Walt ​Disney – Csingiling és a kalóztündér (Csingiling 5.) 47 csillagozás

Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Amikor egy korábbi porőr ellopja az összes kék port Tündérzugból, Csingilingnek és barátainak útra kell kelniük, hogy hazavigyék jogos tulajdonukat. Vajon rá tudják venni régi barátjukat, hogy csatlakozzon hozzájuk? Vissza tudják szerezni a nélkülözhetetlen tündérport?

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney Kolibri · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli

DeAgostini Ragazzi, Novara, 2023
24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2014
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633435526 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

Dixy05>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Csinggiling neve már nem volt ismeretlen számomra, de a tündérek világával még nem találkoztam eddig. Kedves kis történet volt, melyben jutott helye a kalandoknak, a megbocsátásnak és az újrakezdésnek is. Ahogyan az a mesékben pedig lenni szokott, a jó elnyerte jutalmát, a rossz pedig méltó büntetését.

24 oldal · keménytáblás
ScarlettBlair>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Az összes Csingilinges mesét imádom valamiért. Ez is nagyon aranyos volt, biztos, hogy ha lenne kislányom a kedvenc esti mesém lenne, amit felolvasnék neki.

Caledonia_Valley P>!

2018. február 23. 16:04
Nagyon jó könyv készült a meséből, azt hiszem, hogy hétvégén Csingiling maraton lesz nálam. :) Az illusztrációk gyönyörűek, a történet az még mindig csudijó, pont, mint a sorozat többi része. Bár Zarina mindig is ellenszenves volt, a lányok itt is megmentették a sztorit. A kedvencem Rozetta és kis krokodiljának apró sztorija. :)

2020.05.03. Hachette kiadás megérdemel egy külön posztot. :)

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Elvarázsoltak ezek a kis tündérek. Tetszett, amikor Rosettát puszilgatta az az édes krokodil bébi. Annyira aranyos volt. Tetszettek a rajzok és aranyos volt a történet is.

H_Andi>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Nagyon szeretem a Csingiling filmeket, így nem volt kérdés, hogy megveszem a könyv változatait is. Nem tudom, hogy a különböző kiadásokban mennyire egyezik a szöveg, nekem az Aranygyűjteményes változat van meg, erről tudok véleményt írni. Ebben a kiadásban egy kicsit el van nagyolva a történet, ami gondolom, a terjedelmi korlátozásból adódik, de szerintem így egy kissé zavaros a mese. Ettől függetlenül összességében tetszett a könyv, mivel maga a kiadás igényes, vastag lapokkal, élénk, szép illusztrációkkal.

kicsiboszi P>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Őszintén szólva, abszolút együttéreztem az elűzött tündérrel. Nehogy már valakinek egyénisége és saját ötletei legyenek! Tündérföldén diktatúra van. :D

lvarganiki>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Az összes csillagozás a képeknek szól, a szöveg harmatgyenge, a rengeteg történést ilyen nagy betűmérettel, és ilyen kevés szöveggel lehetetlen átadni. A mese hangulatának nyomába sem ér, de a képek alapján saját mese előállítására jó lehet.

SzVera>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

Nem biztos, hogy a legkedvesebb Csingiling történetem.
Tegnap láttuk filmen, ma el kellett a mesét is olvassuk.:)
Jó, hogy ezt a sorrendet tartottuk, mert a film jobban visszaadta a történetet, mint a könyv. És természetesen látványosabb is volt.

Millázs>!
Walt Disney – Csingiling és a kalóztündér

A modellalkatú tündérek és a Pán Péter mese előzményei, még a sármos, fiatal kalózzal.
Na jó, ezt leszámítva nem rossz mese arról, hogy ne bízz a mézesmázos hangú, jóképű fickókban, mert ki tudja, csak kihasználnak…
Minden a látvány, sok színes kép, pár sor, de az is csak a cselekményekre szorítkozva. Valami hiányzik belőle vagy túl sok, pedig van benne potenciál.

szmelus P>!

Ez a nap is igencsak mozgalmasnak ígérkezett Tündérrév lakói számára.

szmelus P>!

Csak úgy röpködtek a színek, miközben Zarina visszaadta barátainak eredeti tehetségüket, a közönség pedig hangosan éljenzett.

utolsó mondat

Csingiling sorozat · Összehasonlítás