Walt ​Disney – Lambert, a bárányszívű oroszlán 18 csillagozás

Walt Disney – Lambert, a bárányszívű oroszlán

A birkalegelőn nagy a várakozás. Gólya úr egymás után hordja a bébiket batyujában a megrendelőknek. Ám az egyik anyajuh tévedésből bárányka helyett egy oroszlánkölyköt kap. Lambertet, a bárányszívű oroszlánt kezdetben sok megaláztatás éri. Túl nagy a lába, túl hosszú a farka, és még bégetni sem tud. Ezért a többiek örökké csak csúfolják, és kinevetik. Ám elérkezik a nap, amikor Lambert egy csapásra hőssé válik…

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
42 oldal · ISBN: 9636282587 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

nicosia P>!
Walt Disney – Lambert, a bárányszívű oroszlán

Hamisítatlan Disney mese, bájos rajzokkal. Szegény kisoroszlánt a gólya véletlenül elcseréli, és egy állatkert helyett egy birkanyájhoz szállítja ki. Mondjuk már az oroszlán neve is sejteti a sorsát :) Sajnálom, hogy mint a Disney mesékben általában, itt sem befogadók az állatok. A kisbirkák gúnyolódnak és kinevetnek, szegény Lambert pedig kénytelen elrejteni érzéseit és valódi természetét. Persze aztán fordul a kocka, de a rossz szájíz megmarad. Amúgy nagyon szépen rajzolt mese, teli egészoldalas képekkel, csak jó lenne ha egyszer már nem a kirekesztésre épülne a mese tanulsága.

Mimi_Taylor I>!
Walt Disney – Lambert, a bárányszívű oroszlán

Szerintem már fejből is el tudnám mondani, annyiszor olvastam a gyerekeimnek. Egyik kedvenc, nekik is és nekem is! Nagyon szép történet, ami megtanít arra, hogy nem baj, ha más vagy, mint a többiek!

moncsicsi83>!
Walt Disney – Lambert, a bárányszívű oroszlán

Ez annyira édes mese. Tipikus disney. Gólya bácsi eltéveszti a csomagot, birka asszonyság meg ragaszkodik újdonsült gyermekéhez, akinek persze nem minden fenékig tejfel, de a végén hős lesz! Csillagos ötös :)