Walt ​Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval! 16 csillagozás

Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval! Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval! Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval! Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Micimackó és százholdas pagonybeli barátai most az évszakok változását ismerik meg. A négy kedves meséből minden gyerek megtudhatja, melyik évszak miért jó, hogyan változik az időjárás és mi történik a természetben tavasszal, nyáron, ősszel és télen. Persze nem elég, ha egy gyermek csak hall minderről, ki is kell próbálnia, mit lehet egy-egy évszakban játszani, készíteni, tevékenykedni. Ezért ebben a könyvben rengeteg ötletet adunk arra, mivel foglalják el magukat a kicsik, hogy minden évszak csupa móka legyen!

Egmont-Hungary, Budapest, 2013
Egmont-Hungary, Budapest, 2010
122 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636280468 · Fordította: Kálmán Judit
Egmont-Hungary, Budapest, 2001
122 oldal · ISBN: 9636276358 · Fordította: Kálmán Judit

Porcsinrózsa>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Aranyos Micimackó témájú könyv.Az évszakokhoz kötődő tevékenységek,és persze egymás segítése, támogatása állnak a középpontban. Mindezek mellett elmaradhatatlan a közös játék, amelyet Micimackó és állat – barátai ugyanúgy önfeledten élveznek, mint a gyerekek.
Szokatlan, de mindenképp tetszetős megoldás, hogy külön fejezetet szentelnek a játékoknak. Ebben figyelembe veszik az adott évszak adta egyszerű, könnyen beszerezhető alapanyagokat, és jó tanácsokkal látják el az olvasókat.
A teljes kötet igényes kivitelezésű, telis – tele szebbnél szebb illusztrációkkal, tündéri jelenetekkel, finom, élénk színek kavalkádjával.
Szívből ajánlom olvasásra, kortól függetlenül bárkinek, aki szereti Micimackót és barátait.

kte P>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Mesekönyv létére elég lassan haladtunk vele, sokszor nem ezt választottuk az olvasnivalók közül. A rajzok aranyosak, a történetek a megszokott Micimackó-féle csacskaságok. Számomra nem volt izgalmas. Kislányom kérte a folytatást, amikor végre belekezdtünk, szóval nem rossz, de nem is kedvenc nálunk. Kisebbeknek jó bevezetés lehet a növények ültetésével vagy félelmeink legyőzésével kapcsolatban. A könyv utolsó ötödében a különböző évszakokban játszható játékokat sorol fel. Nem igazán különlegesek, benne van a gesztenyebáb készítés vagy a virágpréselés is, de ötleteléshez vagy kedvcsinálónak használható. Mindegyikhez van jópofa kép is, ahol lehetőleg valamelyik szereplő formája tűnik fel pl. Micimackó-fej alakú torta.

Anton_Gorogyeckij P>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Sajnos amennyire pozitív csalódás volt az előző Micimackó, amit a lányunknak olvastam (Walt Disney – Emlékezetes napok a Százholdas Pagonyban), jelen kötet olyannyira volt negatív. Ártatlan kis történetek vannak benne, de kissé bárgyúbbak, mint a másikban. Mellette rettentően modoros, mindenki állandóan koma… Tigris koma, Nyuszi koma… ehhh…
És akkor amit más értékelő kiemelt, az nekem is zavaró volt, nevezetesen, hogy Nyuszi mindig A Nyuszi. Miközben neki ez a neve, nem csak simán egy főnév… aztán ott volt az is, hogy rendszeresen felcserélte a könyv, hogy épp ki beszél. Rendesen oda kellett figyelni és korrigálni, ha éppen a – mondta Malacka helyett Micimackó volt írva.
No de persze ezek csak az én felnőtt észrevételeim. A 2,5 éves lányunk teljesen elvolt ezzel a kötettel is, és csak ez a lényeg :)

Bonnie_>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Élveztem ennek a Micimackó könyvnek az olvasását. Szerintem egy nagyon jó ötlet, hogy minden évszak külön kis történetet kapott, és ami arra az évszakra jellemző. Nem túl bonyolultak a történetek, de mint tudjuk a 3 éves korosztálynak nem is kell nehezebb. Micimackó mindig örök marad, teljesen mindegy, hogy mi „aggatunk rá”. Az meg szerintem megint plusz pont, hogy a végén évszakonként játékokat ajánl a gyerekeknek. pl: Téli, hogy építs apró hóembert, Keress lábnyomokat a hóban,vagy esetleg főzz forró csokit!

Dombi_Petra>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Nagyon szeretem Micimackó meséit :) A kedvenc szereplőm belőle Malacka. Hahaaaaa:33

Vörös_Brigitta>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Féltem, hogy eljön ennek is az ideje, hogy a gyerek kéri. Lassan 3 éves, de eddig sikerült „megóvnom” ettől. Most viszont sajnálom, hogy tetszik neki. A könyvtárban ráakadt, az összeset odaszedte, ami volt, így muszáj volt egyet elhoznunk, ez lett az.
Sosem szerettem igazán Micimackót, olyan kis buta (ami végülis nem lenne baj, mert pl. George, a bajkeverő majom így anyukaként lett az egyik kedvencem). Pláne ez a Disney-féle verzió nem tetszik, amit ugye a gyerekek imádnak, mert maguk a rajzok aranyosak (Disney könyvem volt egypár anno, de nem voltak a kedvenceim). Elég kedvtelenül olvastam, a gyerek meg azt mondta, hogy neki tetszik. Pár emlékezetes szörnyülködnivalóm, bár ez lehet, hogy a fordító hibája inkább: ominózus (gyerekkönyvben?), agyalintotta, na meg Zsebibaba butácska, rímtelen verse.

Baba082>!
Walt Disney – Élvezd az évszakokat Micimackóval!

Nagyon kedves mesekönyv, a végén lévő kézműves tippek pedig határozottan hasznosak.

bonnie9 P>!

– Pszt! – csendesítette le őket Micimackó. – Hallgassátok a hulló levelek neszét! Nem ez a világ legszebb zenéje?

59. oldal - Ősz

Kapcsolódó szócikkek: ősz