37. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – Hamupipőke 130 csillagozás

Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke

„- Egyszer volt, hol nem volt, sok-sok évvel ezelőtt élt egy távoli kis országban egy nemesúr meseszép lányával. Özvegy volt, gyermekének szerető és gondos apja. De fájt a szíve a leányáért, úgy érezte, a kislánynak anyára is szüksége van. Így hát újra megnősült. Özvegyasszonyt vett feleségül, akinek már volt két lánya. Anasztázia és Drizella. Nem sokkal az esküvő után azonban tragikus hirtelenséggel meghalt az édesapa. Az új asszony most aztán kimutatta a foga fehérét. Kegyetlen volt és gonosz, és egyre féltékenyebbé tette mostohalánya szépsége és bájossága. A szegény lány teljesen ki volt szolgáltatva gonosz mostohaanyjának és gyűlölködő mostohanővéreinek…” – kezdődik a mese. Újra megjelent a kedves mese, a gyerekek legnagyobb örömére! Hamupipőkének és kis barátainak alakját a közkedvelt Disney-rajzfilmfigurák jelenítik meg egy exkluzív, nagyalakú, csodaszép mesekönyvben.

Eredeti cím: Cinderella

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mesék, Disney - Mesék az aranygyűjteményből, Disney mozis könyvgyűjtemény, Walt Disney – Klasszikus mesék

24 oldal · keménytáblás
Kolibri, Budapest, 2016
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591174 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Egmont-Hungary, Budapest, 2014

Ferger_Jolcsi P
Walt Disney – Hamupipőke

Igazi klasszikus történet, amit senkinek nem kell bemutatni, mindenki ismeri Hamupipőke és az üvegcipellő történetét. Ez a kiadás nagyon szép illusztrációkat tartalmaz. A mostohaanya és az ő vér szerinti lányai szokás szerint kibírhatatlan, undok nőszemélyek, de szerencsére Hamupipőkének sikerül kitörnie az ő fogva tartó láncaik közül és igaz boldogságra lel a király oldalán.

Bibi_3

Örök Libling *-* , erről nem lehet mást mondani :D
még 20 évesen is imádtam megnézni is a mesét ( persze az 50-es években készült eredeti mesét :) ) *-*

Coffee I

Szeretem.
A Szépség és a Szörnyeteg és A kis hableány utáni kedvenc. Ezt sem lehet soha megunni.

Egmont-Hungary, Budapest, 2004
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 963627715x
Eszandics
Walt Disney – Hamupipőke

Valamiért Hamupipőke sosem volt az én történetem. Jó-jó mese, de nem hat rám különösebben :)

Felixa P
Walt Disney – Hamupipőke

Ez az a történet, ami felnőtt fejjel is maximálisan el tud varázsolni. Azt hiszem, hogy ezzel nem vagyok egyedül… :), szerintem rajtam kívül még sok kislány és nagylány gondolja ezt. :)

Paulina_Sándorné
Walt Disney – Hamupipőke

Az örök klasszikus a számomra. Ez a mese járt a fejemben, valószínűleg azért, mert este a filmet néztem. :-) Nagyon tetszettek a rajzok, méltóak a történethez. Elvarázsol a mese, soha nem lehet megunni.

Zsuzsanna_Makai
Walt Disney – Hamupipőke

Gyerekkoromban ez volt a kedvenc mesefilmem! Kismilliószor képes voltam megnézni.

ap358 P
Walt Disney – Hamupipőke

Egyik nagy kedvenc. A történet egyszerűsége olvasmányossá teszi a rövidsége ellenére is.
Habár azt még mindig nem értem, ha a herceg aaaaanyira szerelmes lett, miért nem őmaga kereste meg a cipellő gazdáját. Mondhatni, leszállíttatta a megrendelt árut :)

Narutofan98
Walt Disney – Hamupipőke

Soha nem láttam a teljes mesét. Így úgy álltam neki a gyerekkönyvnek, mintha nem is ismerném az eredeti történetet. Ami persze nem igaz, mert tudom, hogy miként végződik. Kicsiként volt egy elég rongyos mesekönyvem, amiben ez benne volt, de rengeteg oldala hiányzott. Így csak töredékesen tudtam csak elolvasni a történetet. Valamint a gyerekként csak a képek érdekeltek.
Hamupipőke számomra egy semleges Disney karakter, mivel sokban azonosultam vele, de sok helyen viszont vakartam a fejem a logikátlanságon. Ahogy azt már sok-sok mémben láthattátok. spoiler

nikkytikky
Walt Disney – Hamupipőke

Szerintem soha nem tudnék és nem is akarnék semmi rosszat mondani a Walt Disney mesékről.
Hamupipőke nekem most egy pótlás volt. Olvasni soha nem olvastam ezelőtt, a rajzfilmet természetesen láttam.
Barátság. Szerelem első látásra.
Nekünk Hamupipőkéknek mindig tartogat az élet egy Herceget. :)