Walt ​Disney – Donald Kacsa szakácskönyve 50 csillagozás

Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Egmont-Hungary, Budapest, 1995
46 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638399732 · Fordította: Esztó Barbara
Egmont-Pannónia, Budapest, 1990
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630276674 · Fordította: Kormesné Knapp Judit

sztimi53>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Ebből sütöttem az első sütimet, ha jól emlékszem. A kutya sem ette meg. Szó szerint.

zuna19 >!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

A ripsz ropsz pizzához kedvet is kaptam rendesen.
Jó kis könyv. Vannak azért ebben olyan receptek amit egy átlagos gyerkőc nem igazán tudna elkészíteni. De hát nem mindenki átlagos. :D

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Lehet, hogy nem éjszaka kellett volna olvasnom ezt a könyvet. Kicsit megéheztem. Szerintem viszonylag ügyesen elkészíthető receptek vannak benne, amiket a gyerekek a szülők segítségével ki tudnak próbálni. Aranyos rajzokkal és picur történetekkel van illusztrálva.

eeszter>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Emlékszem, kiskoromban egy barátnőmnek megvolt ez a könyv, és én erre természetesen addig nyaggattam a szüleimet, míg nekem is megvették. Meg is őrültem volna, ha nem kapom meg :D Azt hiszem, talán csak egy sütit sütöttem meg belőle, valami Hegyomlás kekszet… vagy hasonló nevűt, pontosan nem emlékszem… :-) Viszont, az nem hiszem, hogy ebben volt, inkább egy képregényükben, de határozottan emlékszem egy jelenetre, amikor Mickey Egér főzött a „rosszfiúknak”, és jó csípősre fűszerezte, és a képe ennek a kajának pontosan úgy nézett ki, mint a puncspuding. Hogy én mennyit gondolkodtam annak idején azon, hogy hogy lehet csípősre csinálni a puncspudingot!? :D

cippo I>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Nem találtam benne nyúlmáj receptet. Hja, a modern idők. Csalódott vagyok. xD

csüpek P>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Emlékszem, anno kb 8-10 éves koromban (bár lehet, hogy kisebb voltam, már fene se emlékszik rá, régen volt… :D) kölcsönkaptam egy ismerősömtől, és akkor jó néhány receptet meg is csináltam belőle. A legemlékezetesebb a szardíniás rántotta, amit azóta sem értek, hogyan találhattam finomnak, hiszen rettenetesen válogatós voltam, és addig soha nem ettem szardiniát.

CarmenV>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Aranyos kis könyv, és szerintem ötletes, hogy alap dolgokat ad kb „szenzáció” számba :D Nekem az első ami megragadt az a ripsz-ropsz pizza volt, ami kb sima melegszendvics :D :D de pl én imádom még a mai napig is :)
Hatalmas kedvenc lett a tejturmix, ami a recept szerint 5 perc és 3 hozzávaló :D (45 oldal)
Szerintem minden gyerek szeret kotyvasztani, és ezek a könyvek pont erre jók, hogy szépen valami egyszerű dolgot ha már megcsinálnak, akkor sikerélmény, és sokkal bátrabban áll majd neki a többinek is :) meg eleve ott az átváltás, a mérés, az egész élmény.
Egyszer egy híresség azt nyilatkozta hogy azért süt kenyeret, hogy a gyerekei emlékezzenek milyen az otthon illata… Szerintem nagyon jó, ha a gyerekeket be tudják vonni a szülők, és egy közös program lesz egy alap dologból :)

tasiorsi>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

Sok olyasmi van benne, ami felnőtt fejjel több, mint ésszerűnek tűnik, de akkor régen, valamikor tízes éveim hajnalán nagyon jó volt. Legalább a felét megcsináltam. Két-három receptet még ma is szívesen előveszünk. :)

sssajt>!
Walt Disney – Donald Kacsa szakácskönyve

hát ez remek volt! :-) képtelen vagyok eldönetni, hogy megvolt ez nekem annak idején, vagy csak azt hiszem, hogy megvolt…
update
volt egy félreolvasás is menet közben, némileg meglepdőtem: Kacsakaki virslitál

sssajt>!

Mosd meg a hagymát és szeleteld keskeny karikákra.

Egmont-Pannónia, 17. old.

Kapcsolódó szócikkek: hagyma
CarmenV>!

Tiki, Niki és Viki cirkuszban vannak. Megéheztek, ezért úgy döntenek, hogy a szünetben bekapnak egy ripsz-ropsz pizzát.
3 személyre: (20 perc alatt)
Hozzávalók:
3 szelet kenyér, 3 evőkanál kecsöp, 3 kis paradicsom, 3 szelet gépsonka, 3 nagykanál reszelt sajt
Elkészítése:
1. Melegítsd elő a sütőt 225 fokra
2. Vajazd meg vékonyan a kenyereket, majd tedd rá a kecsöpöt.
3. Szeleteld fel a megmosott paradicsomokat. Ne felejtsd el kivágni a csumáját!
4. Tegyél a kenyérszeletekre 1-1 sonkát és felvágott paradicsomot.
5. Szórd meg a „pizzákat” reszelt sajttal, rakd őket egy tepsibe, és az előmelegített sütőben 5-10 perc múlva kész is a ripsz-ropsz pizza. Akkor lesz igazán finom, ha a sajt megolvad a tetején. Óvatosan vedd ki a tepsit a sütőből!

Kapcsolódó szócikkek: ketchup · paradicsom · sajt