a filmből.De az is előfordult,hogy ugrottunk egyik részből a másikba,és kapkodtam a fejem,hogy most akkor hogyis?Egy szép,felépített mese jobb lett volna ebbe a szép kiadásba,egy kis rövid,alap mesét kellett volna hozni,és akkor jobban lehetett volna élvezni.:)

Anita1113>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Nagyon szép, igényes a kidolgozása, a borítója, a képek benne, maga Szenilla pedig a kis szenilitásával, a bájos „esetlenségével” külön élvezetessé tette az egyébként is kedves mesét. A Némó nyomában egyébként is az egyik kedvenc mesém, így ez csak egy plusz volt, hogy ennyire édes mese, ahol végül minden jóra fordul :)

PTJulia P>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Egész híven követi a filmet, talán túlzottan is. Olvasás közben időnként vakoknak szánt hangalámondásos road-movien éreztem magam, amely a végére annyira begyorsult, hogy a mondatok írói mintha belegabalyodtak volna saját szavaikba, és aztán feladták, hogy a megjelentetés előtt rendet csináljanak. De jó, tényleg, fel lehet idézni belőle a nagysikerű majd' minden pillanatát, és ebben a műfajban ennyi elég is, nem?

kicsiboszi P>!
Walt Disney – Szenilla nyomában

Tuti én vagyok a kisebbség, de sose szerettem a Némó nyomábant, a folytatáat meg se néztem. Cuki meg aranyos, de nem kúlönösebben tetszett, és mivel nem láttam a filmet, a szöveg pedig annyira vázlatos, nem volt különösebben élvezhető.