Walt ​Disney – Pocahontas 88 csillagozás

Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas Walt Disney – Pocahontas

A békés powhatan törzs boldog harmóniában éli életét Észak-Amerika keleti partvidékén. E nép gyermeke Pocahontas, a gyönyörű és kedves indián lány. A gondtalan indiánok mit sem sejtenek még arról, hogy a távoli Anglia ködös vizei felől egy hatalmas, pompás hajó indul fehér emberekkel megrakottan az Újvilág legendás partjai felé. A hajó fedélzetén utazik a fiatal, kalandvágyó John Smith is. Azonban a hajón nemcsak békés szándékú emberek érkeznek az indiánok földjére! Gonosz, kapzsi hatalmak nyújtják ki mohó kezüket Amerika kincsei után… Kaland, barátság, háborúskodás, szerelem szövi át e regény lapjait, mely kíváló kikapcsolódást kínál kicsiknek és nagyobbaknak egyaránt.

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
Felolvasta: Pokorny Lia
Egmont-Hungary, Budapest, 2008
42 oldal · ISBN: 9789636276829 · Fordította: Bikádi Katalin
Disney Könyvklub, Budapest, 2002
42 oldal · ISBN: 963627682X · Fordította: Bikádi Katalin

gabiica P
Walt Disney – Pocahontas

Korábban még csak a mesefilmet láttam, olvasni soha nem olvastam a történetet. Nagyon tetszett.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Pocahontas

A Pocahontas mindig is az egyik kedvenc mesém volt, a zenéi, a táj, ahol játszódik, és persze maga a csodálatosan szép Pocahontas. Jó volt illusztrált formában is elolvasni a történetet :)

ziara P
Walt Disney – Pocahontas

Nem tudom, más szülők, hogy csinálják, de a Disney-mesekönyveket nem nagyon tudjuk kihagyni, pedig könyvként nem valami nagy számok. Azért adok mégis négy csillagot neki, mert tegnap már másodszor olvastuk el két nap alatt, pedig nem egy rövid mese, másrészt azért, mert ezt a rajzfilmet én nagyon szerettem, mikor kicsi voltam, bár Adélka még nem látta.

Eszandics
Walt Disney – Pocahontas

Annyit ad a mese, míg a könyvben(ha nem láttad a mesét): 2 különböző származású ember elsőre egymásba szeret->a 2 nép egymás ellen megy->a 2 főszereplő szerelme békét hoz->elkell hagyniuk egymást. Így ahogy van ilyen gyorsasággal :D de attól függetlenül nagyon szeretem a történetet :)

PuPilla
Walt Disney – Pocahontas

Szerelmes voltam John Smithbe. :) De ki nem? Újszerű mese volt számomra annak idején a többihez képest. A szívemhez nőtt. :)

szymba23 P
Walt Disney – Pocahontas

Az első olyan történet amikor a teljesen más kultúrából származó főszereplők egymásra találnak, csodálatos mese. :)

Melia
Walt Disney – Pocahontas

Úgy tudom, hogy ez az egyetlen Disney mese aminek nincs boldog vége. A történet szép és tanulságos.Ebben a mesében hangzik el a legszebb szerelmes mondat: Inkább meghalnék holnap, mint hogy száz évig éljek nélküled.

Lucimacs
Walt Disney – Pocahontas

A bátor, „vad”, bölcs lány (nem mellesleg "hercegnő"), aki még szerelembe is esik. És érti a természet hangját… mindig ilyen életről álmodtam. Jah , nem : még most is ezt teszem :)

Hiranneth
Walt Disney – Pocahontas

Ezt a történetet is nagyon szerettem. Mondjuk melyiket nem?
A két különböző világ, az ellenségeskedés, hogy izgultam anno értük, minden szép legyen a végén…mondjuk nem teljesen happy and, de attól függetlenül szerettem.

Szédültnapraforgó P
Walt Disney – Pocahontas

Úgy érzem, ezt is nagyon leegyszerűsítették, hogy beleférjen egy gyerekkönyvhöz szükséges terjedelembe. Ettől eltekintve szép történet, egy indián lányról Pocahontasról, aki életében először találkozik fehérekkel és persze azonnal beleszeret John-ba :)
De ugye a pénz, mint mindig, ebben a történetben is fontos szerepet játszik és a kapzsi Ratcliffe miatt, történnek gonosz dolgok :(

Szédültnapraforgó P

– Ha kivágjátok az erdőt és várost építetek helyette, civilizáltak lesztek, úgy, mint mi.
– Kivágni az erdőt? Az erdő a barátunk! Azt hiszed, tiéd minden föld, ahová elhajózol?

Vojo

-Jobb lett volna,ha soha nem találkozunk-mondta bánatosan a lány -Akkor mindez nem történt volna meg.
-Inkább haljak meg holnap,minthogy száz évig éljek anélkül,hogy ismernélek-vágta rá Smith.
-Nem tudok elbúcsúzni tőled-suttogta Pocahontas.
-Nem is kell-felelte Smith.-Akármi történik is,én veled leszek.Örökre

Perly

(…) körülötted mindenütt szellemek vannak. Ott élnek a földben, a vízben, a levegőben. Ha hallgatsz rájuk, ők majd segítenek neked.

20. oldal (Egmont, 1995)