Walt ​Disney – Donald Kacsa – Vidám zsebkönyv 1990/4 14 csillagozás

Walt Disney – Donald Kacsa – Vidám zsebkönyv 1990/4

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Walt Disney - Vidám zsebkönyvek

Egmont-Pannónia, Budapest, 1990
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637442006 · Fordította: Esztó Barbara · Illusztrálta: Massimo Fecchi

Anett_>!
Walt Disney – Donald Kacsa – Vidám zsebkönyv 1990/4

Ez a képregény is hozta a szokásos formát. Kikapcsol a külvilágból és jókat lehet rajta nevetni. :-) Aki nosztalgiázni akar, annak ajánlom. :-) Fura, hogy 1-2 szereplőnek más a neve (Goofy itt Szaglász és Mágika is más néven van), ezzel együtt jó volt. :-)

kedaiyun>!
Walt Disney – Donald Kacsa – Vidám zsebkönyv 1990/4

Valamilyen indíttatásból most elővettem a Donald zsebkönyveimet (3 db), és időrendben ezzel kezdtem az olvasást. Olyan sokszor olvastam régen, hogy mint minden régi kedvencemből, innen is belém égett jó pár mondat, meg egy olyan emlék is, hogy az egyik szöveget évekig félreolvastam valamiért.
A három történet közül a kedvencem az első, mert Dagobert bácsi a főhős, aki az én kedvenc figurám. Hogy miért? Nem is tudom, talán mert milliomos és egyben zsugori is, és ez olyan jó kontrasztot alkot. A Kacsamesék főcímében mindig az volt a kedvenc részem, amikor Dagobert fejest ugrott a pénzébe, mint egy medencébe.
A fordításról annyit, hogy talán akkor észre sem vettem, de most feltűnt, és kicsit furán hangzik egy Donald-képregényben János és Kovács Árpád nevű szereplőkkel találkozni.

Anett_>!

Abrakadabra, simsalabim! Póknak a lába, vékony és hosszú, patkányméreg, véres bosszú, éjjeli lepke szárított lépe, kígyónak fogából cseppentett mérge, csukamájolaj ricinussal, toljunk ki Dagobert bátyussal!

66. oldal, A felbőszített benzin