Walt ​Disney – Elefánt Elemér 32 csillagozás

Walt Disney – Elefánt Elemér Walt Disney – Elefánt Elemér

Szegény Elefánt Elemér! Csúf, hosszú ormánya van, és még kétbalkezes is…
A többi állatgyerek folyton csúfolja, és nem akar vele játszani. Amikor azonban egyik barátja veszélybe kerül, megmutatja, milyen hősiességre képes egy bátor kis elefánt.

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
Egmont-Hungary, Budapest, 1999
Disney Könyvklub, Budapest, 1999

nicosia P>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Szokásos Disney mese. Nagyon aranyosan indul, helyesek az állatok. A Tigris Teri néven be is haltam mindjárt az elején. Aztán a közepén átvált az egymást kigúnyoló kisállatok kegyetlenségére, és a tanulság megint a kiközösítésre, kigúnyolásra épül. Nagyon szép a könyv, a lapok teli vannak a klasszikus Disney rajzokkal, nagyon jó a színvilág is, de már megint a verbális bántalmazás az alaptéma. Mondjuk Zsiráf Zsiga egészen jól feloldja a problémát a különbségek előnyeinek számba vételével és jópofa a majom tűzoltóbrigád is. Még nem mondtam le teljesen a Disney mesékről.

gabiica P>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Nagyon aranyos mese volt. Számomra ez teljesen új, korábban egyáltalán nem ismertem, de most örülök, hogy a kezembe került. Szomorú, de mégis nagyon kedves mese, közel került a szívemhez.

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Emlékszem kiskoromban annyira sajnáltam Elefánt Elemért amiért a többiek kiközösítették, mindig szomorú voltam amikor a szüleim ezt a történetet olvasták fel nekem. Így felnőtt fejjel viszont elég tanulságos egy mese a kiközösítésről.

Homolya_H_Tímea P>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Sosem találkoztam ezzel a mesével, de nem is bánom.
A történet mondanivalója érthető, pozitív, elfogadás, de a körítés nekem nem jött be :-(

Dombi_Petra>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Még sosem hallottam erről a meséről, de nagyon bájos történet volt. Elemért az elején nagyon sajnáltam, amiért a többiek csúnyán bántak vele, de a történet végére minden jól alakult :)

Egmont-Hungary, Budapest, 2005
AranyCsillag>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Kiskoromban nagyon sokszor olvasta fel nekem Anya esténként. Nem is tudom, miért akartam ezt a mesét olyan sokszor hallani, hiszen a többi Disney-hez képest nem annyira ismert… de arra tisztán emlékszem, hogy ez volt az egyik kedvencem, így nagyon jó érzés járt át, amikor újraolvashattam. :)

CarmenV>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Nekem ő kimaradt…. Tigris Teri, aki véletlen felgyújtja a tornácos házát….
Szerencse hogy Elemér és Zsiga bácsi összefog :)
Aranyos történet, hogy mindenki úgy jó, ahogy van :)

szmelus P>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

NAgyon aranyos kis könyv. Óvodásoknak, de kis iskolásoknak is ajánlom. Főleg azoknak akik csúfolódás áldozatai voltak, vagy csúfoltak valakit. Egy mesével esetleg könnyebben rá lehet a gyerekekekt vezetni arra mennyire fájhat a másiknak, vagy esetleg ők is lehetnek különlegesek valamiben.

Kyupirappa>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Nagyon szeretem a Disney-meséket, de ha van is ebből rajzfilm, még sohasem láttam azt. Viszont ezt a mesekönyvet rengetegszer végignyálaztam, szinte az összes képre emlékeztem mostani olvasásom során is. :D Minden kisgyereknek el kellene olvasni, hogy tudják, mindenkit el kell fogadni úgy, ahogy van, nem pedig piszkálódni :(

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
Sajtkukac94 P>!
Walt Disney – Elefánt Elemér

Gyerekkorom egyik kedvence volt, jó volt kicsit nosztalgiázni. Még mindig aranyos a történet, és Elemér is kedves kis karakter maradt.

Szédültnapraforgó>!

És tudod, Elemér, a hosszú orr gyakran épp olyan hasznos lehet, mint a hosszú nyak.

Kapcsolódó szócikkek: nyak · orr
szmelus P>!

Elefánt Elemér vidám dalocskát dudorászva baktatott a dzsungelben.

Kapcsolódó szócikkek: dzsungel