Walt ​Disney – Dumbó kalandjai Afrikában 18 csillagozás

Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

A cím magáért beszél. Dumbó és Tim mesélik el mindazt amit Afrikában láttak és átéltek.

Egmont-Hungary, Budapest, 1999
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636273715 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

gabiica P>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Aranyos mese volt. Figyelemfelkeltő, érdekes. Tetszett nagyon.

Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

„- Na, ezt nézd meg, kisapám! Zsiráfok! – kiáltotta Tim. – Azért olyan hosszú a nyakuk, hogy jobban lássanak a moziban…”
:D
Imádooom.:D♥

ScarlettBlair P>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Vajon a félelmetes és rettenthetetlen oroszlán miért úgy nézett ki, mint Zordon? Nagyon aranyos volt. Még nagyobb kedvet kaptam részt venni egy igazi afrikai szafarin, annyira csodás lenne.

eszterke94>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Dumbó történetei mindig olyan aranyosak! :) Nem lehet nem szeretni. Dumbó a nagy füleivel annyira cuki! ♡ Timmel mindig belekeverednek valamibe. Pont ezért szeretem őket.

dpart P>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Disney nagyon eltalálta a történeteit és a karaktereit is.
A hatalmas elefántot irányító határozott kisegér. És Afrikában sok kis barátot szereznek maguknak. Ahogyan csak a Disney-éknél lenni szokott. Még pár zene, játékos kis dal hiányzik a feelinghez.

Kyupirappa>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Egész aranyos volt, sajnálom, hogy kiskoromban ezt nem vettem elő olyan sokszor :/

CarmenV>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Imádom Disney meséit :) Ezeket a könyveket mindig eldöntöm, hogy összegyűjtöm, de amikor egy – két rész már 10.000 Ft és kb 40 oldal akkor úgy érzem nem olyan fontos :D
Mindamellett imádom, és igyekszem összegyűjteni, a klasszikus sorozat ami fehér hollónál is ritkább…
Dumbó aranyos és szuper kis történet, gyönyörű rajzokkal, vicces szöveggel: „Ezek meg vízilovak! Nézd csak mekkora a szájuk! Akár egyben is be tudnak kapni egy óriáspizzát.” :)
Imádom amikor ilyen szép rajzokkal van egy kedves kis mese :) Nem is kell több :D

moncsicsi83>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Timnek nagyon jó szövege van :DD
Miket nem mond szegény tudatlan Dumbónak a hiénákról, kígyóról, leopárdról :DDD

Szédültnapraforgó>!
Walt Disney – Dumbó kalandjai Afrikában

Egyik kedvenc mesekönyvsorozatom. Kisfiam ma kicsit morcos volt, így könyvet olvastunk, azzal mindig meg tudom javítani a kedvét :)
Kedves történet Dumbó (az elefánt), Tim (egér) és Gabi (zsiráf) – ról!

beecebocaღ>!

Dumbónak eleinte sok megaláztatást kellett elszenvednie hatalmas fülei miatt, most mégis hálás volt, hogy ilyen fülekkel rendelkezik.

beecebocaღ>!

…óriási fülei a levegőbe röpítették, így onnan gyönyörködhetett barátjával az eléje táruló látványban.

beecebocaღ>!

Itt a lefekvés ideje! Már a lovak is felvették a pizsamájukat!
– Lovak? – kacagott Tim. – Hiszen ezek zebrák!

beecebocaღ>!

Ezek meg vízilovak! Nézd csak, mekkora a szájuk! Akár egyben is be tudnak kapni egy óriáspizzát.

beecebocaღ>!

Ezek meg kacagó hiénák! Persze semmi humorérzékük nincsen!

beecebocaღ>!

Az meg ott a kígyó! Szegénynek nincs lába. Sosem kapott jó cipőt, hát lemondott a lábakról…

beecebocaღ>!

Zsiráfok! – Azért olyan hosszú a nyakuk, hogy jobban lássanak a moziban…

beecebocaღ>!

Egy ilyen hatalmas oroszlánnak, mint te nem nagy dicsőség egy kisegeret bántani!

beecebocaღ>!

– Viszlát Gabi! Viszlát, gyönyörű Afrika! – intett Tim a levegőből, amint egyre távolodtak Afrika partjaitól.