37. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – Hamupipőke 104 csillagozás

Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke Walt Disney – Hamupipőke

„- Egyszer volt, hol nem volt, sok-sok évvel ezelőtt élt egy távoli kis országban egy nemesúr meseszép lányával. Özvegy volt, gyermekének szerető és gondos apja. De fájt a szíve a leányáért, úgy érezte, a kislánynak anyára is szüksége van. Így hát újra megnősült. Özvegyasszonyt vett feleségül, akinek már volt két lánya. Anasztázia és Drizella. Nem sokkal az esküvő után azonban tragikus hirtelenséggel meghalt az édesapa. Az új asszony most aztán kimutatta a foga fehérét. Kegyetlen volt és gonosz, és egyre féltékenyebbé tette mostohalánya szépsége és bájossága. A szegény lány teljesen ki volt szolgáltatva gonosz mostohaanyjának és gyűlölködő mostohanővéreinek…” – kezdődik a mese. Újra megjelent a kedves mese, a gyerekek legnagyobb örömére! Hamupipőkének és kis barátainak alakját a közkedvelt Disney-rajzfilmfigurák jelenítik meg egy exkluzív, nagyalakú, csodaszép mesekönyvben.

Kolibri, Budapest, 2016
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591174 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Egmont-Hungary, Budapest, 2014
Egmont-Hungary, Budapest, 2013

Bibi_3 P

Örök Libling *-* , erről nem lehet mást mondani :D
még 20 évesen is imádtam megnézni is a mesét ( persze az 50-es években készült eredeti mesét :) ) *-*

Coffee IP

Szeretem.
A Szépség és a Szörnyeteg és A kis hableány utáni kedvenc. Ezt sem lehet soha megunni.

Egmont-Hungary, Budapest, 2004
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 963627715x
Eszandics
Walt Disney – Hamupipőke

Valamiért Hamupipőke sosem volt az én történetem. Jó-jó mese, de nem hat rám különösebben :)

Felixa P
Walt Disney – Hamupipőke

Ez az a történet, ami felnőtt fejjel is maximálisan el tud varázsolni. Azt hiszem, hogy ezzel nem vagyok egyedül… :), szerintem rajtam kívül még sok kislány és nagylány gondolja ezt. :)

nikkytikky P
Walt Disney – Hamupipőke

Szerintem soha nem tudnék és nem is akarnék semmi rosszat mondani a Walt Disney mesékről.
Hamupipőke nekem most egy pótlás volt. Olvasni soha nem olvastam ezelőtt, a rajzfilmet természetesen láttam.
Barátság. Szerelem első látásra.
Nekünk Hamupipőkéknek mindig tartogat az élet egy Herceget. :)

Szimirza P
Walt Disney – Hamupipőke

Egyik kedvenc mesénk, nem csak a történet miatt, hanem a csodás képek is el varázsoltak!

Sister
Walt Disney – Hamupipőke

Bár rajzfilmben jobban szeretem, azért mesekönyvben sem volt rossz. :) Kicsit suták az illusztrációk, legalábbis abban a kiadásban, amit én olvastam. Nem tűnnek elég kidolgozottnak a szereplők. Ezt leszámítva nincs ellene kifogásom, az egyik kedvencem. :)

CheshireCat
Walt Disney – Hamupipőke

A kedvenc meséim közé tartozik Hamupipőke.
Imádom benne a kis egereket, fantasztikusak. :) Az egyik kedvencem Guszti.
Amikor megnézem a mesét, utána napokon keresztül „dallamtapadásom” van.
Minimum évente egyszer kötelező megnézni!! :)

KittyKaty
Walt Disney – Hamupipőke

Világ legjobb meséje!! :) Ami óta az eszemet tudom ez a kedvenc mesém amikor kicsi voltam mindig ezt kellet anyunak olvasni :) Jó volt újra elolvasni felnőtt fejjel is.) Walt Disney zseniális hogy mit alkotott a Grimm mesékből. Azt is szerettem de kis koromban azért ijesztő volt a sarok/lábujj levágás…