Walt ​Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya 61 csillagozás

Robin ​Hood:
A kapzsi János herceg és csúszómászó segítője, Sir Szisz Notthingham városának lakóit szipolyozzák ki hatalmas adóikkal. Azonban a ravasz Robin Hood, az ő hűséges társa Little John, és a sherwoodi erdő apraja-nagyja elhatározzák, hogy túljárnak a herceg eszén, és véget vetnek zsarnoki uralmának. Robin megfogadja: addig nem nyugszik, míg Oroszlánszívű Richárdot vissza nem segíti a trónra, és el nem nyeri a bűbájos szépségű Marian kezét.

Csipkerózsika:
A mese főhőse egy szépséges hercegnő, akit születésekor átokkal sújt egy gonosz boszorkány: az átok szerint mielőtt nagykorú lesz a lány, egy mérgezett tű szúrása végez majd vele! A mit sem sejtő hercegnő sorsát apja három jószívű tündérre bízza, akik mindent elkövetnek, hogy ne teljesedjék be az átok, de hiába. A végzetet elkerülni még ők sem tudják, csupán enyhíteni a gonosz boszorkány átkának hatását: amikor a hercegnő megszúrja magát, nem hal meg, csak hosszú álomba szenderül, amelyből csak egy… (tovább)

Könyvért, 1986
114 oldal · ISBN: 9630275457 · Fordította: R. Keresztény Györgyi

Oláh_Zita P>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Nosztalgiafaktor, és nemcsak a mesék miatt, hanem mert annyit olvastam ezt a könyvet, hogy a lapjai már kiestek, no meg van benne egy Dr. Bubós Az én magánkönyvtáram matrica is. A mesék közül pedig a 101 kiskutya a legkedvesebb még most is.

bozs>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Jaj, hát én ezt a könyvet rongyosra olvastam gyerekként, annyira szerettem. A képekért pedig teljesen oda voltam.

FLauraM>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Még anyukám mesekönyvek volt, mely átöröklődött rám. Óvodás/kisiskolás koromban olvasgathattam párszor.

H_Andi>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Megint csak ismételni tudom magam, mint megannyi Disney könyvnél, miszerint csodálatosak a grafikák.
A mesékkel kapcsolatban: a Robin Hood egy kicsit el lett nagyolva szerintem, a Csipkerózsikára abszolút nem így emlékszem, a 101 Kiskutya viszont nagyon tetszett.

moncsicsi83>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Pároméké volt a könyv, már szét van esve, de hősiesen végig olvastam legénynek esti mese gyanánt. Szerettük, nagyon kedves, aranyos történetek vannak benne. Ami egy kicsit zavart, hogy ahány Csipkerózsikát olvasok, mind másfajta :D
A könyv megérdemli az 5 csillagot :)

Perly P>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Nagyon rövid volt még így is, hogy három mese van egy könyvben. Gyerekkoromban sokszor olvasták nekem (főleg a Csipkerózsikát és a 101 kiskutyát), de a Robin Hood egyáltalán nem rémlik. Nagyon szépek a képek benne, de kár, hogy a szöveg ilyen kevés, kisgyerekként többnek tűnt. :-) Ezt leszámítva megérdemli az 5 csillagot, mert egy délutánra kikapcsolt. :-)

Tinte I>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Alapvetően a rajzfilm volt, amit először láttam, és aminek a jelenetei és cselekménye olvasás közben is visszaköszöntek. Aranyos történet, a gyerekeim is szeretik, jó volt olvasni.

Lili98>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Mééég anno szerintem a mamámé vagy dédmamámé lehetett.:)
Annyira imádtam nézegetni! Főleg a Csipkerózsikás részt! (nagyon hercegnős kislány voltam.:))
Persze már akkor is hiányoztak belőle a lapok tele volt rajzolva megtépdesve,de hát így néz ki egy jó könyv! Rongyosra van olvasva.:)
Azóta nem tudom,hogy hová tűnt a könyv de jó lenne megkeresni és újra elolvasni.:) És hazavinni,hogy ez most már az enyém mondjon bárki bármit!:)

abrakadabra>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

A hercegnős mesék közül a kedvencem a Csipkerózsika. Imádom benne a gonosz tündért: sárkánnyá tud változni, kénköves lángok közül lép ki, hosszú fekete köpenye van, ráadásul a varázspálcáján holló ül. A Robin Hood-ban nagyon szeretem a nyuszikat és Sir Hiss-t, a kígyót, a 101 kiskutyában pedig a kutyusokat menekítő cicát.

vfruzsi>!
Walt Disney – Robin Hood / Csipkerózsika / 101 kiskutya

Nagyon nagyon szerettem, a konyvet a tesommal lapokra szedtuk, annyit olvastuk!:)

abrakadabra>!

Mielőtt azonban bármit is mondhatott volna, hatalmas robaj hallatszott, és kénköves lángok közül kilépett a gonosz tündér. Hosszú, fekete köpenyt és süveget viselt, amelyen ördögi jelek voltak. Varázspálcája aranyfogantyúján egy fekete holló ült, aki elmaradhatatlan kísérője volt gonosztetteinek.

Szívecske>!

– Ó, nagy ég! – sóhajta Anita – Ez az egykori iskolatársnőm, Szörnyella de Frász!
– Érdekes barátaid vannak! – mondja Roger csodálkozva Anitának.
– Hát igen – teszi hozzá Anita –, annyira azért nem voltunk nagy barátságban.

101 kiskutya

Szívecske>!

Bumm!!! Összeütköznek. Loccs!!! Már a vízbe is pottyant a két cimbora. Első meglepetésükben még savanyú arcot vágnak, aztán mégiscsak élvetik a kényszerű friss fürdőt.

Robin Hood