71. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – Dumbó 138 csillagozás

Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó Walt Disney – Dumbó

Walt Disney egyik legbájosabb hőse Dumbó, a hatalmas fülű, csöppnyi elefánt. A cirkuszi állatsereglet tagjai mind bántják és gúnyolják szegényt, egyedül Timothy, a jókedvű kisegér barátkozik vele. A porondon nem könnyű sikert aratni, különösen egy lepedőnyi füleket cipelő csöppnyi elefántnak. Számtalan kudarc után Timothy vakmerő tervet eszel ki: Dumbó lesz a világ első repülő elefántbébije!

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney – Mesék az aranygyűjteményből, Walt Disney – Klasszikus mesék

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2011
Egmont-Hungary, Budapest, 2010

Naiva P
Walt Disney – Dumbó

Imádom az elefántokat. Kedvenc állatom. Kiskorom óta gyűjtöm az elefántos figurákat, tárgyakat, nippeket, porfogókat. Így a ház egy része úgy néz ki, mintha egy ganésa oltár lenne. Vagy mi…
Dumbó megható történetét kiskoromban is szerettem, de most sokkal jobban feltűnt, milyen szomorú ez a mese. Egyébként több mint 70 éves, de a még mindig (és sajnos) folyton aktuális témát érint; a másság el nem fogadását. Ha valaki másnak született, vagy csak olyannak, amiről egyáltalán nem tehet, rögtön kigúnyolják, kiközösítik. De van az a pont, amikor a hátránynak gondolt másságból előnyhöz lehet jutni. Ehhez azonban hosszú, rögös út vezet. A kis aranyos, nagyfülű elefánt kalandos története ezt jól prezentálja.

gabiica P
Walt Disney – Dumbó

Bevallom, Dumbó története korábban kimaradt az életemből, nem ismertem egyáltalán a tényleges mesét. Tetszett, aranyos történet volt a hitről és a bizalomról.

Deziréé
Walt Disney – Dumbó

Aranyos kedves kis történet. Gyerekoromban sokszor megnéztem, de mindig szomorkodtam rajta, amikor Dumbót csúfolják.
A végére már nem is emlékeztem, jó volt nosztalgiázni.

GytAnett P

Dumbóóó *-*
El is felejtettem, hogy gyerekként mennyire szerettem ezt a mesét, csak halvány emlékeim voltak róla, de nagyon jól esett feleleveníteni. :)
Annyira érdekes, hogy nem éppen ma íródott történet, de mégis mekkora szerepet kap benne a kirekesztés, a másság elfogadása, a másokon való gúnyolódás. Sajnos ezt a könyvet bármikor elő lehet venni, mindig találni fogunk benne emiatt aktualitást. A gyerekek meg hátha tényleg elhiszik, hogy csodák már pedig léteznek, és ha kicsit esetlenek vagyunk, akkor majd a nagyra nőtt fülünkkel tudunk repülni. :) Néha még mindig hiszek a csodákban. :)
Hihetetlen, hogy egyébként mennyire szomorú történet ez, majdnem a végéig nagyon nyomott hangulatú. Meglepődtem. Csak annyira emlékeztem, hogy gyerekként néha félreállt már a szám, amikor láttam, hogy Dumbó ennyit szenved.
Ettől függetlenül számomra felnőttként is pozitív élmény volt, és Dumbóóó! *-* Hogy lehet egy karakter ennyire cuki? :))

Milli88 P
Walt Disney – Dumbó

Imádtam az édes kis Dumbó történetét. Ebben a mesében nagyon jól megmutatkozik, hogy a más, az átlagostól eltérő nem mindig rossz.
Egyszerűen oda meg vissza vagyok azoktól a nagy fülecskéktől. :D

Niitaa P
Walt Disney – Dumbó

Gyerekkori kedvenc mesém, melyet még ma is szívesen leülök megnézni. :)
Végre sikerült könyv formájában is kézbe vennem és elolvasnom. Imádom az illusztrációkat benne, nagyon jól meg lett rajzolva. A történet is nagyon aranyos, különösen tetszett, hogy a mesében is ugyanígy alakultak a dolgok, sőt néhány mondatot szó szerint vettek át.
Visszavitt a gyerekkoromba, azt hiszem ma sok mese kerül még sorra. :)

K_A_Hikari
Walt Disney – Dumbó

Egy aranyos kiselefánt, hatalmas fülekkel.
A kezdeti csúfolódás ellenére, a történet végere egy igazán különleges állatka lesz, aki csak úgy szeli a levegőt a legjobb barátjával Timothyval, aki bizony egy egér.

Briggan
Walt Disney – Dumbó

Méltatlanul elhanyagolt mese! Én annyira szerettem gyerekként! Olyan szívmelengető, ahogy Tim a szárnyai alá veszi Dumbót. A varázstollas rész külön kedvenc. Nagyon szépek az illusztrációk itt is.

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
B_Vivien_Kitti

Nagyon aranyos Dumbó.
Kár, hogy nem olvastam el korábban, mikor még a piros borítós kiadásban volt meg, az mintha hosszabb lett volna a képek és a könyv vastagsága alapján.

H_Anita

Ezalatt a bohócok sátrában nagy mulatozás folyt. Borzasztóan büszkék voltak a tűzoltó jelenetükre.

Szívecske

Az elefántmama kinyitotta a csomagot, és … megpillantotta a világ legaranyosabb kék szemű kicsi elefántját. Az apróság felnézett, és egy csodálatos, szerető mosolyú lényt látott meg: az édesanyját.

szmelus P

A nagy Cirkusz egész télen pihent, ám a tavasz elérkeztével mindenki újra munkába állt.

Kapcsolódó szócikkek: cirkusz · tavasz · tél
szmelus P

Tudta ő már az elején, hogy ez egy nem mindennapi kis elefánt!

utolsó mondat

Sippancs P

(…) – Dumbó tényleg repült! A varjak károgva repdestek körülötte:
– Olyan vagy, akár egy sas! Vagy mint egy röpcsi! De leginkább mint egy repülő elefánt!