Walt ​Disney – Donald Kacsa szakácskönyve 33 csillagozás

Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Egmont-Pannónia, Budapest, 1990
46 oldal · ISBN: 9630276674 · Fordította: Kormesné Knapp Judit

sztimi53 P
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Ebből sütöttem az első sütimet, ha jól emlékszem. A kutya sem ette meg. Szó szerint.

cippo IP
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Nem találtam benne nyúlmáj receptet. Hja, a modern idők. Csalódott vagyok. xD

eeszter
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Emlékszem, kiskoromban egy barátnőmnek megvolt ez a könyv, és én erre természetesen addig nyaggattam a szüleimet, míg nekem is megvették. Meg is őrültem volna, ha nem kapom meg :D Azt hiszem, talán csak egy sütit sütöttem meg belőle, valami Hegyomlás kekszet… vagy hasonló nevűt, pontosan nem emlékszem… :-) Viszont, az nem hiszem, hogy ebben volt, inkább egy képregényükben, de határozottan emlékszem egy jelenetre, amikor Mickey Egér főzött a „rosszfiúknak”, és jó csípősre fűszerezte, és a képe ennek a kajának pontosan úgy nézett ki, mint a puncspuding. Hogy én mennyit gondolkodtam annak idején azon, hogy hogy lehet csípősre csinálni a puncspudingot!? :D

Niki_
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Mely korosztálynak szól leginkább a Donald Kacsa szakácskönyve?: kisiskolás, általános iskolásoknak.

Mi az, ami tetszett nekem benne?: az egész könyvecske. Nem nagy szám receptek vannak be, mindegyik egyszerű, némelyik annyira logikus is, de akkor is szuper dolognak tartom ezt a gyermek szakácskönyvet. Az illusztrációk aranyosak, mindegyik recept köré egy rövidke magyarázat van körítve, egyszerűen aranyos és kész.

Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2016/03/walt-disney-donald-k…

tasiorsi
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Sok olyasmi van benne, ami felnőtt fejjel több, mint ésszerűnek tűnik, de akkor régen, valamikor tízes éveim hajnalán nagyon jó volt. Legalább a felét megcsináltam. Két-három receptet még ma is szívesen előveszünk. :)

Lunemorte MP
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Hmm…azon gondolkozok éppen,hogy ez a könyv segített vajon abban,hogy most én ilyen főzésmániássá váltam? Szerintem erről szó sincs,hacsak a tudatalattiról van szó. Viszont nagyon szórakoztató és jópofa kis olvasmány volt ez anno nekem a maga nemében. Ha majd lesznek gyerekeim,nekik tuti megveszem ezt a könyvet is,hátha majd lesz aki segítsen valami finomat összedobni! :)

sssajt
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

hát ez remek volt! :-) képtelen vagyok eldönetni, hogy megvolt ez nekem annak idején, vagy csak azt hiszem, hogy megvolt…
update
volt egy félreolvasás is menet közben, némileg meglepdőtem: Kacsakaki virslitál

lindus10
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Kislánykánt sok mindent kipróbáltam belőle.
Jó volt próbálgatni a szárnyaimat.

Perly
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Nagyon aranyos kis szakácskönyv, csak kár, hogy a normál ételek legtöbbjénél fő kellék az ilyen meg olyan hús. (Jó, persze át lehet alakítani a receptet, de azért sajnálatos, hogy a vegákra nem gondoltak (a laktóz- és gluténmentesen táplálkozókra meg aztán még annyira se! Mondjuk, a 90-es években nem is voltak annyira elterjedt betegségek, hogy gondolni kelljen rájuk…) A sütik esetében meg non-stop csak a kakaó és a mazsola tömkelege…
Az elkészítési idejük is egy kicsit túlzó, mivel ha az egyes elkészítési folyamatok pontjait felcseréljük, rengeteg időt megspórolhatunk. Ráadásul az egyik receptnél kimaradt a sütési procedúra, pedig az alapanyagok megkövetelnék a dolgot.
A Mielőtt hozzákezdenél és a Hogyan kell mérni fejezetek lettek a kedvenceim. Nagyon szórakoztatóra sikerült mind a kettő! :D
Viszont ami mellett nem mehetek el szó nélkül, azok a nevek. Egyszerűen nevetséges, hogy a fele társaság nevét képtelenek voltak annak fordítani, ahogy azt kell. Hogy lett Mágikából Gundel Gizi, a Beagle Boyokból Kasszafúróék, Chipből és Dale-ből Ámókus és Bémókus, de legfőképpen hogy lehetett Daisy nevét Dézinek írni?!
Ezek miatt kap 2 és fél csillagot.

sssajt

Mosd meg a hagymát és szeleteld keskeny karikákra.

Egmont-Pannónia, 17. old.