Walt ​Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél 16 csillagozás

Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

A hét törpe megszokott életét éli az erdő közepén. Egy reggel azonban, amikor épp munkába igyekeznek a bányába, egy kis barázdabillegető szegődik melléjük, és elújságolja, hogy hamarosan látogatóba érkezik hozzájuk Hófehérke és a herceg. A törpék lelkes készülődésbe fognak, hogy méltó módon fogadhassák a hercegi párt…

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636297947 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

nicosia P>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Aranyos ez a mese és jól illeszkedik az alaptörténethez. A mondanivalója és a története is több, mint a hasonló folytatás meséké. A rajzok abszolút hozzák az eredeti mese hangulatát, de szegény herceg kifejezetten rút lett, és Hófehérke sem az igaz. A könyv alaphangulata vidám, színes, és gazdagon illusztrált, a kicsik biztosan szeretni fogják.

caledonia_konyvvara P>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Soha nem olvastam még ezt a történetet. Most @Perly-nek hála ezt pótoltam! :)
Nagyon szép történet, amiben ugyan az illusztrációk picit gyengék, legalábbis Hófehérke és a herceg ábrázolása nem sikerült a legszebbre, ami miatt gondolkodtam is a fél csillag levonáson, mivel azonban a történetben semmi kivetnivalót nem találtam, megkapta az 5 csillagot. A hét törpe nagyon szereti Hófehérkét, és öröm volt látni, hogy mindent megtesznek, hogy a lány jól érezze magát náluk, és még ajándékról is gondoskodtak.
spoiler
Nem bánnám, ha a történet újra megjelenne egy szebb köntösben, és a magánkönyvtáramat gyarapítaná. :)

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Szeretem az ilyen folytatásokat, ahol az „alap” mesét folytatják. Jó volt látni, hogy Hófehérke a herceg mellett sem felejtette el a barátait. A törpék édesek, aranyosak. Imádom Kukát és Morgót. Mondjuk mind vicces.

Perly>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Ez is aranyos mese. A fordítás se volt rossz, pedig a Makay páros csinálta. Az illusztrációk Hófehérke és a herceg esetében elég bénára sikerültek, de főleg a herceg. Nem ennyire öreg és csúnya a rajzfilmben. A másik, amin jót nevettem, amikor Kuka kibányászta a hatalmas CSISZOLT gyémántot. :D Szóval ezért a négy csillag.

CarmenV >!

Imádom Walt Disneyt <3
Hófehérke is nagy kedvenc és mostanában igyekszem összeszedni az unokahúgomnak a klasszikus meséket :)
Ami itt az első pillanatban fura az a giga gomba rögtön a belső borító utáni első oldalon :D
Szép, hogy nem felejtkeztek meg egymásról, Hófehérke a törpökről, és a törpék és az állatok Hófehérkéről :) És ott a csodálatos Herceg, aki mindenben támogatja :)
Bár a herceg azért picit megviseltnek tűnik a táskákkal a szeme alatt :D és fura, hogy csak Szendének van hosszú szempillája :D

kovikinga99>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Nagyon szeretem, amikor egy „alap” történetnek van folytatása. Jó volt olvasni róla, hogy Hófehérke visszalátogatott a hét törpéhez, a törpék pedig igen kedvesek voltak, hogy mindenben a lány kedvében szerettek volna járni. Aranyos kis „szösszenet”, a rajzok is többé-kevésbé szépek, vagy legalábbis viszonylag megszokottak.:D

Radics_Végh_Ivett>!
Walt Disney – Hófehérke látogatása a hét törpénél

Szeretem a Hófehérke és a hét törpe mesét. Kíváncsi voltam mi lehet ebben a mesében ami más. Ugyanúgy a Hófehérke világát elevenítette fel és mégis újat adott.