Walt ​Disney – Eszeveszett Birodalom 68 csillagozás

Walt Disney – Eszeveszett Birodalom Walt Disney – Eszeveszett Birodalom Walt Disney – Eszeveszett Birodalom Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Egyszer volt, hol nem volt, az Óperenciás tengeren is túl, az Üveghegyen is túl, ahol a madár sem jár, volt egy hatalmas, buja, zöld dzsungel. Ennek a dzsungelnek a közepén gazdag birodalom feküdt, melynek élén Kucó császár állt, egy nem mindennapi képességekkel megáldott fiatalember…
Najó, valljuk be az igazságot – Kucó elkényeztetett, önző, roppant utálatos uralkodó volt.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli · Disney mini mesék Hachette Fascicoli

192 oldal · keménytáblás
24 oldal · keménytáblás

nicosia P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Ez a mese is távol áll a klasszikus Disney történetektől, de már régóta nagyon szeretem. Láttam filmen is mindkét részt. Jó a humora, és jók a rajzok is. Messze nem idealizált, igazából senki sem szép a képeken, kifejezetten szögletesek az emberek. Ennek a történetnek van humora is, és tanulsága is. Nemcsak a barátságról szól, hanem az összetartásról, a megszegett ígéretekről, és a jóságról is. Kucó a főszereplő majdnem mindvégig unszimpatikus marad. Kronkot nagyon szerettem akármennyire béna is, de még Yzma a főgonosz is kedvelhető spoiler.

gabiica P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Korábban nem ismertem a történetet, ez valahogy teljesen kimaradt. Azonban teljesen nem is nyerte el a tetszésemet. Az illusztráció nem volt a kedvencem, és sajnos a történet sem fogott meg kellőképpen. Volt benne tanulság, amire érdemes figyelni, de ezen kívül nem sok újat vagy megkapót nyújtott számomra. A humora viszont tetszett.

Caledonia_Valley P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Na jó, ezt újra kell néznem, mert gyerekként utáltam, most meg teljesen felcsigázott a sztori… *-* :D

Dixy05>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Végre egy mese, aminek a mesefilm változatát nem ismertem. Így nem voltak előzetes benyomásaim a történet kapcsán. Első olvasásra megtetszett, a Hercegnő és a béka története jutott eszembe róla. Tanulságos mese volt, amiből megtanulhattuk, hogy igenis képesek vagyunk a változásra, ha igazán szeretnénk, és sosem késő jót cselekedni.

24 oldal · keménytáblás
Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Annyira édes mese, imádom a lámává vált Kucót. Tetszik a változás, ami végbemegy benne. A másik nagy kedvencem a mesében az Kronk. Tanulságos kis mese.

BertaPalikSzilvi P>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Ez az Egmontos kiadás nagyon tetszik.Nem is értem miért nem ezt nyomják újra a Deagostini és Hachette helyett.
A történet sokkal élvezhetőbb, jobban kidolgozott,mint az új kiadások.
Az illusztrációk nagyon szépek,mint a mesében.
Minden második oldalon olvasható szöveg,így a kisebb gyerekek is élvezhetik hallgatni és nézegetni is.
Kucó történetét rajzfilmben is kedvelem,de olvasva is jókat derültünk Kronk ügyetlenkedésén,mosolyogtunk Kucó és Pacsa szóváltásain és izgultunk Izma ravaszsaga miatt.
Vicces de ugyanakkor elgondolkodtató is.

JBollok92>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Ez a Disney-mese annak idején kimaradt nekem, de most annál kellemesebb élményt nyújtott. Kedves kis történet.

Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Kuckó és Izma, a kőék egyszerűségű Kronkkal és az áldott jó szívű Pacsával, egyik kedvenc gyerekkori rajzfilmünk volt. Igaz @Kis_barack? :) Imádtam visszaidézni minden sorát.

kolika>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Egyáltalán nem ismertem a mesét, sőt a rajzfilm is teljesen ismeretlen. Zöld dzsungel közepén levő palotában Kucó császár uralkodik, s bizony nem mondható el, hogy a népe rajong érte. A történet nem részletezi ennek okát, de az a jelenet, amelyet a szegény paraszttal jelenít meg, elég árulkodó. Lámaként élt percei izgalmasak lesznek, s végül belátja, hogy az uralkodónak nemcsak gúnyolódnia, büntetni kell, hanem a jóság is lehet a tulajdonsága.
Megszívlelendő tanulságot hordoz a mese.

kivimango>!
Walt Disney – Eszeveszett Birodalom

Ezt sem ismertem korábban. Nagyon tanulságos és vicces mese. Az illusztráció nem nyerte el teljesen a tetszésemet, de a varázsitalos oldalak nagyon szép színesek.

vikcs>!

Pacsa elmosolyodott. Tudta, hogy Kucó zavarban van, és nem akarja elismerni, hogy végre tényleg valami jót cselekedett.

nodael>!

Izma hamarosan talpig mézben és tollban „fürdött”, s azon vette észre magát, hogy a gyerekek játékszerévé vált.

75. oldal (Egmont-Hungary, 2001)

Véda P>!

A dühöngő Izma eközben fel-alá járkált a laboratóriumában. Azon gondolkodott, miként szabadulhatna meg Kucótól.
– Bolhává változtatom … aztán a bolhát beleteszem egy dobozba, a csomagot feladom a saját címemre, és amikor megérkezik, összezúzom egy kalapáccsal!

Véda P>!

A láma császár visszarohant Pacsához, ám a parasztnak hűlt helyét találta. Kucó csak most értette meg, milyen fontos, hogy az embernek legyen barátja – legalább egyetlenegy. És az sem számít, ha az a barát csak egy paraszt.