Walt ​Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska! 26 csillagozás

Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Hercegnő és kiscicái Párizs egyik legelőkelőbb negyedében laktak, a Madame villájában. Igazi úri cicák voltak. A kis Marie azonban egy napon mégis úgy gondolta, inkább világgá megy, és kóbor-macskának áll, hátha akkor nem történik vele annyi igazságtalanság, mint otthon. Hogy milyen kalandokat él át a kis cica, és milyen tanulsággal záródik a történet, azt megtudhatod a Disney Könyvklub legújabb kötetéből.

Egmont-Hungary, Budapest, 2009
Felolvasta: Hámori Gabriella
Egmont-Hungary, Budapest, 2009
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636292270 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

nicosia P>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Marie a világ legaranyosabb kismacskája (itt is), ez a báj az egész történetre jellemző. A sztori kicsit szomorkás spoiler de eléggé életszerű, a kóbor macsák életére nézve. A kiadvány szép, a rajzok és a figurák nagyon kedvesek, a szöveg olvasmányos, de nem túl rövid.

bambali>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

A fiaim látták a filmet, nem volt kérdés, hogy elolvassuk a könyvet is.
A Disney mesekönyveknél megszokott módon szép grafika, kerek történet, aminek van mondanivalója.
Ez nem meglepő, szerintem ebben az esetben a név kötelez, értem ezt úgy, hogy Disney mesekönyvben még nem találkoztam olyannal, ami nem volt színvonalas.

gabiica P>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Szomorú, de igazán aranyos mese volt. Korábban nem ismertem a történetet, szánom-bánom, de most jó volt a kezembe venni.

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Bár nem vagyok egy macskás, ezeket a cicákat szeretem. Jó a mesefilm is, de tetszett így könyvben is. Marie aranyos kiscica. Jó, hogy kipróbálhatta a kóbor életet is.

VirágRózsa>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Nekem nagyon tetszett a könyv, mert a cicákról szól. Nekem is vany egy cicám. Imádom őt.
Aranyos a történet

Perly>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Szegény Marie! Pedig ő igenis úgy viselkedik, mint egy úrihölgy! Nem értem, a mamája miért szekálja folyton… Ezt leszámítva nagyon aranyos történet. Nem tudom, ebből létezik-e mese, de ha van, szerencse, hogy még nem láttam, mert akkor biztosan nem tetszene a könyv (tapasztalat…).

moncsicsi83>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Ez a legtündéribb cicás Disney történet, amit eddig olvastam (ismerek). Nagyon aranyos, tipikus gyerek gondolkodás, nem ért meg senki, elszökök… Majd megismeri az utcai életet, hogy mennyire kemény odakint és haza vágyódik. Közben barátokra lel, és segítenek haza jutni, ahol várja a meleg családi fészek :)

Lahara IP>!
Walt Disney – Macskarisztokraták – Fürgén, mint a macska!

Ezt gyerekkoromban imádtam volna, nagyon aranyos volt, bár kár, hogy Leo olyan nagyon hasonlított Toulouse-ra. És Marie meg az én Kormimra. (Bár ez inkább a Kormi szempontjából kár.)