Walt ​Disney – Koldus és királyfi 15 csillagozás

Walt Disney – Koldus és királyfi Walt Disney – Koldus és királyfi

Anglia szeretett királya halálos ágyán fekszik magatehetetlenül. Eközben Peter kapitány katonái a lakosságot fosztogatják. A garázdálkodásra egy egyszerű ruhacsere során derül fény. A koldus Mickey, aki a megtévesztésig hasonlít a hercegre, magára ölti a herceg ruháját. A herceg pedig koldusnak öltözve indul a városba, hogy megtapasztalja, hogyan is élnek a kastélyon kívül az emberek…

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
112 oldal · ISBN: 9637442960 · Fordította: Gergely Erzsébet

Anglia

gabiica P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Nagyon tetszett. Tanulságos, érdemes mindenkinek elolvasnia. Ez a feldolgozás is kifejezetten jó volt.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Bár a Koldus és királyfiból a Barbies verzió a kedvenc változatom, ez is nagyon tetszett. Nagyon tanulságos kis történet.

Lahara ISP
Walt Disney – Koldus és királyfi

Nyolcévesen olvastam, egy másik kislány könyve volt. Én ezelőtt nem is tudtam, hogy van ilyen történet, és évekig azt hittem, hogy maga az eredetije is egy Mickey Egeres valami.

Szédültnapraforgó
Walt Disney – Koldus és királyfi

Úgy gondolom, az eredeti sokkal szebb történet. Ez egy kissé ki van parodizálva. Azért Mickey, Goofy és Donald szereplőkké átalakítani a királyfit és a koldust…kissé bizarr.
Mindenesetre itt is a jó elnyerte méltó jutalmát :)

Midoriko
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ez a könyvem olyan régi, hogy még abból az időből való amikor írni és olvasni se tudtam, illetve nem tudtam igazán mit jelent egy könyv. Így még pár krikszkraszt is találtam benne megboldogult gyermekéveimből.
Aranyos történet, bár azért az eredeti a részletessége miatt jobb!

hinatagirl93
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ez egy régi mesekönyvünk amit még akkor olvastam amikor kicsi voltam, de mostanság portalanítás közben megtaláltam és felidézve újra olvastam. Nekem még mindig ugyanúgy tetszik mint amikor kicsi voltam. :D

zamil P
Walt Disney – Koldus és királyfi

Walt Disney figurákkal nem volt gond, viszont aki a történetet írta nem sok fantáziával volt megáldva. Szépen leírta mi látható a képeken. Azért ennél több kell szerintem.

Purpur
Walt Disney – Koldus és királyfi

Ha tudnám, hogy anyukám hányszor olvasta fel nekem… egyik kedvenc történetem volt kislányként. És persze imádtam, hogy állatok a főszereplők! ;)

Szivecske
Walt Disney – Koldus és királyfi

Semmi extra, egy klasszikus a jó elnyeri jutalmát spoiler, a gonosz bünhődik végül mese.
Donald kacsa finoman szólva pimasz, hiszen spoiler. A gonosz figura szájába miért kell szivar? (Értem én, a képregényben is ott van, de ez egy középkori történet, gyerekeknek.) Ezektől, és Goofy télen fagyit áruló abszurd részletétől eltekintve, elmegy egynek.

szmelus

Nehéz idők jártak akkoriban Anglia népére.

Kapcsolódó szócikkek: Anglia
szmelus

Mickey, Goofy és Donald segítségének köszönhetően Anglia végre újra virágzásának indult.

Utolsó mondat

Kapcsolódó szócikkek: Anglia