Walt ​Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota 33 csillagozás

Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Donald kertjének hátsó részében évek óta egy öreg, rozoga fészer roskadozott. Szívesen lebontotta volna már ezt a nem túl tetszetős építményt, de sosem volt rá ideje. Meg aztán – valljuk be – lusta is volt hozzá. Egy napon aztán a szomszéd kertjébe vadonatúj fészert telepítettek. Donald majd elsárgult az irigységtől. El is határozta, hogy végleg lebontja a régi sufniját, és épít helyette egy újat. Csakhogy a régi sufni lakói, Chip és Dale jócskán megnehezítették a dolgát…

Eredeti cím: Chip and Dale Save that Home

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636298548 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

nicosia P>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Kicsit hosszabb Disney mese a kiegészítő történetek közül. Igazán Chip és Dale-t én főként a nyomozós rajzfilmsorozatból ismertem, de nem volt rossz ahogy a két mókus belekeveredett egy tipikus Donald történetbe. A kacsa szokás szerint kissé kétbalkezes, és nem túl okos, de abszolút kedvelhető, csakúgy mint az unokaöccsei. Jó kis esti mesének való történet ez, remek illusztrációkkal.

Elena96 I>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Ami neked szemét, az másnak kincs lehet.Örülök, hogy a kezdeti nehézségek ellenére, végül minden jól alakult.

adrienn_szucs>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Aranyos kis történet, egy hosszabb esti mesének tökéletes. Én nagyon szerettem a Chip és Dale Disney rajzfilm sorozatát, onnan ismerem őket, így furcsa volt őket Donalddal látni ,de sebaj :). Crisnek is tetszett, átment a rostán.

Paulina_Sándorné P>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Gyermekkorom egyik legkedvesebb mesefigurái közé tartozott Chip és Dale a két mókus. Annyira édesek, ahogy bosszantják Donald kacsát. Mindent annyira komolyan tud venni. Imádom a hangját, ahogy veszekszik. Aranyos volt a történet.

Perly>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Humoros kis történet. A fordítás is tetszett, pedig ezt is a Makay házaspár fordította. Az illusztrációk is egész jók, de amivel nem vagyok kibékülve az az, hogy a rajzok nem egész oldalasak (a szöveg+fehér háttér kombinációnak köszönhetően). Ezért az egy csillag levonás.

Britta89>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Jó volt olvasni. Régen volt a kezemben Donald kacsás könyv. A szereplők mit sem változtak, de ez inkább megnyugtatóként hatott rám. Édesek voltak a kis mókusok is, jól kibabráltak Donalddal.
Az illusztrációk csodaszépek.

baba03 P>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Én mindig is szerettem ezt a két huncut kis mókust, most is rendesen megkeserítették Donald életét. Szegény tele lett harci sérülésekkel és még új fészere sem lett. :-) De azért minden jó, ha a vége jó, az unokaöccseinél maradtak a mókusok és nekik még szép új házuk is lett.

Titcsi>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Nekem tetszett, aranyos mese szép rajzokkal. A könyv a gyerekkoromat idézte fel, még mindig emlékszem mennyire szerettem a Chip és Dale meséket, és a Csipet csapatot is. :)

Lahara IP>!
Walt Disney – Chip és Dale – Kacsalábon forgó mókuspalota

Kicsit mintha arra a történetre hajazna, ahol Donald a fészerből hajót épít, a mókusok meg kirágják a vitorlavásznat saját ruhának. (Ámókus és Bémókus)
Nem a képregényes, inkább a rajzfilmes Donald, komikum az egész, Chip és Dale is a régi Donaldos rajzfilmekbeli szerepükben.
De így legalább lehet érteni, mit mond Donald.