Walt ​Disney – Macskarisztokraták 51 csillagozás

Walt Disney – Macskarisztokraták Walt Disney – Macskarisztokraták Walt Disney – Macskarisztokraták

Duchess és három kiscicája gondtalanul él Párizs szívében, igazi macskaarisztokratákhoz illően. Ám az ő biztonságukat is veszély fenyegeti, hisz ott van a közelükben a kapzsi Edgar, aki elhatározza, hogy örökre megszabadul tőlük…

Egmont-Hungary, Budapest, 2002
44 oldal · ISBN: 9636277141 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2001
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636277141 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 1997
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271275 · Fordította: Gergely Erzsébet

Kikiriki
Walt Disney – Macskarisztokraták

Régen ez volt a kedvenc mesém. Emlékszem, először anyu olvasta fel nekem, miután megkaptam a 4. szülinapomra a nagyszüleimtől a könyvet. Rengetegszer láttam a rajzfilmet, miután pedig megtanultam olvasni, nagyon sokszor kezembe vettem a könyvet is. Szép emlékek fűznek hozzá, jó volt újra elolvasni. :)

gabiica P
Walt Disney – Macskarisztokraták

Őszintén bevallom, számomra teljesen új volt a történet, bármennyire is nevetségesnek hangzik. Valahogy teljesen kimaradt a gyerekkoromból, és ezt most nagyon bánom. Nagyon szuper történet volt, izgalmas, olvastatja magát, nem lepődök meg, hogy imádják a gyerekek.

U_Viki
Walt Disney – Macskarisztokraták

„Ladies don't start fights, but they can finish them!” :D

Legeslegkedvencebb Disney mesém! :) ♥ Lehet közrejátszik a tény, hogy imádom a cicusokat. A rajzfilmet is nagyon- nagyon szeretem, kiskoromban majdnem minden héten újranéztem.

gergelydori
Walt Disney – Macskarisztokraták

Kis koromban, amikor anya olvasta nekem, úgy szenvedtem mindig, hogy nem értettem a címét :D Úgy utáltam emiatt. Viszont most történetet magát mindig is szerettem, bár van némi kivetnivalóm a macskákkal szemben :D A mesét meg pár hónappal ezelőttig nem is láttam végig, amit igazán szégyellek, mert igazán jó, főleg a dalok. Sőt, azon is nagyon meglepődtem, hogy Hercegnő hangját eredetileg egy magyar származású, amerikai színésznő adta:) O'Malley vagyis O'Pamacska hangját pedig végig, azon a szép, búgó férfias hangon hallottam a fejemben olvasás közben❤

BubbleTea
Walt Disney – Macskarisztokraták

Ez is azok a mesék közé tartozik, amikre abszolút nem emlékeztem. Pedig cicás történetek jöhetnek végtelen mennyiségben.
Aranyos volt, és izgalmas is. :)

Szédültnapraforgó
Walt Disney – Macskarisztokraták

Totál szokványos történet – legalábbis emberek esetében – hogy egy arisztokrata macskahölgy, megismerkedik egy kóbor kandúrral. Együtt kalandoznak, míg haza nem jutnak. Mivel a megmentőnek hálás a gazdi, így befogadja a kóbor állatot, aki végül teljes jogú családtag lesz :)
Így van ez Duchess esetében, akinek 3 macskakölyökkel kell megélnie, hogy a galád komornyik, Edgár kiebrudalja őket a házból és O'Malley segítségével kerülnek ismét védett helyre :)

Midoriko
Walt Disney – Macskarisztokraták

Már nagyon rég láttam és olvastam ezt a mesét.
Nagyon tetszett, így ennyi év után is. Remek kis mese, mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg a cicásoknak :)

Lili98

Imádom! És a húgom is!:)
Cicarajongóknak kötelező!:)

Lahara SP
Walt Disney – Macskarisztokraták

Rajzfilmben azért jobb, könyvben nem jön az egész hangulat meg mondanivaló: a paródia, így csak egy macskás mese marad.