Walt ​Disney – Elefánt Elemér 21 csillagozás

Walt Disney – Elefánt Elemér Walt Disney – Elefánt Elemér

Szegény Elefánt Elemér! Csúf, hosszú ormánya van, és még kétbalkezes is…
A többi állatgyerek folyton csúfolja, és nem akar vele játszani. Amikor azonban egyik barátja veszélybe kerül, megmutatja, milyen hősiességre képes egy bátor kis elefánt.

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
Egmont-Hungary, Budapest, 1999

gabiica P
Walt Disney – Elefánt Elemér

Nagyon aranyos mese volt. Számomra ez teljesen új, korábban egyáltalán nem ismertem, de most örülök, hogy a kezembe került. Szomorú, de mégis nagyon kedves mese, közel került a szívemhez.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Elefánt Elemér

Emlékszem kiskoromban annyira sajnáltam Elefánt Elemért amiért a többiek kiközösítették, mindig szomorú voltam amikor a szüleim ezt a történetet olvasták fel nekem. Így felnőtt fejjel viszont elég tanulságos egy mese a kiközösítésről.

Dombi_Petra
Walt Disney – Elefánt Elemér

Még sosem hallottam erről a meséről, de nagyon bájos történet volt. Elemért az elején nagyon sajnáltam, amiért a többiek csúnyán bántak vele, de a történet végére minden jól alakult :)

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
szmelus P
Walt Disney – Elefánt Elemér

NAgyon aranyos kis könyv. Óvodásoknak, de kis iskolásoknak is ajánlom. Főleg azoknak akik csúfolódás áldozatai voltak, vagy csúfoltak valakit. Egy mesével esetleg könnyebben rá lehet a gyerekekekt vezetni arra mennyire fájhat a másiknak, vagy esetleg ők is lehetnek különlegesek valamiben.

AranyCsillag
Walt Disney – Elefánt Elemér

Kiskoromban nagyon sokszor olvasta fel nekem Anya esténként. Nem is tudom, miért akartam ezt a mesét olyan sokszor hallani, hiszen a többi Disney-hez képest nem annyira ismert… de arra tisztán emlékszem, hogy ez volt az egyik kedvencem, így nagyon jó érzés járt át, amikor újraolvashattam. :)

Kyupirappa
Walt Disney – Elefánt Elemér

Nagyon szeretem a Disney-meséket, de ha van is ebből rajzfilm, még sohasem láttam azt. Viszont ezt a mesekönyvet rengetegszer végignyálaztam, szinte az összes képre emlékeztem mostani olvasásom során is. :D Minden kisgyereknek el kellene olvasni, hogy tudják, mindenkit el kell fogadni úgy, ahogy van, nem pedig piszkálódni :(

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
Sajtkukac94
Walt Disney – Elefánt Elemér

Gyerekkorom egyik kedvence volt, jó volt kicsit nosztalgiázni. Még mindig aranyos a történet, és Elemér is kedves kis karakter maradt.

eszterke94
Walt Disney – Elefánt Elemér

Óóó de cuki kis történet. Elemér olyan aranyos kis elefánt. A többiek gonoszak, hogy kiközösítették! Nagyon sajnáltam, mikor csúfolták, de a végén mégis ő lett a hős és senki nem csúfolta tovább. Tanulságos és aranyos mese.

Light_House
Walt Disney – Elefánt Elemér

Kedves mese. Olyanok az állatok, mint az ovis gyerekek. Van, aki csúfolja a másikat, van aki a védelmébe veszi, és segít neki… A történet végére Elemér is megtanulja, hogy ő úgy jó, ahogy van. :)

Szédültnapraforgó

És tudod, Elemér, a hosszú orr gyakran épp olyan hasznos lehet, mint a hosszú nyak.

Kapcsolódó szócikkek: nyak · orr
szmelus P

Elefánt Elemér vidám dalocskát dudorászva baktatott a dzsungelben.

Kapcsolódó szócikkek: dzsungel