Walt ​Disney – Koldus és királyfi 13 csillagozás

Walt Disney – Koldus és királyfi Walt Disney – Koldus és királyfi

Anglia szeretett királya halálos ágyán fekszik magatehetetlenül. Eközben Peter kapitány katonái a lakosságot fosztogatják. A garázdálkodásra egy egyszerű ruhacsere során derül fény. A koldus Mickey, aki a megtévesztésig hasonlít a hercegre, magára ölti a herceg ruháját. A herceg pedig koldusnak öltözve indul a városba, hogy megtapasztalja, hogyan is élnek a kastélyon kívül az emberek…

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
ISBN: 9789636276195 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2001
42 oldal · ISBN: 9636276196 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Pannónia, Budapest, 1992
112 oldal · ISBN: 9637442960 · Fordította: Gergely Erzsébet

gabiica P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Nagyon tetszett. Tanulságos, érdemes mindenkinek elolvasnia. Ez a feldolgozás is kifejezetten jó volt.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Bár a Koldus és királyfiból a Barbies verzió a kedvenc változatom, ez is nagyon tetszett. Nagyon tanulságos kis történet.

Lahara ISP
Walt Disney – Koldus és királyfi

Nyolcévesen olvastam, egy másik kislány könyve volt. Én ezelőtt nem is tudtam, hogy van ilyen történet, és évekig azt hittem, hogy maga az eredetije is egy Mickey Egeres valami.

Szédültnapraforgó
Walt Disney – Koldus és királyfi

Úgy gondolom, az eredeti sokkal szebb történet. Ez egy kissé ki van parodizálva. Azért Mickey, Goofy és Donald szereplőkké átalakítani a királyfit és a koldust…kissé bizarr.
Mindenesetre itt is a jó elnyerte méltó jutalmát :)

Midoriko
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ez a könyvem olyan régi, hogy még abból az időből való amikor írni és olvasni se tudtam, illetve nem tudtam igazán mit jelent egy könyv. Így még pár krikszkraszt is találtam benne megboldogult gyermekéveimből.
Aranyos történet, bár azért az eredeti a részletessége miatt jobb!

hinatagirl93
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ez egy régi mesekönyvünk amit még akkor olvastam amikor kicsi voltam, de mostanság portalanítás közben megtaláltam és felidézve újra olvastam. Nekem még mindig ugyanúgy tetszik mint amikor kicsi voltam. :D

zamil P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Walt Disney figurákkal nem volt gond, viszont aki a történetet írta nem sok fantáziával volt megáldva. Szépen leírta mi látható a képeken. Azért ennél több kell szerintem.

Purpur
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ha tudnám, hogy anyukám hányszor olvasta fel nekem… egyik kedvenc történetem volt kislányként. És persze imádtam, hogy állatok a főszereplők! ;)

szmelus P

Nehéz idők jártak akkoriban Anglia népére.

Kapcsolódó szócikkek: Anglia
szmelus P

Mickey, Goofy és Donald segítségének köszönhetően Anglia végre újra virágzásának indult.

Utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Anglia