Walt ​Disney – Csingiling és a kalóztündér 29 csillagozás

Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Amikor egy korábbi porőr ellopja az összes kék port Tündérzugból, Csingilingnek és barátainak útra kell kelniük, hogy hazavigyék jogos tulajdonukat. Vajon rá tudják venni régi barátjukat, hogy csatlakozzon hozzájuk? Vissza tudják szerezni a nélkülözhetetlen tündérport?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2014
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633435526 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2014
Felolvasta: Kovács Nóra

Dixy05 P>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Csinggiling neve már nem volt ismeretlen számomra, de a tündérek világával még nem találkoztam eddig. Kedves kis történet volt, melyben jutott helye a kalandoknak, a megbocsátásnak és az újrakezdésnek is. Ahogyan az a mesékben pedig lenni szokott, a jó elnyerte jutalmát, a rossz pedig méltó büntetését.

24 oldal · keménytáblás
Caledonia_Valley P>!

2018. február 23. 16:04
Nagyon jó könyv készült a meséből, azt hiszem, hogy hétvégén Csingiling maraton lesz nálam. :) Az illusztrációk gyönyörűek, a történet az még mindig csudijó, pont, mint a sorozat többi része. Bár Zarina mindig is ellenszenves volt, a lányok itt is megmentették a sztorit. A kedvencem Rozetta és kis krokodiljának apró sztorija. :)

2020.05.03. Hachette kiadás megérdemel egy külön posztot. :)

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Elvarázsoltak ezek a kis tündérek. Tetszett, amikor Rosettát puszilgatta az az édes krokodil bébi. Annyira aranyos volt. Tetszettek a rajzok és aranyos volt a történet is.

lvarganiki P>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Az összes csillagozás a képeknek szól, a szöveg harmatgyenge, a rengeteg történést ilyen nagy betűmérettel, és ilyen kevés szöveggel lehetetlen átadni. A mese hangulatának nyomába sem ér, de a képek alapján saját mese előállítására jó lehet.

Jenis>!

Könyvesbolti olvasás volt.
Megláttam, és kíváncsi lettem a történetre. Előbb utóbb úgyis be kell szereznem a rajzfilmet, mert a gyerekek kérni fogják. Legalább tudom miről szól. Kedves, tanulságos történet, ahogyan Csingilingtől megszoktuk.

SzVera>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Nem biztos, hogy a legkedvesebb Csingiling történetem.
Tegnap láttuk filmen, ma el kellett a mesét is olvassuk.:)
Jó, hogy ezt a sorrendet tartottuk, mert a film jobban visszaadta a történetet, mint a könyv. És természetesen látványosabb is volt.

H_Andi>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Nagyon szeretem a Csingiling filmeket, így nem volt kérdés, hogy megveszem a könyv változatait is. Nem tudom, hogy a különböző kiadásokban mennyire egyezik a szöveg, nekem az Aranygyűjteményes változat van meg, erről tudok véleményt írni. Ebben a kiadásban egy kicsit el van nagyolva a történet, ami gondolom, a terjedelmi korlátozásból adódik, de szerintem így egy kissé zavaros a mese. Ettől függetlenül összességében tetszett a könyv, mivel maga a kiadás igényes, vastag lapokkal, élénk, szép illusztrációkkal.

Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Szeretjük Csingilinget, de ez most nagyon lerövidített volt így egy kicsit kusza is. Kis gyerekeknek így nem hosszú és nem tömény, de a cselekmenyek gyorsan jönnek egymás után.

PTJulia MP>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Nem láttuk a filmet, és így eléggé zavaros, helyenként gagyi volt.
Szerencsére könyvtári példány, így megúszom 2-3 olvasással csak túl sok agysejtem ne pusztuljon közben (szárnyas tündérek, akik mégis csak egy portól tudnak repülni, meg repülő kalózok, na ne…)

Dia9117>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Ennek legalább volt tanulsága, csak azt sajnálom, hogy annyi jó Disney mese van, és már az ötödik Csingilinget kellett olvassam. Bár… lehet, annyira nem is kár.

szmelus P>!

Ez a nap is igencsak mozgalmasnak ígérkezett Tündérrév lakói számára.

szmelus P>!

Csak úgy röpködtek a színek, miközben Zarina visszaadta barátainak eredeti tehetségüket, a közönség pedig hangosan éljenzett.

utolsó mondat