Walt ​Disney – Eszeveszett Birodalom 29 csillagozás

Walt Disney – Eszeveszett Birodalom Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Egyszer volt, hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl, az Üveghegyen is túl, ahol a madár sem jár, volt egy hatalmas, buja, zöld dzsungel. Ennek a dzsungelnek a közepén gazdag birodalom feküdt, melynek élén Kucó császár állt, egy nem mindennapi képességekkel megáldott fiatalember…
Najó, valljuk be az igazságot – Kucó elkényeztetett, önző, roppant utálatos uralkodó volt.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2001
96 oldal · ISBN: 9636275556 · Fordította: Fekete Zoltán

gabiica P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Korábban nem ismertem a történetet, ez valahogy teljesen kimaradt. Azonban teljesen nem is nyerte el a tetszésemet. Az illusztráció nem volt a kedvencem, és sajnos a történet sem fogott meg kellőképpen. Volt benne tanulság, amire érdemes figyelni, de ezen kívül nem sok újat vagy megkapót nyújtott számomra. A humora viszont tetszett.

Caledonia_Valley P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Na jó, ezt újra kell néznem, mert gyerekként utáltam, most meg teljesen felcsigázott a sztori… *-* :D

Dixy05 P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Végre egy mese, aminek a mesefilm változatát nem ismertem. Így nem voltak előzetes benyomásaim a történet kapcsán. Első olvasásra megtetszett, a Hercegnő és a béka története jutott eszembe róla. Tanulságos mese volt, amiből megtanulhattuk, hogy igenis képesek vagyunk a változásra, ha igazán szeretnénk, és sosem késő jót cselekedni.

24 oldal · keménytáblás
Little_Sunshine P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Már nem számolom hányszor láttam a mesefilmet , kívülről fújom a szövegét. Nagyon kedvelem a humorát. A könyv is aranyosra és tanúságosra sikerült.

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Annyira édes mese, imádom a lámává vált Kucót. Tetszik a változás, ami végbemegy benne. A másik nagy kedvencem a mesében az Kronk. Tanulságos kis mese.

kolika>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Egyáltalán nem ismertem a mesét, sőt a rajzfilm is teljesen ismeretlen. Zöld dzsungel közepén levő palotában Kucó császár uralkodik, s bizony nem mondható el, hogy a népe rajong érte. A történet nem részletezi ennek okát, de az a jelenet, amelyet a szegény paraszttal jelenít meg, elég árulkodó. Lámaként élt percei izgalmasak lesznek, s végül belátja, hogy az uralkodónak nemcsak gúnyolódnia, büntetni kell, hanem a jóság is lehet a tulajdonsága.
Megszívlelendő tanulságot hordoz a mese.

kivimango>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Ezt sem ismertem korábban. Nagyon tanulságos és vicces mese. Az illusztráció nem nyerte el teljesen a tetszésemet, de a varázsitalos oldalak nagyon szép színesek.

atalant I>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

A rajzfilm régi nagy kedvenc (szerintem onnan eredeztethető a lámák iránti vonzalmam is), de könyvben (bár olvastam már korábban is) nem az igazi, így nincsenek csillagok sem.

„Hetvenöt csimpánz ugrál a hegyen. Egy lepottyan, hány van fent?”

szymba23>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Az egyik legjobb Disney mese. :)
Sok nevetés, sok kacagás, és az őszinte barátság. :)
Nagyon szeretem a mesét, a kedvenc karakterem Kronk. :)

vikcs P>!

Pacsa elmosolyodott. Tudta, hogy Kucó zavarban van, és nem akarja elismerni, hogy végre tényleg valami jót cselekedett.