40. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – Pocahontas 108 csillagozás

Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas

A békés powhatan törzs boldog harmóniában éli életét Észak-Amerika keleti partvidékén. E nép gyermeke Pocahontas, a gyönyörű és kedves indián lány. A gondtalan indiánok mit sem sejtenek még arról, hogy a távoli Anglia ködös vizei felől egy hatalmas, pompás hajó indul fehér emberekkel megrakottan az Újvilág legendás partjai felé. A hajó fedélzetén utazik a fiatal, kalandvágyó John Smith is. Azonban a hajón nemcsak békés szándékú emberek érkeznek az indiánok földjére! Gonosz, kapzsi hatalmak nyújtják ki mohó kezüket Amerika kincsei után… Kaland, barátság, háborúskodás, szerelem szövi át e regény lapjait, mely kíváló kikapcsolódást kínál kicsiknek és nagyobbaknak egyaránt.

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
Felolvasta: Pokorny Lia
Egmont-Hungary, Budapest, 2008
42 oldal · ISBN: 9789636276829 · Fordította: Bikádi Katalin
Disney Könyvklub, Budapest, 2002
42 oldal · ISBN: 963627682X · Fordította: Bikádi Katalin

gabiica P
Walt Disney – Pocahontas

Korábban még csak a mesefilmet láttam, olvasni soha nem olvastam a történetet. Nagyon tetszett.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Pocahontas

A Pocahontas mindig is az egyik kedvenc mesém volt, a zenéi, a táj, ahol játszódik, és persze maga a csodálatosan szép Pocahontas. Jó volt illusztrált formában is elolvasni a történetet :)

ziara P
Walt Disney – Pocahontas

Nem tudom, más szülők, hogy csinálják, de a Disney-mesekönyveket nem nagyon tudjuk kihagyni, pedig könyvként nem valami nagy számok. Azért adok mégis négy csillagot neki, mert tegnap már másodszor olvastuk el két nap alatt, pedig nem egy rövid mese, másrészt azért, mert ezt a rajzfilmet én nagyon szerettem, mikor kicsi voltam, bár Adélka még nem látta.

Eszandics P
Walt Disney – Pocahontas

Annyit ad a mese, míg a könyvben(ha nem láttad a mesét): 2 különböző származású ember elsőre egymásba szeret->a 2 nép egymás ellen megy->a 2 főszereplő szerelme békét hoz->elkell hagyniuk egymást. Így ahogy van ilyen gyorsasággal :D de attól függetlenül nagyon szeretem a történetet :)

PuPilla
Walt Disney – Pocahontas

Szerelmes voltam John Smithbe. :) De ki nem? Újszerű mese volt számomra annak idején a többihez képest. A szívemhez nőtt. :)

Demonshadow
Walt Disney – Pocahontas

Bármennyire is szomorú Pocahontas történetének a vége, én mindig ezt a Disney mesét szerettem az összes közül a legjobban. A zenék, a dalok, a különleges táj, valamint Pocahontas kis barátai örökre a szívembe lopták magukat. Emellett nem kevés tanító szándékú mondanivaló van benne, minthogy a béke, a megértés sokkal fontosabb a becsvágynál és a háborúnál, és két teljesen különböző népcsoport nyugodtan megélhet egymás mellett. Igazából éppen ezért sosem szerettem a Disney mese második részét, mert hiába az igaz történet része a sztorinak, számomra mindig is John Smith-szel kellett volna maradnia a bátor indiánlánynak.
A rajzok meglepően hasonlóak voltak a mesefilmhez, de teljesen más volt olvasni a történetet mint nézni. Igazából semmin nem változtattak, mégis sokkal hitelesebb a könyv, a mesefilm szövegében valahol butább mint a könyv, de ezen valamiért egyáltalán nem lepődtem meg. Szó ne essék róla, ettől még mindkettőt szeretem.

nikkytikky P
Walt Disney – Pocahontas

Most olvastam először ezt a történetet. Sőt a mesét sem láttam soha.
Nekem ez a történet kevésbé tetszett. Igen itt is igaz szerelem, stb.
A telepesek – indiánok között zajló háború beleszövése tetszett.
A mosómedve a kedvencem. :D:D

szymba23
Walt Disney – Pocahontas

Az első olyan történet amikor a teljesen más kultúrából származó főszereplők egymásra találnak, csodálatos mese. :)

Dexter79 P
Walt Disney – Pocahontas

Nagyon kis rövidke volt, a filmből azt gondoltam, hogy picit hosszabb, részletesebb lesz. Azonban a pici gyerkőcöknek pont elég információ és tanulság van benne így is.

Polaris
Walt Disney – Pocahontas

A Mulan, Aladdin és Oroszlánkirály hármas melletti abszolút, örök kedvenc.:)

Szédültnapraforgó

– Ha kivágjátok az erdőt és várost építetek helyette, civilizáltak lesztek, úgy, mint mi.
– Kivágni az erdőt? Az erdő a barátunk! Azt hiszed, tiéd minden föld, ahová elhajózol?

Vojo

-Jobb lett volna,ha soha nem találkozunk-mondta bánatosan a lány -Akkor mindez nem történt volna meg.
-Inkább haljak meg holnap,minthogy száz évig éljek anélkül,hogy ismernélek-vágta rá Smith.
-Nem tudok elbúcsúzni tőled-suttogta Pocahontas.
-Nem is kell-felelte Smith.-Akármi történik is,én veled leszek.Örökre

Perly

(…) körülötted mindenütt szellemek vannak. Ott élnek a földben, a vízben, a levegőben. Ha hallgatsz rájuk, ők majd segítenek neked.

20. oldal (Egmont, 1995)