Walt ​Disney – Farkas malacbőrben 40 csillagozás

Walt Disney – Farkas malacbőrben

A Disney Könyvklub legújabb kötetében a három kismalacot láthatjuk viszont. Röfi, Töfi és pufi ez alkalommal jelmezversenyre készülnek. A Nagy Gonosz Farkasnak azonban most is malachúsra fáj a foga. Még szerencse, hogy a kis farkas cimborái megmentésére siet…

Eredeti cím: A Wolf in Pig's Clothing

Disney Könyvklub, Budapest, 2004
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636280762 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

nicosia P>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Ebben a mesében a Kisfarkas a legcukibb. A három kismalac alapjaira épül, de a Disney szokás szerint csavart rajta egyet. Nem vált kárára a történetnek, nagyon aranyos lett.

Zsuzsanna_Makai>!

Nagyon tetszett!
Imádtam!
Legjobban persze a Cuki kis farkas tetszett, vagyis az, h Cuki kis farkas volt a neve.
Azt csak utólag vettem észre, h kik fordították.
Maga a történet is tök jó volt!

BertaPalikSzilvi P>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Kedves kis történet,ahol a kisfarkas a malackák barátja.
Ez a történet kevèsbè ismert, legalábbis èn nem nagyon emlékszem rá,de a gyerekeim jókat derültek rajta.
A malackák ès a farkas jelmezversenyre kèszülnek,ám a nagy gonosz farkas malachúsra vágyik.
Az elfogadás ,a barátság fontos szerephez jut ès a mese vègèn megtudjuk hogy a rossz mindig megkapja ami jár neki.

Aniza I>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Tetszett ez a mese, mert volt mondanivalója, amit nem árt kis korban megtanítani a gyerekekkel. Ha valaki ártani is szeretne nekünk, mi akkor is segítsünk neki, ha bajba kerül. Mondjuk ez a mai világban elég nehezen megy sajnos, de nem kell a gonoszságra gonoszsággal felelni. A másik nagy igazsága a könyvnek, hogy mindenki megkapja, ami jár neki.

Iustitia>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

A három kismalac története továbbgondolva, egy téma köré szervezve, ami nem más, mint a jelmezbál. Egy gyerek számára ez alapjában véve különleges, a gonoszság és a jóság összecsapása pedig csak még izgalmasabbá teszi a mesét, majd a végén következik a barátság és az összetartás megjelenéséből fakadó melegség.

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Különös feldolgozása a három kismalacos mesének. Tetszett, hogy a kis farkas és a malacok barátok. A gonosz farkas még mindig éhes. :-) Tetszettek a rajzok is, a kis farkas nagyon aranyosra sikerült.

AnitaHhh P>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Egy cuki és tanulságos történet a 3 kismalacról és a Cuki Kis Farkasról. Az illusztrálás nagyon szép.

tintapaca>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Aranyos a mese. Cuki a kisfarkas is, aki a malacok barátja, miközben az apukája a Nagy Gonosz Farkas, aki mégsem annyira gonosz. A kisfarkas megmutatja, hogy jótett helyébe jót várj. A gonosz farkason pedig megfizetnek gonoszságukért. Aranyos tanmese, hogy segítsünk a bajba jutottaknak.

eszterke94>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

Nagyon szeretem ezt a történetet. A rajzok nagyon szépek. A legjobban a kis farkas és a kismalacok barátsága tetszett. Megmutatja, hogy azok is lehetnek barátok, akik teljesen különbözőek.
A kedvenc részem, mikor Maci Gazdi jól elagyabugyálja a két gonosz farkast. Megérdemelték! :)

CarmenV>!
Walt Disney – Farkas malacbőrben

A kismalacok és a kisfarkas valahogy kimaradt vagy feledésbe merült, mert így nem volt meg… de Maci gazdi azért jól lerendezte a helyzetet :D
Aranyos, hogy rávezeti az olvasókat, hogy attól. hogy nem vagyunk teljesen egyformák, lehetünk nagyon jó barátok, és segíthetünk egymásnak :)
A rajzok jók :)

szmelus P>!

Egy szép nyári napon a három kismalac és a cuki kis farkas sétálni indult.

Kapcsolódó szócikkek: farkas
Szűcs_Viktória_>!

– Az én fiam malacokkal barátkozik?! – mondta lesújtva a Nagy Gonosz Farkas. – Ekkora szégyent!

Szűcs_Viktória_>!

– Lehet, hogy alattomos és agyafúrt. – ismerte el a kis farkas –, de akkor is az én papám, és most nagy bajban van!