Walt ​Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában 58 csillagozás

Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Karácsonyi történet Miki egérrel és barátaival.
Az érdekes és izgalmas történetek között szerepel Charles Dickens: Karácsonyi ének című elbeszélése alapján készült mese, amelyben az öreg, fösvény Ebenezer Scrooge-t – Dagobert kacsa alakjában – három szellem jóságos, segítőkész alakká varázsolja.

Egmont-Pannónia, Budapest, 1989
140 oldal · ISBN: 9630269015 · Fordította: Simóné Avarosy Éva

gabiica P>!

Imádnivaló!
Ezek után teljesen karácsonyi hangulatba kerültem, nagyon élveztem. Humoros mesék voltak, tanulsággal fűszerezve, sok történet nagyon jó tanulsággal bírhat a gyermekek részére. Kicsit sajnálom, hogy csak így, felnőttként ismerhettem meg ezt a kötetet, biztos vagyok benne, hogy gyermekként is nagyon szerettem volna.
Az illusztrációk csodaszépek, még élvezhetőbbé teszik az olvasást.

PuPilla>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Nahát, de érdekes, hogy rábukkantam, ugyanis karácsony tájékán jutott eszembe Dagobert bácsi, mint Scrooge, és nem értettem, vajon én ezt hol láthattam mesekönyvben. Nos, ebben volt :)
És nekem mindig kicsit Dagobert bácsis marad miatta a Karácsonyi ének :)

Annemary>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Egy imádnivaló könyv. Gyerekkorom egyik nagy kedvence. Gyönyörű illusztrációkkal, amiket rengetegszer próbáltam lerajzolni. Tanulságos kis történetek. Nem lehet nem szeretni. Tökéletes mesés karácsonyi hangulatot teremt!

kisandika>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Én azon kevésbé szerencsések közé tartozom, akiknek gyerekkorában nem volt meg ez a könyv, így hát most, felnőttként olvastam csak először. És természetesen imádtam :) Bűbájos, humoros, tanulságos mesék, gyönyörű illusztrációkkal – tehát a Disney könyvektől elvárt és megszokott magas színvonal.
Biztos, hogy minden évben el fogjuk olvasni, karácsonyra várva. Szerencsére még talán van néhány évem kitalálni, hogy hogyan magyarázzam majd el a gyerekemnek azt az anomáliát, amikor Donald kacsa és a kiskacsák Kacsa Nagyinál libasültet ebédelnek… :D

H_Andi>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Csak ismételni tudom magamat, miszerint gyönyörű a grafika. A kedves kis történetekről nem is beszélve, megunhatatlanok. Abszolút hangulatteremtő ez a néhány kis mese. Érdekes, hogy több mesében is előjön a Karácsonyi ének, mint a történet.
Vicces volt, hogy a kacsa család karácsonykor libasültet eszik. ;)

Kristin_M_Furrier IP>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Nagyon szeretni való történetek vannak a mesekönyvben. Sokat olvassuk a gyerekekkel, hisz tényleg mesés világba repít minket.

moncsicsi83>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Nagyon jó mesék vannak benne, párom kedvenc gyerekkori mesekönyve, én meg persze, mint minden másból, ebből is kimaradtam. Sebaj, most gyermekemmel közösen fedezzük fel a meséket. Én imádtam, de rajta is látszott, hogy örömmel hallgatja! Nem hiányozhat egy gyerek életéből sem a Disney karácsony ;)

Ditto91>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Mikor elkezdtem olvasni a Fiamnak rosszabbra számítottam. De aranyos és tanulságos mesék voltak benne. Egyedül ami nem annyira tetszett az a képregény része, én személy szerint ki hagytam volna belőle. De ez se volt olyan zavaró. Nem bántam meg, hogy el olvastam.

pevike>!
Walt Disney – Boldog karácsonyt Miki egér és barátai társaságában

Esti mesének olvastuk a kisebbik lányommal. Ez a könyvet 10 évesen kaptam, amikor karácsony előtt hosszabb ideig kórházban voltam. Már akkor is szerettem, a gyerekeimmel minden évben elolvassuk karácsony környékén. Idén kicsit megcsúsztunk vele, de most is jó volt olvasni. Nekem még mindig a Karácsonyi ének kacsásított meséje tetszik legjobban. Most sem zavart, hogy a második mese majdnem ugyanaz, mert mindig eszembe jut a kisebbik lányom arca, amikor először jött rá, hogy két mesének van köze egymáshoz. :) Egyedül az utolsó mesével vannak problémáim, Miki egér a marslakókkal nekem kicsit sok volt, de a gyerekeim azt is szeretik. Tetszenek a rajzok is, nekem ez a könyv hozzá tartozik a karácsonyhoz.