Walt ​Disney – Chip és Dale – Kié is ez a kert? 5 csillagozás

Walt Disney – Chip és Dale – Kié is ez a kert?

Donald kacsa egész héten szorgalmasan dolgozott, és alig várta már a hétvégi pihenést. Már jó előre elhatározta, hogy semmit sem csinál ezen a napon, csak kiül a kertjébe, és élvezi a napsütést!
Chip és Dale, a két kis mókus azonban egy kényelmes fára bukkant éppen Donald kacsa kertjében. Ettől kezdve Donald szabadnapja korántsem úgy alakult, mint ahogy tervezte…

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
42 oldal · ISBN: 9789633430101 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

dokijano
Walt Disney – Chip és Dale – Kié is ez a kert?

Nosztalgiáztam vásárlás közben. :-)
Miközben a hűtőnkből aktuálisan hiányzó élelem és a macska-kaja után kutattunk az egyik ismert, és általunk kedvelt élelmiszer-áruházban, elcsábultam a gyerekkönyvek kosaránál. Rögtön az első könyv volt ez a Donald kacsás volt. Mivel az én gyerekkoromból ez kimaradt (akkoriban néha max. a tévében lehetett kifogni egy-egy rajzfilmet ezzel a figurával, azt is fekete-fehérben), rögtön le is csaptam rá, és átfutottam.
Helyes rajzok illusztrálják a könnyed szöveget, hamar végig is olvastam. Azt hiszem, gyerekkoromban sokkal jobban élveztem volna. Még tán ki is rajzolgattam volna belőle a figurákat, ha jól emlékszem akkori magamra. Most pedig egy kis lazítás és nosztalgia az eredmény. Azért ez is valami!