Walt ​Disney – Simba büszkesége 29 csillagozás

Walt Disney – Simba büszkesége

Simba és Nala lányának, Kiarának születése után Mufasa szelleme óva inti az oroszlánkirályt: veszedelem fenyegeti Büszke Birtokot! Zira, a kisemmizett nőstényoroszlán akarja magához ragadni a hatalmat, s fiát, Kovut a trónra ültetni. Ám az ifjú Kovu átlát anyja mesterkedésén, s otthonául Büszke Birtokot, társául pedig Kiarát választja.
A bosszuálló Zira és Simba hívei között az összecsapás elkerülhetetlennek látszik…

Felolvasta: Csuja Imre
42 oldal · ISBN: 9789636273019 · Fordította: Gellért Péter
Disney Könyvklub, Budapest, 1999
40 oldal · ISBN: 9636273014 · Fordította: Gellért Péter

ScarlettBlair P
Walt Disney – Simba büszkesége

Jézusom mi ez a gagyiság a mesefilmhez képest? Azt imádom, de ez borzalmas volt :O

Paulina_Sándorné P
Walt Disney – Simba büszkesége

Nem igazán szeretem a macskákat, de ezek a nagy cicák meg tudnak venni. Kovu kicsinek nagyon aranyos volt, a felnőtt figurája elsőre nem nyerte meg a tetszésemet. Timom és Pumpa kedvencek.

Caledonia_Valley P
Walt Disney – Simba büszkesége

Az hagyján, hogy a történet is rém pontatlan, de a rajzok is kritikán aluliak. Zordon már ezer éve nem él, de azért az elírásoknak köszönhetően él, és szerepel – Zira helyett. Ezt a könyvet nem kellett volna kiadni… :(

Dombi_Petra
Walt Disney – Simba büszkesége

Az oroszlánkirály volt az egyik kedvenc mesém, s ez mit sem változott. Nagyon jó volt újra Simbaékról olvasni.

42 oldal · ISBN: 9789636273019 · Fordította: Gellért Péter
szmelus P
Walt Disney – Simba büszkesége

Oroszlánkirály mindig. És most Simba már apuka. Lánya hasonlókon megy keresztül. És a kis segítőtársak lányára is vigyáznak. És vajon a gonosz gyermeke melyik utat választja?

Szédültnapraforgó
Walt Disney – Simba büszkesége

Nagyon rövid, velős történet, hatalmi harcokról egy oroszláncsaládban. A happy end garantált :)
Kicsit beüt a Rómeó és Júlia feeling. Két ellenséges oroszláncsalád ahol Simba és Zordföld-i Zira összecsap Büszke Birtokért.
Eközben a két oroszlánkölyök, Kovu és Kiara egymásba szeret és kitartanak a „jótakaró” szülő mellett és harcolnak Büszke Birtokért.
Mint szinte minden mesében itt is a jó győzedelmeskedik a rossz felett :)

OlvasóEccarvú
Walt Disney – Simba büszkesége

Aranyos, kiszámítható történet. A rajzok nagyon szépek, nem győztem visszalapozni és újra megnézni őket.

Perly P
Walt Disney – Simba büszkesége

Ettől a Büszke Birtokozástól még mindig kiráz a hideg, de legalább Timont nem mungózták le benne, és Pumbaa is megkapta a nevében a két a betűt, ahogy illik.
Ez is 1999-es változat, de a másik (Walt Disney – Az Oroszlánkirály 2. – Simba büszkesége) szimpatikusabbnak tűnik a 96 oldalával. Mindenesetre ez sem volt rossz, bár egy kicsit rövidre sikerült. A színei szépek, de az alakok, mintha mutánsak lennének picit. Látszik, hogy a gyerekek nyelvére íródott, ami remek dolog, csak kár, hogy ha megnézik, akkor úgyis tudni fogják, nem minden olyan szép és jó, mint ahogy azt leírták nekik.

szmelus P

Simba, az oroszlánkirály és párja, Nala királynő büszkén figyelték, amit elsőszülött gyermeküket Rafiki a magasba emeli.