Walt ​Disney – Csipkerózsika és a jótündérek 19 csillagozás

Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli

24 oldal · keménytáblás

Caledonia_Valley P>!
Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

Bájos mese ocsmány köntösben…
Az illusztrációk kritikán aluliak, Fülöp hercegből Filip királyfi!!! lett – OMG, hol egy bokszzsák… –, de még kámforrá is vált… Jesszum pepi, ezt igazán kár volt így kiadni, megint csak egy harmatgyenge kötet a sorozatban… :( Sajnálom, hogy a 100. kötet ennyire összecsapott, ennyire semmitmondó lett. :(
A mese a tökkelütött tündérekről spoiler jópofa és szeretnivaló, de nem ilyen fordításban és minőségben… :(

Dixy05>!
Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

Kellemetlen, amikor az embernek negatív értékelést kell írnia. Persze nem vagyunk egyformák, ugyanaz az olvasmány mindenkinek más-más élmény. Pedig a történetet igazán ötletesnek találtam. Csipkerózsika története az egyik kedves mesém volt kisgyermekként, így örömmel láttam, hogy most egy folytatás féleséget olvashatok. Sajnos a kivitelezés hagyott némi kivetni valót maga után, és a történet sem szólt olyan nagyot, mint vártam. Maradok az alap sztorinál, az már biztosan a kedvencem marad.

24 oldal · keménytáblás
Nashira>!
Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

A történet bájos volt, de nem túl eseménydús. Ami nagyon zavart, hogy felcserélték Fauna és Fiona nevét, vagy lehet, hogy én emlékszem rosszul, de az eredeti mesében a legmagasabb, piros ruhába öltözött tündér Flora, ő stimmelt, Fauna a zöld ruhás, és Fiona, a legalacsonyabb és legfiatalabb, a kék ruhás. Nem értettem, hogy amikor Fionát ábrázolja az oldal, miért Faunát említ a szövegben, de mivel végig ehhez a forgatókönyvhöz ragaszkodott, leesett a közepén, hogy fel lettek cserélve a nevek. :(

kedaiyun>!
Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

Egy történet a Csipkerózsika után történtekről, melyben Auróra hercegnő, immár Fülöp herceg feleségeként meglátogatja a három jótündért az erdőben, és nosztalgiáznak egy kicsit.
A rajzok a hagyományos Csipkerózsikát idézték fel. A szövegben viszont két nagy hiba is volt. Fülöpből Filip lett, valamint Fiona és Fauna neve is felcserélődött, de sajnos következetesen. Pedig mindenki tudja, aki látta az eredeti rajzfilmet, hogy Fauna a zöld ruhás tündér, Fiona pedig a kék (ráadásul eredetileg Merryweather a neve, de ez most nem érdekes.) A történet (sajnos szokás szerint) hirtelen befejeződik.

Dia9117>!
Walt Disney – Csipkerózsika és a jótündérek

Eltekintve a ténytől, hogy egy mese attól nem lesz Disney mese, hogy egy hercegnő szerepel benne, egész aranyos is könyvecske.

ivett299>!

… egy tündér varázspálca nélkül pont olyan, mint egy gomba kalap nélkül.