Walt ​Disney – Némó nyomában 52 csillagozás

Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában Walt Disney – Némó nyomában

Némót, a kíváncsi, ám még kissé tapasztalatlan bohóchalat édesapja beíratja az iskolába. Némó azonban már az első kirándulás alkalmával tiltott vizekre evez, és egy búvár fogságába kerül. Vajon milyen szerepe lesz a búvárszemüvegnek? Miért baj, ha egy hal kissé feledékeny? Ki is az az Iszák? És hogyan kerül a történetbe egy fogorvos? Mindezt megtudhatjátok a Disney Könyvklub legújabb kötetéből.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mesék, Disney mozis könyvgyűjtemény, Walt Disney – Klasszikus mesék, Walt Disney – Blikk Könyvklub, Disney – Mesék az aranygyűjteményből

24 oldal · keménytáblás
Kolibri, Budapest, 2016
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591303 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Disney Könyvklub, Budapest, 2015
keménytáblás · ISBN: 9789636278885 · Fordította: Makai László

gabiica P
Walt Disney – Némó nyomában

Mindig is szerettem Némó történetét, jó volt végre olvasni is. Tetszettek az illusztrációk, jól kidolgozottak, élvezet volt így olvasni.

GytAnett P
Walt Disney – Némó nyomában

Húgom egy időben nagy Nemo fan volt, így egy párszor volt lehetőségem megnézni a mesét, de azért nem ártott egy kis felelevenítés, mert már nem emlékeztem minden részletre. :)
Szeretem ezt a mesét. Nemo nagyon cuki benne, és akármennyire is kicsi, egyre bátrabb, nem csak tehetetlenül sodródik az eseményekkel, várva, hogy valaki megmentse. :)
Szerintem ez egy remek mese arról, hogy össze kell fogni másokkal a céljaink elérése érdekében, és hogy segítsünk ott, ahol tudunk. És még arról is szó van benne, hogy nem minden az, aminek látszik. A cápák is tudnak jó fejek lenni. :D

Sydney
Walt Disney – Némó nyomában

A négy csillag csakis a kiadásnak szól, itt még annak ellenére sem tudtam ötöt adni, hogy imádom a filmet. Nemó tündéri kis jószág, Undi teljesen a nevének megfelelően viselkedik, Pizsi olyan apuka, amilyet mindenki zokszó nélkül elfogadna.
Hihetetlen kalandok egy egész óceánon át.

gybarbii
Walt Disney – Némó nyomában

A Némó nyomában sosem volt a kedvenc rajzfilmem, és szerintem ebből a mesekönyvből még a szokásosnál is több minden kimaradt… Hogy vesztette el Némó az édesanyját, mi minden történt a cápáknál, hogyan próbált megszökni Némó a dokinál, hány éves a teknős… Na és hova lett belőle a humor?? Habár nem szerettem annyira ezt a mesét, azt tudom, hogy mindig meg tudott nevettetni! A könyvnek ez most nem sikerült…

Adrirawia
Walt Disney – Némó nyomában

Eszmèletlenül le volt rövidítve.Csak kapkodtam a fejem, hogy mi van? :D Hála ègnek règen láttam a mesèt, így némileg tudtam magyarázni a gyerekeknek.

Paulina_Sándorné
Walt Disney – Némó nyomában

Könyvben is nagyon aranyos kis mese volt. Nagy kedvencem Szenilla. Imádom ezt a halacskát. Szeretem azt a részt is, ahol a halak próbálnak kimenekülni az akváriumból. Nagyon jól megrajzolt mese.

Caledonia_Valley P
Walt Disney – Némó nyomában

Emlékeim szerint a mesefilm sokkal jobban elnyerte a tetszésem, mint most ez a könyv. Az illusztrációk homályosak voltak, és valamiért a szövegen úgy is éreztem, hogy a többi mozis kötethez képest jóvalta egyszerűbb, darabosabb. A mesefilmhez azonban meghozta a kedvem. :)
Ami tetszik azonban, azok a beszédes és humoros nevek, mint pl. Plecsni tanár úr, és Protkó, a cápa. :)

szymba23
Walt Disney – Némó nyomában

Azt hittem részletesebb lesz, és hasonlítani fog a rajzfilmre. Sajnos nagyon sok dolgot kihagytak, többet mint amennyit szoktak a Walt Disney-s könyvekben. Alig lehetett érteni. :(

tamtimi
Walt Disney – Némó nyomában

Ez a könyv most nagy csalódás volt nekem! A filmet nagyon szeretem, ezért azt gondoltam ez is tetszeni fog.
Minden történést bele akartak sűríteni, amiből az lett, hogy maga a folyamat, hogy hogyan kerültek bizonyos helyzetbe nem volt egyáltalán leírva csak a végkimenet.
Úgy éreztem, a könyv írója se igazán tudja, hogy mégis mit írjon le és mit nem. spoiler

Csfanni99
Walt Disney – Némó nyomában

Imádom ezt a kis mesét! Mikor kicsi voltam szinte minden nap megnéztem DVD-n:)

Szívecske

Tudta: össze kell hoznia Némót az apjával! […] Útközben megkérdezte Trutyit és Dzsuvát, nem látták-e Pizsit.
– Én láttam, merre úszott, de nem mondom meg, mert mocsok vagyok! – gonoszkodott Trutyi.
Szenilla azonban megragadta, és kiemelte a víz fölé, az éhes sirályok legnagyobb gyönyörűségére. – Beszélek, beszélek! – rettent meg Trutyi. – A halászhajok felé ment!

Szívecske

– Meg tudom csinálni! – mondta Némó határozottan.
– Igen – enyhült meg Pizsi. – Tudom.

Szívecske

– Szeretlek, apa! – súgta oda.
– Én is, kicsim… – bújt hozzá Pizsi.

skrinyar_fanni P

Hiszen mindenki tudja – a szeretet képes hegyeket is megmozgatni!