Walt ​Disney – Malacka, a hős 81 csillagozás

Walt Disney – Malacka, a hős Walt Disney – Malacka, a hős Walt Disney – Malacka, a hős Walt Disney – Malacka, a hős Walt Disney – Malacka, a hős

„Malacka ​mosolyogva ragasztotta be az utolsó képet is az emlékkönyvébe. A könyv már telis-tele volt a legjobb barátaival átélt felejthetetlen kalandok színes rajzaival. Abban a pillanatban történt, hogy ezek a bizonyos barátok elmasíroztak Malacka ablaka előtt – és szemmel láthatóan nagyon siettek. Nyuszi egy hegedűt cipelt. Micimackó egy öblös mézescsuprot ölelt magához. Tigris pedig fának álcázta magát. Malacka kikocogott az ajtón és követte barátait egy erdei tisztásra. – Micimackó, elárulnád, mit csináltok? – kérdezte Malacka. – Mézet szüretelünk, mi mást – válaszolt Mackó. – Először is Nyuszi elandalítja a méhecskéket a szépséges muzsikájával.” – kezdődik a mese. Új kalandok várják a Százholdas Pagony lakóit! Ezúttal Malacka, Micimackó legjobb barátja a főszereplő, ő az, akivel igencsak különös dolgok történnek. A Pagony lakói mind nagyon elfoglaltak, s Malackára senki sem figyel. Malacka először csak furcsállja barátai viselkedését, de végül teljesen kétségbeesik. Úgy érzi,… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli

De Agostini, Milánó, 2022
ISBN: 9788833428406 · Felolvasta: Györgyi Anna
Egmont-Hungary, Budapest, 2012
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636278854 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2010

Micimackó · Füles · Malacka · Tigris · Kanga

gabiica P>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Aranyos történet volt, jó volt, hogy Malacka kapta a főszerepet. Nagyon kedves karakter, akiben sok rejlik, és most végre meg is mutathatta magát.

Nórcsy08>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Régi könyvecske ez, megragasztott lapokkal, ám a gyermekkorom egy darabja. Mindig jólesik kézbe venni ezeket a régi kincseket, nosztalgiázni. A kétoldalas rajzok még mindig lekötöttek, hosszasan nézegettem, elemezgettem őket, főként a letisztult stílust és az élénk színeket. A történetek pedig még mindig aranyosak és tanulságosak. Én személy szerint nem osztottam volna fel ezt a rövid könyvet további címekre, de talán így tagoltabb lett.
Nagyon igaz és elgondolkodtató történet a barátságról, az összetartásról és a megbocsátásról. Néha a legkisebbek viszik véghez a legnagyobb dolgokat. Malacka barátai közül mindenki felidéz egy-egy emléket, amikor kicsike barátjuk a segítségükre sietett, s közösen arra az elhatározásra jutnak, hogy Malacka bizony egy hős. Egyik kedvenc kötetem, semmi pénzért nem válnék meg tőle, remélem majd a jövőben a gyermekeim is ugyanolyan áhítattal olvassák, ahogyan anno én tettem, a rövidsége ellenére is. Szívesen olvastam volna még többet. Most pedig még kedvet is kaptam a sorozat további darabjainak beszerzéséhez. :)

zuna19 >!
Walt Disney – Malacka, a hős

Minek is olvastam ezt a könyvet? Tettem fel magamnak a költői kérdést, mivel Malacka nekem soha az életbe nem volt nagy kedvenc (nagyon szépen fogalmaztam). Fáradtan nem lehet jó döntést hozni.
De az illusztráció miatt megérte kezembe venni a történetet. Annyira időtlen „csapat” ez. Iszonyatosan aranyos és jópofa sztori egyébként. De Malacka nekem nagyon nem nem nem…….

Walt Disney – Malacka, a hős

Mit is lehet mondani az aprócska, folyton aggódó, rózsaszínű kismalac hőstetteiről? Nagyon cuki volt.
A kedvenc jelenetem viszont az, amikor Róbert Gida télen sálban, kesztyűben, kabátban, csizmában és az elengedhetetlen kék rövidnadrágban (!) hóembert épít. :)

Caledonia_Valley P>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Aranyos, bájos, kedves mese a mi cuki Malackánkról, aki ugyan parányi, de a szíve hatalmas! *-*
A főszereplők által készített rajzok különösen a szívemhez nőttek, a Füles háton lovagló Malacka-lovag pedig megérne egy külön misét. Ezekről az el nem mesélt történetekről szívesen olvasnék még.

Lahara IP>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Micimackó újabb kalandjai-szintű kerettörténet arról, hogy Malacka mennyire nem érzi magát fontosnak, és két „visszaemlékezés” ami bent van a könyvben, vagyis az eredeti könyv alapján. (Bár nekem az rémlik, hogy Zsebibabára kicserélt Malackának csukamájolajat kellett innia…)

Disney Könyvklub, Budapest, 2003
42 oldal · ISBN: 9636278857 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Katona_Zsuzsanna>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Ahhoz képest, hogy ez egy Micimackó mese, egész aranyos volt. Malacka van a középpontban, egy kis jószág is véghez vihet nagy dolgokat.

Kuri_Szilvia P>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Nagyon aranyos, és jópofa történet. Imádtam a Zsebi-babás részt: „Egészben lenyelte!”
Szép, egész lapos illusztrációk, jól visszaadják a szöveget. Egy emlékkönny alapján emlékeznek vissza történetekre. Kedves, vicces, és persze néha veszélyes dolgok is felbukkantak.

Vikicicca P>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Kedves kis történet Malackáról. Micimackó és a többiek észre se veszik, hogy Malacka milyen nagy segítség nekik. De rögtön rájönnek mikor Malacka eltűnik. Elkezdik keresni és közben felidézni a hőstetteit.

eszterke94>!
Walt Disney – Malacka, a hős

Minden Micimackó történet a kedvencem. Malacka olyan cuki. Sajnáltam, mikor haszontalannak érezte magát, de jó volt olvasni, hogy a barátai mennyire aggódnak érte. A Kangás történet vicces volt. Örök kedvenc!

Sippancs P>!

– Zsebibaba, drágám – csillapította Kanga –, az anyukák mindig jót akarnak.

Kapcsolódó szócikkek: Kanga
szmelus P>!

Te egy XXL méretű Malacka vagy – tette hozzá Tigris.

Kapcsolódó szócikkek: Malacka · Tigris
Sippancs P>!

– Hát tudod – kotyogott bele Tigris –, furák ezek a kuckók, az ember sosem tudhatja, hogy jönnek-e vagy mennek.

Kapcsolódó szócikkek: Tigris
Perly>!

Micimackó, Tigris és Nyuszi óvatosan kikandikáltak Malacka takarója alól. Izgatottan szemlélték, ahogy a kilincs lassan megmozdul. Füles lépett be az ajtón, orrán egy nagy dudorral.
– Füles! – kiáltott fel Micimackó. – Csak nem megcsíptek odakint?
– Nem odakint csíptek meg, hanem itt az orromon – felelte Füles, és az orrát szemlélte.

Kapcsolódó szócikkek: Füles · méh · Micimackó
Perly>!

– A malackák megtalálásához a tigrisek értenek a legjobban!

Kapcsolódó szócikkek: Malacka · Tigris
szmelus P>!

Egy szép tavaszi napon Malacka éppen a rajzait rendezgette egy albumba.

Kapcsolódó szócikkek: Malacka
szmelus P>!

Mától kezdve téged is minden nagy tervünkbe bevonunk – szólt Micimackó kissé meglepett, ám annál boldogabb barátjához.

Utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Malacka · Micimackó
rencsi0325 >!

Malacka mosolyogva ragasztotta be az utolsó képet is az emlékkönyvébe.