Walt ​Disney – Dumbó kalandjai Afrikában 15 csillagozás

Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

A cím magáért beszél. Dumbó és Tim mesélik el mindazt amit Afrikában láttak és átéltek.

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636273715 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

gabiica P
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Aranyos mese volt. Figyelemfelkeltő, érdekes. Tetszett nagyon.

Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

„- Na, ezt nézd meg, kisapám! Zsiráfok! – kiáltotta Tim. – Azért olyan hosszú a nyakuk, hogy jobban lássanak a moziban…”
:D
Imádooom.:D♥

ScarlettBlair P
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Vajon a félelmetes és rettenthetetlen oroszlán miért úgy nézett ki, mint Zordon? Nagyon aranyos volt. Még nagyobb kedvet kaptam részt venni egy igazi afrikai szafarin, annyira csodás lenne.

eszterke94
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Dumbó történetei mindig olyan aranyosak! :) Nem lehet nem szeretni. Dumbó a nagy füleivel annyira cuki! ♡ Timmel mindig belekeverednek valamibe. Pont ezért szeretem őket.

dpart
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Disney nagyon eltalálta a történeteit és a karaktereit is.
A hatalmas elefántot irányító határozott kisegér. És Afrikában sok kis barátot szereznek maguknak. Ahogyan csak a Disney-éknél lenni szokott. Még pár zene, játékos kis dal hiányzik a feelinghez.

Kyupirappa
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Egész aranyos volt, sajnálom, hogy kiskoromban ezt nem vettem elő olyan sokszor :/

moncsicsi83
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Timnek nagyon jó szövege van :DD
Miket nem mond szegény tudatlan Dumbónak a hiénákról, kígyóról, leopárdról :DDD

Szédültnapraforgó
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Egyik kedvenc mesekönyvsorozatom. Kisfiam ma kicsit morcos volt, így könyvet olvastunk, azzal mindig meg tudom javítani a kedvét :)
Kedves történet Dumbó (az elefánt), Tim (egér) és Gabi (zsiráf) – ról!

beecebocaღ P

Dumbónak eleinte sok megaláztatást kellett elszenvednie hatalmas fülei miatt, most mégis hálás volt, hogy ilyen fülekkel rendelkezik.

beecebocaღ P

…óriási fülei a levegőbe röpítették, így onnan gyönyörködhetett barátjával az eléje táruló látványban.

beecebocaღ P

Itt a lefekvés ideje! Már a lovak is felvették a pizsamájukat!
– Lovak? – kacagott Tim. – Hiszen ezek zebrák!

beecebocaღ P

Ezek meg vízilovak! Nézd csak, mekkora a szájuk! Akár egyben is be tudnak kapni egy óriáspizzát.

beecebocaღ P

Ezek meg kacagó hiénák! Persze semmi humorérzékük nincsen!

beecebocaღ P

Az meg ott a kígyó! Szegénynek nincs lába. Sosem kapott jó cipőt, hát lemondott a lábakról…

beecebocaღ P

Zsiráfok! – Azért olyan hosszú a nyakuk, hogy jobban lássanak a moziban…

beecebocaღ P

Egy ilyen hatalmas oroszlánnak, mint te nem nagy dicsőség egy kisegeret bántani!

beecebocaღ P

– Viszlát Gabi! Viszlát, gyönyörű Afrika! – intett Tim a levegőből, amint egyre távolodtak Afrika partjaitól.